6 способів прискорити метаболізм, які під силу навіть ледарям і ласунам

Щоб схуднути, тільки й треба що прискорити метаболізм. Такий стереотип побутує серед тих, хто поставив перед собою мету позбутися від зайвих кілограмів. І частково теза вірна: чим активніше організм переробляє їжу в енергію, тим легше з поверхні тіла випаровуються зайві жирові відкладення.

З іншого боку, обмін речовин — складна, дуже індивідуальна і не до кінця вивчена річ, яка не завжди піддається ефективній корекції.

Проте тимчасово прискорити метаболізм шанс все ж таки є.

1. Їжте чорний шоколад

Про те, що шоколад з підвищеним (від 70%) вмістом какао відмінно допомагає впоратися зі стресом, знають багато. Але виявляється, це далеко не вся магія, яка приховується в шоколадній плитці.

Вчені з’ясували: достатньо щодня з’їдати по 40 грамів цього какао-продукту — і вже через два тижні ваш метаболізм отримає пристойне прискорення.

В тому числі це відбувається за рахунок нормалізації чутливості клітин до інсуліну. У результаті організм активніше переробляє їжу в енергію, а не жир.

2. Приділяйте спорту мінімум часу

10-15-хвилинне активне тренування з точки зору прискорення метаболізму часто ефективніше, ніж годинна пробіжка або якась вдумлива йога тієї ж тривалості.

У США вже давно користуються популярністю високоінтенсивні інтервальні тренування. Це вправи, в яких короткі періоди максимальної активності чергуються з короткими періодами відпочинку.

Швидко-швидко віджався від підлоги 20 разів — відпочив 20 секунд — знову віджався 20 разів. Пострибав через скакалку протягом хвилини з максимальною швидкістю — відпочив 15 секунд — знову хвилина стрибків. 4-5 подібних циклів разів на день (а то й раз на пару днів) достатньо, щоб вже через два тижні обмін речовин істотно прискорився.

Причини прискорення різні. Зокрема, поліпшується засвоєння ліпідів і глюкози — тих «цеглинок», з яких, якщо вони не засвоєні, і складається жирок. Крім того, організм звикає споживати більше кисню,  який є основою для спалення жирів. З-за цього витрата калорій після короткого, але інтенсивного тренування збільшується різко і надовго (на термін від кількох годин до доби). До речі, про кисень…

3. Дихайте глибше

Іноді читаєш про чергову дієту — і хочеться тільки зітхнути. І це правильно! Глибоке дихання — куди більш ефективний спосіб схуднути, ніж жорсткі обмеження раціону (взагалі жорсткі дієти швидше змусять вас набрати вагу, ніж схуднути).

І логіка тут проста: чим глибше ви дихаєте, тим більше кисню потрапляє в кров і тим активніше йде процес переробки їжі, включаючи жири і цукор, в енергію.

4. Пийте холодну воду

Напевно чув кожен, хто худне: якщо випити склянку води за 20-30 хвилин до їжі, з’їси менше. Але чи знаєте ви, що, якщо випити воду прямо з холодильника, це як мінімум подвоїть ефект?

Холодна вода не тільки наповнить шлунок (а значить, ви відчуєте себе ситим), але і змусить організм витратити зайві калорії на зігрівання. Півлітра такої водички — і швидкість метаболізму зросте на 30%. Поки не зігрієтесь.

5. Їжте перед сном

З точки зору тих, хто прагне підтримувати або скинути вагу, це звучить по-блюзнірськи. Але вчені з університету Флориди виявили: легкий перекус перед сном здатний поліпшити нічний обмін речовин, зокрема активізувати переробку жирів.

Дослідження проводилося з участю чоловіків, які страждають від ожиріння, і, безумовно, потребує повторної перевірки на більш середньостатистичних людях, проте все ж таки його результати має сенс взяти до уваги.

Так! Легкий перекус в даному контексті — це порція не більше 150 ккал з білковою основою.

6. Висипайтеся

Нестача сну — вірний шлях до уповільнення метаболізму і набору ваги. Зокрема, недосип різко знижує рівень лептину — важливого гормону, який регулює споживання енергії і апетит.

Щоб не вставляти палиці в колеса власному обміну речовин, постарайтеся регулярно і як слід висипатися. Пам’ятайте: у справі нормалізації ваги це не менш важливо, ніж регулярні тренування і збалансований раціон.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close