5 звичок, які непомітно вбивають ваші легені, печінку, нирки, жовчний міхур і серце

А ви любите розслабитися з сигаретою в руках, побалувати себе шматком торта з значним шаром масляного крему чи соковитою відбивною з прожилками жиру?

“Хто ж цього не любить?” – запитаєте ви. І здивуєтеся, почувши відповідь: “Ваші органи”.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Ось 5 побутових і харчових звичок, від яких страждає серце, легені, нирки, печінка і жовчний міхур:

1. Легені не люблять пасивного куріння.

Куріння шкодить здоров’ю не тільки курця, але і оточуючим його людей. Вони змушені вдихати так званий побічний дим. У ньому містяться ті ж хімічні компоненти і токсини, що і в основному димі, яким дихає той, що палить.

При цьому побічний дим токсичніший, ніж основний дим.

А як же інакше? Адже він містить близько 4 000 шкідливих речовин (у тому числі близько 50 канцерогенів), вміщуючи формальдегід, окис вуглецю, вінілхлорид, бензол, кадмій і нікотин.

Згідно з даними ВООЗ, від пасивного куріння щороку гине близько 600 000 чоловік.

2. Нирки не люблять м’яса.

У м’ясі міститься багато тваринних білків, які перевантажують нирки. Модні зараз білкові дієти нирки переносять дуже погано. Два тижні на такій дієті – і на УЗД ви можете виявити камені в нирках.

М’ясо також є джерелом токсинів і шлаків, – особливо те, що потрапляє на прилавки наших магазинів. Адже тварин годують в кращому випадку чим попало, а в гіршому – різного роду хімікатами для швидкого набору ваги.

3. Серце не любить солі.

Відомо, що вживання солі тісно пов’язане і з серцевими захворюваннями. Дослідження показують: якщо вживати менше солі, то можна зменшити ризик інфаркту і серцевих нездужань на 25%.

Згідно з рекомендаціями ВООЗ, щодня дорослим можна споживати не більше 5 г солі (тобто, трохи менше чайної ложки), дітям – ще менше. На думку експертів, якщо дотримуватися цих норм,то вдасться запобігти близько 2,5 мільйонів смертей за рік.

4. Печінка не любить жир.

Чим більше жирних продуктів ви споживаєте, тим більше навантажуєте печінку. Шкідливими продуктами для неї вважаються сало, вершкове масло, а також найбільш жирні сорти м’яса.

Любителям солодкого теж варто задуматися над здоров’ям печінки, адже вживання у величезних кількостях тістечок і тортів з масляним кремом, здобного тіста, печива, какао і шоколаду не кращим чином позначається на роботі цього органу.

5. Жовчний міхур більше всього боїться голоду.

Застій жовчі – головна причина проблем з жовчним міхуром, вона призводить до його запалення. Жовч застоюється в тому випадку, якщо ви пропускаєте прийоми їжі, робите багатогодинні перерви в харчуванні.

Під час голодування їжа не надходить, значить і відтоку жовчі теж не відбувається, вона застоюється і згущується. З часом з’являються серйозніші проблеми – камінці в жовчному міхурі.

Сподіваємося, що ця інформація була для вас корисною. Пам’ятайте: найкращі ліки – це помірність у їжі. Будьте завжди здорові!

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close