7 фактів, які повинні знати всі, хто не може жити без кави

Бетховен кожен день варив собі каву з 60 зерен, а Вольтер випивав 50 чашок в день і дожив до 83 років. Виходить, не так страшна кавова залежність, як малюють її противники напою?

Тутка знайшов 7 причин випити чашечку кави негайно і в якості бонусу — рецепт літнього кавового коктейлю.

Підвищення мозкової активності

Не таємниця, що кава підвищує уважність, покращує здатність концентруватися, прискорює реакцію людини, але не в поодинці. Тільки кава з цукром здатна зробити з вас маленького генія на деякий час, бо саме поєднання кофеїну і глюкози активізує потрібні області головного мозку. Але ні в якому разі не пийте каву натщесерце: в цьому випадку напій діє навпаки.

Підвищення тиску

Чашечкою кави можна подолати напад гіпотонії — зниженого артеріального тиску. Але тим гіпотонікам, у яких від кави частішає пульс і спостерігається тахікардія, її пити не варто. Гіпертонікам ж звичка пити каву не шкодить, оскільки організм з часом пристосовується до напою і перестає реагувати на нього підвищенням тиску.

Зміцнення імунітету

Вживання кави, як з’ясували вчені відразу кількох країн, знижує ризик передчасної смерті: ризик тим менше, чим більше чашок кави в день людина випиває. Оптимальна кількість чашок — три. Це пов’язано з тим, що кава змінює роботу імунної системи, роблячи її активнішою і здоровішою, а також зміцнює печінку, серце і шлунково-кишковий тракт. Тільки постарайтеся пити натуральну мелену каву. В розчинному напої менше корисних речовин, а хімічні добавки негативно впливають на шлунково-кишковий тракт.

Позбавлення від головного болю

Кофеїн, що міститься в натуральній каві, поодинці здатний перемогти головний біль і мігрень. Але це ні в якому разі не повноцінна заміна анальгетиків. Знеболюючі препарати ефективніші, тому що в них часто додають той самий кофеїн, який підвищує дію активних речовин ліки на 40 %.

Антистрес і антидепресант

Позбавлення від стресу можливо завдяки виробленню дофаміну і серотоніну, «провокуючих» гарний настрій. Всього одна чашка кави або навіть один її запах дасть вам не розгубитися в стресовій ситуації. А кофеїн — це один з найпоширеніших стимуляторів центральної нервової системи, і саме постійна стимуляція нервової системи утримує нас від депресії. Але таким ефектом володіє тільки кофеїн в каві — кофеїн у чаї, газованій воді або шоколаді не здатний стимулювати нерви з тією ж силою.

Поліпшення пам’яті

Тими ж стимуляторами і нейромедіаторами, якими кава підвищує настрій і працездатність, вона покращує і нашу пам’ять. Звичайно, поширюється це тільки на короткочасну пам’ять. Але це вже добре, оскільки спочатку вся інформація утримується саме короткочасною пам’яттю і тільки через годину при ідеальних умовах наші знання «переписуються» на пам’ять довготривалу.

Зниження ваги

Ваші мрії стають реальністю, адже кава дійсно здатна утримати і знизити вагу. Знижений рівень гормону лептину в організмі призводить до збільшення ваги за рахунок відкладення жирів, а кофеїн підвищує його вміст в організмі. Тому ж кавомани довше набирають вагу, а заняття спортом для них виявляються ефективнішими.

Бонус:

Рецептів холодних кавових напоїв багато. Але є і зовсім прості варіанти:

  • Зваріть улюблену каву.
  • Дайте охолонути, а потім розлийте її по формочках для льоду і заморозьте.
  • В спекотний день, просто підкиньте кілька кубиків в стакан молока.
  • Найпростіший кавовий коктейль готовий!

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close