6 ознак того, що печінка не витримує темпу життя

Зниження активності печінки призводить до того, що в організмі починають затримуватися токсини. Вони відкладаються в жировій тканині в очікуванні, коли печінка повернеться в стабільний стан і виведе їх безпечним способом з організму.

Тутка розповість про те, за якими ознаками можна зрозуміти, що ваша печінка не справляється з навантаженням. Ці ознаки можуть стати відповіддю на  питання, які вас хвилюють.

Сплутаність свідомості

З-за великого навантаження печінка може перестати фільтрувати кров і накопичені токсини мають всі шанси, щоб дістатися до мозку. Коли це відбувається, починають проявлятися такі симптоми:

 • сплутаність свідомості;
 • провали в пам’яті;
 • труднощі у прийнятті рішень.

Зниження рівня цукру в крові

Печінка відповідає за стабільність рівня цукру в крові. Коли вона перевантажена, то рівень цукру падає.

Це відбувається із-за ненормального росту глюкози після прийому їжі. Протягом декількох годин після їди рівень цукру стрімко падає. В результаті людина стає дратівливою, розгубленою і відчуває нестачу енергії.

Гормональний дисбаланс

Дуже важлива роль печінки полягає в регулюванні статевих гормонів. Слабкий і нездоровий стан цього органу призводить до дисбалансу гормонів, який може викликати такі проблеми:

 • зниження лібідо;
 • погіршення симптомів ПМС.

Перепади настрою

Якщо токсини потрапляють в головний мозок, вони можуть впливати не тільки на погіршення пам’яті, але й на настрій.

Підвищена тривожність або депресія можуть бути пов’язані з ослабленим станом вашої печінки. Якщо ви помітили за собою такі симптоми, бажано здати всі необхідні аналізи, перш ніж звертатися до седативних препаратів.

Проблеми з імунітетом

Ті, хто схильні до частих простудних захворювань і вірусних захворювань, грішать на брак в організмі вітаміну C. Але мало хто знає, що печінка відіграє дуже важливу роль для імунітету. Від її стану залежить наша здатність боротися з вірусами і бактеріями.

Апноє уві сні

Апноє уві сні — припинення легеневої вентиляції під час сну більше, ніж на 10 секунд. У важких випадках цей час може досягати 2-3 хвилин і займати більше половини загального часу нічного сну. Один з симптомів апноє — хропіння.

Якщо виявляються симптоми апноє, є велика ймовірність, що функції печінки порушені.

Як допомогти відновитися печінці

Насамперед потрібно перейти на правильне харчування. Це не означає, що вам належить катування у вигляді складної і суворої дієти. Просто потрібно постаратися дотримуватися наступних порад:

 • Обмежте споживання фруктози до 20 г на день.
 • Видаліть з раціону жири не тваринного походження, які викликають запалення.
 • Спробуйте відмовитися від газованих напоїв.
 • Введіть в раціон тваринні і рослинні амінокислоти.
 • Збільште кількість листової зелені.
 • Обмежте або видаліть алкоголь.
 • Не забувайте про джерела сірки: яйця, часник, цибуля.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close