9 прихованих переваг чорного перцю

Звичайний чорний перець – щоденний супутник будь-якого, навіть самого нехитрого рецепта – це не просто приправа. Це варто знати як тим, хто любить приправляти їжу цією добавкою, так і тим, хто з якихось причин рідко використовує чорний перець. Крім безумовно цінних харчових якостей, в ньому є безліч прихованих переваг, які роблять його якщо не Суперфудом, то принаймні цінним джерелом корисних речовин.

1. Профілактика раку

Дослідження, проведене Університетом Мічигану ракового центру, показало, що вміст пиперина в чорному перці запобігає розвитку раку молочної залози. Ці прянощі також містить вітамін С, вітамін А, флавоноїди, каротин і інші антиоксиданти, які нейтралізують шкідливі вільні радикали в організмі, тим самим захищаючи від розвитку злоякісних пухлин. Інші дослідження показали, що чорний перець може зупинити розвиток раку шкіри, раку кишечника і раку товстої кишки. Щоб ця властивість подіяла, зробіть звичкою додавати по половині чайної ложки перцю в їжу під час приготування.

2. Поліпшення травлення

Пиперин, присутній в чорному перці, стимулює смакові рецептори і тим самим сигналізує шлунку про виробництво достатньої кількості кислоти. Вона необхідна для перетравлення білків і інших видів їжі, які в іншому випадку можуть залишитися неперетравлені і зашкодити вашому здоров’ю.

3. Допомога в дієтах

Чорний перець – це природна речовина, яке сприяє швидкому розщепленню жирових клітин. З цієї причини ця пряність стала поширеним інгредієнтом в різноманітних добавках для зниження ваги. Головне, щоб за допомогою перцю втрачати вагу, не потрібні ніякі додаткові маніпуляції, просто додавати його в їжу в помірних кількостях.

4. Проти болю в шлунку

Зняти дискомфорт в шлунку і кишечнику, заспокоїти коліки можна завдяки антимікробним властивостям чорного перцю. Він пригнічує рецептори серотоніну, а також має здатність руйнувати і витісняти кишковий газ. З цієї причини багато замінюють чилі чорним перцем, оскільки він краще справляється зі зниженням неприємних відчуттів після прийому їжі.

5. Чиста шкіра

По-перше, перець стимулює роботу наших потових залоз і допомагає видаляти зайві токсини з організму. Все це позначається на зовнішньому вигляді і здоров’ї нашої шкіри. Антибактеріальні та протизапальні речовини, що містяться в перці, перешкоджають виникненню акне.

6. Бореться з застудою

Закладений ніс і кашель також можна вилікувати за допомогою чорного перцю. Ці прянощі за допомогою своїх антибактеріальних властивостей знижують інтенсивність симптомів і полегшують загальне самопочуття. Зазвичай у разі застуди перець рясно додають в гарячу їжу, і його зігріваючий ефект стає помітний вже в перші хвилини після того, як ви це з’їли.

7. Допомога при анорексії

Анорексія – давно вже не хвороба топ-моделей, нею страждає до 3% всіх людей. Чорний перець здатний допомагати їм вийти з цього стану. Він відновлює апетит і стимулює смакові рецептори, завдяки чому можна викликати у людей з анорексією потребу з’їсти більше.

8. Здатний посилити вплив поживних речовин

Вчені називають це властивість біодоступністю, а чорний перець якраз здатний підвищити її рівень. Це означає, що з чорним перцем корисні речовини легше транспортуються з їжі в організм. Те ж стосується корисних властивостей прийнятих ліків – їх активні речовини завдяки перцю здатні діяти швидше.

9. Природний антидепресант

Коли ви наступного разу захочете урізноманітнити якусь страву, згадайте про чорний перець. Не тільки через властивості, які ми перерахували вище, але і через його вплив на наш настрій. Перець дійсно здатний зробити нас щасливішими. Його ще називають природним антидепресантом через пиперин, що міститься в ньому. Ця речовина безпосередньо впливає на когнітивні функції мозку.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close