9 дивних способів зберегти здоров’я, користь яких доведена наукою

Медицина і наука пропонують нам все нові і нові способи поліпшення самопочуття. І хоча звучать вони трохи дивно, але цілком довели свою ефективність.

Ми в Тутка вирішили зібрати найбільш незвичайні способи підтримки здоров’я, які нам і в голову не могли прийти.

9. Короткий сон після горнятка кави творить чудеса

Вчені виявили, що короткий сон після чашечки кави сприятливо впливає на організм. Учасники експерименту після «кавового сну» пройшли тест на тренажері водіння. В результаті вони допустили менше помилок, ніж після того, як просто випили кави чи трохи поспали або прийняли плацебо без кофеїну, і відчували себе відпочившими.
Щоб досягти такого ефекту, бажано випити кави досить швидко. Відразу після цього лягайте спати. Не переживайте, якщо вам не вдасться заснути відразу, досить полежати в розслабленому напівсонному стані. Через 15-20 хвилин потрібно встати, поки ви не встигли увійти в стадію глибокого сну.

8. Низькокалорійне харчування провокує більший апетит

Надмірна зосередженість на підрахунку калорій веде до негативного результату в схудненні і підтримці оптимальної ваги. Коли ми віддаємо перевагу низькокалорійному снеку замість повноцінного прийому їжі, це лише на деякий час притуплює відчуття голоду. Але вже зовсім скоро ми відчуваємо збільшене відчуття голоду і вживаємо більшу кількість калорій.

7. Замість антибактеріального віддайте перевагу звичайному милу

Насправді немає наукових підтверджень, що антибактеріальне мило ефективніше звичайного мила і води. У ряді досліджень результати показали, що триклозан, який активно використовується при виробництві більшості зубних паст, дезодорантів та рідкого антибактеріального мила, вкрай шкідливий для організму.

Наприклад, його надлишок може призвести до зниження природного бактерицидного бар’єру організму, змінити мікрофлору кишечника, негативно вплинути на розвиток ембріонів.

6. При будь-якій можливості, працюйте стоячи

Дослідження британських вчених серед водіїв і кондукторів автобусів показало, що проводити весь день у водійському кріслі набагато шкідливіше, ніж ходити в салоні автобуса. Гіподинамія вкрай негативно впливає на серцево-судинну систему. В організмі, який страждає від браку руху, кров вдвічі поганіше розносить поживні речовини і кисень.

Протягом робочого дня варто використовувати будь-яку можливість розім’яти м’язи, наприклад, встигнути прогулятися в обідню перерву або зробити невелику зарядку. Останнім часом популярністю починає користуватися ідея працювати стоячи (standing desk).

5. Їжте яблучну шкірку

Більше зелені, фруктів і овочів нікому не завадить. Але,  особливо, варто виділити яблука. В них міститься кверцетин — речовина, що має спазмолітичну, протизапальну і інші кориснимі властивості. Крім того, вона захищає клітини мозку від пошкодження, а отже, перешкоджає проблемам з навчанням.

4. Записи, зроблені від руки, покращують розумові здібності

Від руки корисно не тільки малювати, а й писати. Результати досліджень Університету штату Індіана доводять, що написання тексту від руки розвиває розумові здібності: психомоторну координацію, увагу, пам’ять та інше. При писанні, на відміну від введення тексту за допомогою клавіатури, також активізуються ділянки мозку, відповідальні за читання.

3. Не чистіть зуби протягом години після прийому їжі

Багато стоматологів переконані, що чищення зубів відразу після їжі можна порівняти зі спробою видалити наліт наждачним папером. Будь-яка їжа (особливо цитрусові, фрукти, що містять кислоти, а також томати, спортивні напої і содова) робить емаль наших зубів більш чутливою до зовнішніх впливів. Порушуючи це правило, ми даємо кислотам проникати в глибокі шари зубів. Врешті-решт це призведе до карієсу. Вийти з ситуації легко, прополоскавши рот звичайною водою.

2. Позбавтеся від будильника

З 5 фаз людського сну найбільш придатними для пробудження є 1-я, 2-я і 5-я фази. Підйом в ці періоди допомагає людині відчути себе бадьорою. Навпаки, будь-який різкий звук, який змушує нас прокинутися, перериває сон і призводить до сильного стресу організму.

Протягом дня людина відчуває підвищену дратівливість, погіршуються зір, пам’ять і реакція на події. У майбутньому це може спровокувати серцево-судинні захворювання, інсульт, неврологічні розлади та зниження інтелекту. Щоб обійтися без будильника і запізнень вранці, варто привчати себе до певного режиму. Наприклад, можна лягати приблизно в один і той же час.

1. Не приймайте чужу думку занадто близько до серця

Результати досліджень вчених доводять, що люди, які спокійно ставляться до думки суспільства, живуть довше. Звичайно ж, більшості людей все-таки необхідна підтримка. Так, що варто оточити себе людьми, які зможуть вас надихнути і підтримати у пошуках істинного шляху.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close