А ви й не знали! Ці ягоди покращують стан судин і нормалізовують тиск, запевняють лікарі

На дачах та присадибних ділянках збирають виноград. Але не всі знають, за яких обставин ці ягоди можуть бути особливо корисними, а кому завдадуть шкоди. 

Розповідає лiкар-дiєтолог Наталiєя Мiхньова.

– То чим особливо корисний виноград?

– Ще з древнiх часiв широко застосовували такий метод лiкування, як виноградотерапiя. В цьому немає  нічого дивного, адже ці ягоди мiстять велику кiлькість мiкроелементів (кальцiй, калiй, фосфор, магній, малiзо, натрій, селен) та вiтамiнiв (А, В6, С). У винограді є флавоноїди — потужнi антидепресанти, що сприяють сповiльненню процесiв старiння. Ці ягоди багатi на глюкозу й ферменти.

А випивши склянку виноградного соку, отримаєте добову норму вiтамiну В, що сприяє покращенню стану шкiри, волосся й нiгтiв, допомагає при стресі.

Треба зауважити, що в свiтлому виноградi міститься велика порцiя залiза, отже такий продукт є корисним при анемії. Його також слід додавати до раціону осіб, що потерпають через втому й втрату енергії. А от червоний виноград має вираженi антибактерiальнi й антивiруснi властивостi.

Загалом ягоди й сiк мають сечогiннi, потогiннi й тонiзуючi властивостi. Тож йдеться про чудовий природнiй засіб для стимуляцiї iмунної системи та профiлактики багатьох захворювань.

Зокрема цей продукт сприяє полiпшенню функцiй кровотворних органiв. Що вкрай важливо, його рекомендовано вживати при хворобах серця й задля їх профілактики. Адже сприяє нормалiзацiї артерiального тиску, зниженню рiвня холестерину в кровi, запобiгає загущуванню
кровi, закупорцi судин. Через наявність органічних кислот цей продукт є рекомендованим при схильності до закрепів. Крім того він сприяє виведенню шлаків з організму.

– А протипокази є?

– Є певні застереження щодо додавання цього продукту до раціону. При загостреннi недуг шлунково-кишкового тракту вiд винограду взагалi слiд вiдмовитись. Обережними з цим продуктом мають бути й
алергiки (особливо якщо мова про червоний виноград). А при таких хворобах як дiабет, виразка шлунка, хронiчнi колiти слід обмежити його споживання, і порадтесь із лікарем, в яких кількостях і чи можна взагалі їсти виноград.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker