5 типів головного болю і способи швидко від них позбутися

Напевно, в світі не знайдеться людини, яка не відчувала б те, що ми називаємо «голова розколюється». В одних випадках можна вирішити проблему самостійно, в інших варто негайно відправитися до лікаря.

Щоб прийняти правильне рішення, Тутка зібрав для вас докладну інструкцію про те, як визначити тип головного болю, знайти причину і полегшити свій стан.

Головний біль від напруги

Це найпоширеніший вид головного болю у світі — кожен з нас відчував його хоча б раз у житті.

Ознаки. Зазвичай це легкий, не пульсуючий біль. По периметру верхньої частини голови відчувається тиск, як ніби ви наділи каску маленького розміру. Може здаватися, що м’язи лоба та очей сильно напружені і розслабити їх не виходить. Інтенсивність часто наростає до вечора.

Причини. Такий біль може бути пов’язаний з сильним стресом, перевтомою, поганою поставою і незручним положенням голови тривалий час. Хронічний зустрічається рідко (менше 3% випадків) і часто пов’язаний з травмами м’язів голови і шиї.

Як лікувати. Щоб позбавитися від такого головного болю, як правило, досить знеболювального. Однак будьте уважні: зловживати таблетками теж не варто. Якщо головний біль з’являється дуже часто і довго не проходить, краще звернутися до лікаря. Також спробуйте зайнятися легкою фізкультурою, регулярно розминайте плечі і шию, більше бувайте на повітрі, щоб позбутися від стресу.

Синусовий головний біль

Виникає при запаленні пазух носа. Супроводжується температурою, набряками обличчя, напругою на чолі і вилицях.

Ознаки. Сильний тиск і біль у ділянці пазух: чоло, брови, область під очима. При різкому русі головою або нахилі вперед біль посилюється. Ніс не дихає, закладеність практично не проходить. Постійна втома.

Причини. Виникає при інфекції і запаленні пазух. Через непрохідність виникає тиск, нестача кисню призводить до втоми. Може виникати як ускладнення після застуди або бути результатом сезонної алергії.

Лікування. Такий головний біль рідко проходить сам по собі. Якщо у вас алергія, можуть допомогти антигістамінні засоби. В іншому випадку варто якомога швидше звернутися до лікаря, який, ймовірно, пропише антибіотики.

Мігрень

Всі симптоми мігрені виникають під час приступа, який має 4 стадії розвитку, хоча не всі з них можуть бути повністю виражені.

Причини. Мігрень — це часто порушення в обмінних процесах або судинах головного мозку. Також є спадкова схильність до розвитку цієї хвороби.

Як лікувати. Немає методів повного лікування від мігрені. Однак у багатьох людей вона проходить сама по собі. Існує безліч препаратів для полегшення симптомів, вибрати потрібний допоможе лікар. Регулярні заняття спортом і підтримання себе у формі також значно поліпшать ваше самопочуття.

Кластерний головний біль

Цей вид болю виникає рідко: приблизно у 1% населення планети, причому в 80% випадків це чоловіки.

Ознаки. Виникають болі в районі очей частіше в нічний час, як правило, на одній стороні голови. Очі можуть червоніти, з’являються сльози і сильна світлочутливість. Тривають від 15 хвилин до 1 години і щодня повторюються. А потім можуть зникнути, часом навіть на кілька років.

Причини точно не відомі, але можуть бути пов’язані з біологічним годинником людини, так як біль виникає в певний час доби.

Лікування. Ці види болю важко піддаються лікуванню, оскільки з’являються вони епізодично і можуть зникнути так само непередбачувано. Лікування тільки за призначенням лікаря.

Похмілля

Причини. Здогадок про те, як саме алкоголь сприяє виникненню головного болю, багато. Одна з них — що спиртне розширює судини головного мозку і порушує роботу серотоніну. Крім того, алкоголь висушує організм, а зневоднення також відоме як провокатор нападів мігрені.

Як лікувати. Найкращий засіб — таблетка знеболюючого, вода і хороший сон. Але ставитися з жартом до похмілля все ж не варто. Якщо голова болить навіть після незначної дози алкоголю, можливо, це легка форма мігрені, а спиртне просто провокує напади.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

реклама

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

facebook
Close

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: