6 міфів про відновлення зору, на які не треба сподіватися

Що краще: викинути лінзи, налягти на морквину чи купити окуляри з дірками? Поговоримо про помилки, які заважають вилікувати очі.

Міф 1. Можна відновити зір за допомогою вправ

Ні, не можна. Вправи допомагають, але небагато.

Аномалії рефракції (короткозорість, далекозорість, астигматизм) лише коригуються за допомогою вправ. У цих захворювань безліч причин, у тому числі і генетичних. Вилікувати таке одними тільки комплексами неможливо Treating short-sightedness.

Вправи — хороший спосіб зняти м’язову напругу і позбавитися від головного болю, сухості в очах і інших симптомів перевтоми. Вправи покращують приплив крові до сітківки і допомагають тренувати очні м’язи.

Вправи підійдуть найпростіші:

  • Подивитися у вікно на предмети, які розташовані далеко.
  • Поводити очима в різні боки.
  • Поморгати.

Такі прості завдання не напружують, на них не потрібно спеціально виділяти час в розкладі. Достатньо раз в дві години відпочити від напруженої роботи. Але навіть це можна не всім.

При відшаруванні сітківки або відновлення після операції на очах активна стимуляція кровообігу може призвести до погіршення зору. Крім того, вправи не рекомендується робити при запальних захворюваннях очей, щоб разом зі слізною рідиною та іншими виділеннями інфекція не потрапила на здорові тканини.

Щоб виправити аномалії рефракції, в комплекті з вправами потрібно використовувати окуляри, лінзи, медикаменти і хірургію.

Міф 2. Окуляри роблять тільки гірше

Неправда. Прихильники цього міфу вважають, що якщо не давати очам навантаження і полегшувати життя за допомогою окулярів, то очі «розслабитися» і проблеми із зором збільшаться.

Міф походить від популярної в попередні роки методики неповної корекції. Раніше офтальмологи вважали, що, якщо носити слабкі окуляри і багато часу проводити без них, це допоможе тренувати очі і покращувати зір.

З-за цього підходу багато бояться міняти окуляри на більш сильні, саджають дітей за першу парту, беруть окуляри тільки для особливих випадків, а в інший час воліють болісно напружувати очі, намагаючись так їх натренувати.

Практика показала, що такий підхід не лише не зупиняє прогресування короткозорості, але навіть може її спровокувати з-за зайвої напруги очних м’язів.

Якщо час коригувати зір, підберіть окуляри і не погіршуйте стан.

А сонцезахисні окуляри корисні навіть тим, у кого немає проблем із зором. Ультрафіолет призводить до розвитку катаракти та вікової макулопатії, тому носіть окуляри-фільтри в сонячні дні і влітку, і взимку. Окуляри не обов’язково повинні бути чорного кольору. Головне, щоб вони фільтрували випромінювання УФ-А і УФ-B.

Міф 3. Потрібно їсти моркву і чорницю

Дійсно, без вітамінів А і С зір починає погіршуватися. Тому морква з каротинами (попередниками вітаміну А) і вітаміном С корисна. Але щоб довести себе до авітамінозу, потрібно сильно постаратися.

У чорниці міститься лютеїн і вітаміни, але ніхто не скаже з упевненістю, скільки їх там і скільки ви зможете засвоїти. Та ж історія з іншими продуктами, які корисні для очей: зеленими листовими овочами (там теж є лютеїн), бобовими, лососем.

Взагалі, раціон впливає на зір несподіваним чином. Наприклад, ожиріння підвищує ризик розвитку глаукоми та діабетичної ретинопатії (тому що зайва вага пов’язана з діабетом другого типу).

Міф 4. Від сучасних екранів не псується зір

Хоча зараз з екранами все ж краще, ніж раніше, очі все одно страждають. Чому саме — пояснив Володимир Золотарьов: «Принцип роботи всіх гаджетів, крім книг з електронними чорнилом, є наступний: вони випромінюють промені видимого спектру, завдяки цьому ми бачимо зображення на екрані. У цей спектр входять короткохвильові синьо-фіолетові промені, які найбільш небезпечні для очей. Вони розсіюються в структурах ока, надаючи тим самим негативний вплив на якість зору і погіршуючи контрастність зображення.

Щоб зберегти зір, надягайте окуляри з захисними лінзами, блокуючими синьо-фіолетове світло.

Тривалий вплив цього світла викликає симптоми зорової втоми: нечіткий зір і напруження очей, їх почервоніння, біль у надбрівних дугах, — а згодом може призвести до пошкоджень сітківки».

Тобто, як не крути, навіть самі сучасні екрани нам шкодять. У любителів книг (звичайних і електронних) проблем менше. Але і ці люди повинні відриватися від читання, щоб подивитися у вікно.

Міф 5. Окуляри з перфорацією допоможуть відновити зір

Якщо надіти чорні окуляри з безліччю дрібних дірочок, зображення перед очима буде чіткіше, тобто тимчасово зір трохи покращиться.

При безпосередньому використанні цих окулярів підвищується чіткість зору з-за того, що через безліч отворів в темних пластинах на сітківку потрапляють сфокусовані пучки світла.

На жаль, цього недостатньо. Поки мало переконливих наукових даних, що дозволяють судити про лікувальний ефект цих окулярів. Краще віддавати перевагу лінзам, які блокують синьо-фіолетове світло.

Міф 6. Поки я нормально бачу, до лікаря не треба

Короткозорість і далекозорість не найстрашніші порушення зору, особливо якщо вони не прогресують. Куди небезпечніше відшарування сітківки або глаукома — захворювання, які довго не дають про себе знати або проявляються симптомами, які не здаються фатальними.

Наприклад, ознаками порушень можуть бути нечіткий зір, різь в очах, головний біль і рясне виділення сліз, а також бажання скоротити звичну відстань від очей до книги або монітора.

Ці ознаки — привід звернутися до лікаря і перевірити зір. За даними ВООЗ, 80% усіх порушень зору можна запобігти. Але для цього потрібно регулярно відвідувати лікаря і оцінювати свій стан. Регулярно приблизно один раз у рік.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close