9 органів людини, про призначення яких багато хто не знаює

І в XXI столітті в тілі людини ще залишаються органи, функціями яких навіть учені знайомі не до кінця.

Сьогодні ТУТКА ТАМКА хотів би розповісти про органи, про які ми всі щось чули, але толком не знаємо, навіщо вони потрібні.

Епіфіз

© infomrt.ru

У цій залозі утворюється гормон мелатонін. Він виробляється тільки у темряві і регулює добові ритми.

У деяких риб, земноводних і рептилій на місці епіфізу є тім’яній (або третє) око. Воно сприймає інтенсивність світла, але не дає зображення. У нього є сітківка і аналог кришталика, а його функція схожа з функцією епіфіза людини — регулювання добових ритмів.

Цілком можливо, що коли езотерики кажуть про третє око, вони мають на увазі епіфіз. Але у нас епіфіз вже не має функцій, подібних із зором.

Куприк

© yellow2j/depositphotos   © Andregric/depositphotos

Багатьом відомо, що куприк — це рудиментарний хвіст, однак у нього чимало важливих функцій. Він служить для прикріплення багатьох м’язів і зв’язок, необхідних для функціонування кишечника і органів сечостатевої системи.

Крім цього, куприк відіграє роль у розподілі фізичного навантаження при зміні положення тіла.

 Апендикс

© haveseen/depositphotos   © Olek Remesz

У травоїдних тварин бактерії, що мешкають у ньому, беруть участь у перетравленні целюлози. У людей же він редукований. Найприкріше, що апендикс може отримати запалення, тоді його доведеться терміново видаляти. Тому довгий час в США було нормою видаляти апендикс усім новонародженим. Виявилося, що після цього діти відставали у фізичному і розумовому розвитку, частіше хворіли.

Апендикс — це своєрідна «ферма» для корисних бактерій, які живуть в нашому кишечнику. Людям з видаленим апендиксом складніше відновлюватися після отруєнь, їх імунітет також знижується.

Мигдалини (гланди)

© olly18/depositphotos   © rob3000//depositphotos

Мигдалини — це скупчення лімфоїдної тканини, розташовані в носоглотці. Вони захищають нас від бактерій і вірусів, які ми щодня вдихаємо в великих кількостях.

Іноді при тривалому запаленні мигдалин вони самі стають джерелом інфекції, замість того щоб захищати організм. Тоді лікар може порадити видалити їх.

Повна імунологічна роль мигдалин все ще залишається неясною.

 Соски у чоловіків

© curaphotography/depositphotos

Їх поява пов’язана з тим, що відразу після зачаття Y-хромосома неактивна, і всі зародки починають розвиватися однаково. Тільки на другому місяці ембріонального розвитку її гени включаються. Тоді первинні статеві залози у майбутніх чоловіків перетворюються в насінники і починають виробляти чоловічі статеві гормони. Під їх дією відбувається маса перебудов. Але соски так і залишаються на місці.

Селезінка

© pressmaster/depositphotos   © pixdesign123/depositphotos

Ще Гален вважав селезінку органом, «повним таємничості». Її функції не до кінця вивчені, тим не менш ось основні з них:

 • виробляє лімфоцити і антитіла;
 • руйнує старі еритроцити, залишки яких спрямовуються в печінку;
 • є депом крові, яка вивільняється при фізичних навантаженнях.
 •  Придаткові пазухи носа

  © BestPhotoStudio/depositphotos

  Єдиної думки про їх функціях досі немає. Згідно з різними версіями, пазухи:

  • зменшують відносну масу кісток черепа;
  • беруть участь у формуванні голосу, діючи як резонатор;
  • при травмах діють як антиударний буфер;
  • зігрівають і зволожують вдихуване повітря.

  Тимус (вилочкова залоза)

  © olly18/depositphotos   © decade3d/depositphotos

  В вилочковій залозі формуються Т-лімфоцити, які борються з вірусами та інфекціями. Причому найбільш інтенсивно це відбувається в перші 2-3 роки життя, а потім її функція починає згасати. До 30 років вона згасає практично повністю, а у літніх від вилочкової залози, як правило, не залишається і сліду. Напевно, тому тимус називають залозою молодості.

  Вомероназальный орган

  © hamusoku   © blueringmedia/depositphotos   © khorzhevska/depositphotos

  Цей орган відмінно розвинений у тварин. З допомогою нього вони розпізнають леткі речовини, що не під силу звичайному нюху. Також з його допомогою тварини вловлюють феромони. Може бути, ви помічали, що ваш кіт нюхає щось з відкритим ротом? Це відбувається від того, що вомероназальный орган у нього знаходиться на небі.

  У людини цей орган теж є, але розвинений набагато гірше і виглядає як невелике поглиблення в носовій порожнині. Чи виконує він які-небудь функції, поки неясно.

  Фото заголовку infogorlo.ru
  За матеріалами adme.ru

  Залиште свій коментар

  коментарів

  Пов'язані статті

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Close