6 незаперечних причин їстим’ясо

Ми навмисно придумали такий категоричний заголовок, тому що їсти м’ясо стало немодно, хоча в ньому містяться незамінні для тіла нутрієнти. Сподіваємося, доводи наших експертів допоможуть реабілітувати тваринний білок в очах громадськості.

Мабуть, головна претензія до м’яса (не рахуючи етичного підґрунтя) полягає в тому, що в ньому міститься холестерин, який, за даними численних досліджень, стає причиною ожиріння, розвитку серцево-судинних захворювань, цукрового діабету, раку товстого кишечника. Британські вчені і зовсім заявляють, що їсти червоне м’ясо чи не шкідливіше, ніж курити.

За останніми науковими даними, причиною атеросклерозу та ожиріння є цукор, а зовсім не м’ясо.

Але давайте розсудимо тверезо. Даша Русакова, к. м. н., науковий співробітник клініки ФГБНУ «НДІ харчування», науковий консультант клініки «Харчування і здоров’я» уточнює: «Так, білок тваринного походження може негативно вплинути на організм, якщо істи виключно смажене червоне м’ясо». Але, поклавши руку на серце, зізнаємося: причиною зайвої ваги і проблем зі здоров’ям частіше стають здобні булочки і цукерки, а зовсім не добре приготований стейк. За останніми науковими даними, причиною атеросклерозу та ожиріння є саме цукор, а не м’ясо! Просто порахуйте, скільки разів на тиждень ви їсте десерти, і скільки — білок.

Всі розуміють, що без білка раціон не назвеш повноцінним. І намагаються заповнити його дефіцит рослинним білком: горіхами, бобовими, соєвими продуктами. «Правда в тому, що тільки в м’ясі міститься метіонін — незамінна амінокислота, — пояснює Дарія Русакова. А ще лише червоне м’ясо і курячі яйця багаті цинком, залізом, які досить легко засвоюються організмом». Це був головний аргумент. А ось ще шість.

Корисно для хрящів

Остеопат і краніопостуролог Володимир Животів впевнений: щоб уникнути або відстрочити розвиток артрозу і остеохондрозу, потрібно більше їсти тваринного білка, особливо радить налягати на холодець. «У цих стравах міститься природний желатин — джерело колагену, який є будівельним матеріалом для хрящів та кісток».За словами експерта, харчовий желатин — натуральний хондропротектор. Так що, якщо вам діагностували артроз, сходіть на ринок, купіть м’яса і приготуйте холодець. Тільки пам’ятайте: харчування в даному випадку — лише допоміжний засіб, яке не усуне причину захворювання.

Корисно для нервової системи

Вплив м’яса на настрій важко недооцінити: згадайте, як добре стає, варто лише дістати мангал, виїхати разом з друзями на природу і посмажити шашлик. А якщо говорити серйозно, у м’ясі міститься вітамін B12, якого не знайти в рослинних джерелах. «А цей вітамін виконує чи не головну роль у регуляції нервової системи профілактиці і лікуванні депресії, пояснює Дарія Русакова. Дефіцит вітаміну В12 може також бути причиною анемії, якщо людина вегетаріанець або веган і не заповнює відсутність цього вітаміну з допомогою вітамінних препаратів».

Корисно для кісток

Австралійські вчені провели експеримент: вони досліджували раціон більше 3000 чоловік і знайшли взаємозв’язок між щоденним меню людини і міцністю його кісток. З’ясувалося, що у вегетаріанців структура кісток слабкіше на 6%, ніж у тих, хто їсть м’ясо. За статистикою, у тих, хто заміщує його білками рослинного походження, і переломи зростаються набагато довше. «При нестачі цинку в організмі часто розвивається остеопороз, — каже Володимир Животов.Щоб уникнути цього захворювання, залиште в своєму меню печінка, свинячу і яловичу вирізку. Вони містять цинк і захищають кістки. Печінка багата марганцем, який бере участь у формуванні сполучної тканини».

У плазмі крові міститься приблизно 100 видів білків, більшу частину яких ми отримуємо з м’яса.

Корисно для кровоносної системи

Взагалі, амінокислоти, на які розпадаються тваринні білки,  беруть участь в переважній більшості обмінних процесів нашого тіла. З білка будуються м’язи, які дають нам силу і впливають на метаболізм. З білка складаються мембрани клітин, гормони, нейротрансмітери і плазма крові. «У ній міститься більше 100 видів білків, які виконують імунну, транспортну функції, — пояснює Дарія Русакова. — А ще саме вони підтримують колоїдно-осмотичний тиск крові і служать для тіла важливим резервом амінокислот». М’ясо багате залізом, а значить служить профілактикою анемії.

Корисно для м’язів і зв’язок

Червоне м’ясо потрібно для того, щоб твердо стояти на ногах. М’язи і зв’язки — органи, які роблять опорний апарат руховим. І їх стан теж багато в чому залежить від того, їсть людина м’ясо чи ні. «Як остеопат, можу сказати, що тканини вегетаріанців дуже мляво реагують на лікування, — ділиться досвідом Володимир Животов. За п’ять сеансів з ними ледве можна добитися тих результатів, які отримують м’ясоїди за три. Навіть включивши в раціон молочні продукти, не м’ясо, можна істотно поліпшити стан свого тіла».

Корисно для генів

Останній аргумент — практично з області фантастики. З амінокислот тваринного білка створюються нуклеїнові кислоти. А це не що інше, як ДНК і РНК, які і відповідають за зберігання та передачу генетичного коду. Так що, можна сказати, чим більш багатий ваш раціон продуктами, що містять тваринний білок, тим сильнішими стануть не тільки м’язи, але і гени.

Яке м’ясо їсти і як

Даша Русакова попереджає: все ж надлишок білка може також негативно вплинути на організм. І рекомендує дотримуватися норми: 0,8 г чистого білка на кілограм ваги на добу. Яке м’ясо обрати? «Таке, в якому міститься менше жиру і більше білка, — зазначає дієтолог. — Риба, м’ясо птиці — особливо курка і індичка». Якщо у вас підвищений рівень сечової кислоти або подагра, то варто уникати молодого м’яса і бульйонів, так як в них багато пуринів.

«Готуйте м’ясо правильно: тушкуйте, варіть або запікайте, — додає Володимир Животов. Якщо дуже вже хочеться смаженого, використовуйте гриль або сковороду з антипригарним покриттям. І звичайно, поєднуйте м’ясо із зеленню, овочами і крупами».

Фото заголовку direct-press.ru
За матеріалами lady.mail.ru

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close