8 особистих речей, які лікарі радять міняти набагато частіше, ніж ми звикли

Всі ми прекрасно знаємо, що гігієнічні приналежності на зразок зубної щітки або мочалки потрібно час від часу міняти. А от досить часто ми їх змінюємо насправді?

Ми вирішив ознайомитися з рекомендаціями фахівців на цю тему і розповідаємо вам про результати.

Гребінець

© depositphotos.com

Частота заміни гребінця залежить від різних факторів (якість гребінця і матеріал, з якого він зроблений, тип волосся, кількість використовуваних укладальних засобів та ін.), проте в середньому дерматологи рекомендують робити це не рідше 1 разу на 6-12 місяців. Не забувайте, що регулярна заміна гребінця не скасовує базових правил догляду за ним: мийте гребінець хоча б 1 раз в тиждень і видаляйте з нього волосся і залишки продуктів для стайлінгу після кожного використання.

Джерело: Women’s Health Magazine.

Зубна щітка

© depositphotos.com

Цей пункт додаткових пояснень не потребує. Щоб підтримувати гігієну порожнини рота, лікарі рекомендують міняти зубні щітки по мірі зношення щетини, але не рідше ніж 1 раз в 3-4 місяці. Частіше треба міняти зубні щітки дітям, а також людям з імунними захворюваннями і захворюваннями порожнини рота. Також потрібно позбавлятися від старої щітки після хвороби.

Мочалка

© depositphtos.com

Почнемо з неприємних новин для любителів мочалок: дерматологи рекомендують взагалі відмовитися від цих предметів гігієни, так як вони є прямо-таки ідеальним середовищем для поширення шкідливих мікроорганізмів.

Якщо ж ви не можете собі уявити душ без улюбленої губки, ось кілька простих правил догляду за нею.

  1. Щодня сушіть мочалку.
  2. Не використовуйте мочалку відразу після гоління.
  3. Ніколи не мийте з допомогою мочалки обличчя і інтимні частини тіла.
  4. Періть мочалку приблизно раз на тиждень.
  5. Регулярно міняйте мочалку: 1 раз в 2 місяці для мочалок з синтетичних матеріалів, 1 раз в 3-4 тижні для мочалок з натуральних матеріалів.

Джерела: Journal of Clinical Microbiology, Daily Mail, Cleveland Clinic.

Постільна білизна

© depositphotos.com

Середньостатистична людина щодня виділяє уві сні близько 250 мл поту. Додайте до цього відмерлі клітини шкіри, пилових кліщів, різні види грибків і зрозумієте, що ваше ліжко не таке чисте і затишне, як вам здавалося. Саме тому фахівці радять міняти постільну білизну хоча б раз в тиждень, а якщо ви спите голяка або лінуйтеся приймати душ перед сном, то навіть частіше.

Леза для бритви

© depositphotos.com

Строго кажучи, змінювати леза потрібно тоді, коли вони погано ковзають і прибирають волоски. Однак, як і будь-який інший предмет у ванній, бритви накопичують відмерлі клітини шкіри, бактерії і залишки косметичних засобів. Все це може при контакті з шкірою викликати роздратування (згадайте неприємні червоні точки, які з’являються після гоління). Тому в середньому фахівці радять міняти леза після кожних 5-7 використань. Щоб продовжити бритві життя, потрібно обов’язково споліскують її гарячою водою і зберігайте в сухому місці.

Джерела: The Sun, How Stuff Works.

Банні рушники

© depositphotos.com

Навіть незважаючи на те, що ми використовуємо банний рушник після душу, на ньому все одно залишаються відмерлі клітини і представники мікрофлори шкіри, які в умовах підвищеної вологості ванної кімнати поширюються дуже швидко. Саме тому фахівці рекомендують прати банні рушники після кожних 3-4 застосувань.

Рушник для рук

© depositphotos.com

Ретельне і регулярне миття рук — один з головних постулатів особистої гігієни. Однак не менш важливим є і те, як ми сушимо руки. Оскільки рушники для рук використовуються частіше і більшою кількістю людей, ніж банні, то і міняти їх варто як мінімум раз в пару днів (кожний день у великих сім’ях) або ж користуватися паперовими. Останні, до речі, багато медиків вважають самим гігієнічним способом сушіння рук.

Рушник для обличчя

© pixabay.com

Шкіра обличчя та шиї більш чутлива, ніж шкіра тіла, тому фахівці радять, по-перше, мати окремі рушники для обличчя, а по-друге, міняти їх частіше, ніж звичайні рушники. В ідеалі це потрібно робити щодня. Порада для тих, хто не в захваті від постійного прання: замість рушників промокайте обличчя ватним диском або тим же паперовим рушником. Просто, гігієнічно і не вимагає особливих зусиль і коштів.

За матеріалами huffingtonpost.com

Фото заголовку pixabay.com

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close