2,5 години на тиждень, які продовжать ваше життя

Вчені з’ясували, що не обов’язково ходити в спортзал і багато тренуватися, щоб знизити ризик хвороб серця та передчасної смерті.

Скільки і як потрібно рухатися

З 2003 по 2010 рік канадські вчені проводили одне з найбільших досліджень, присвячених на користь руху.

Сім років науковці збирали дані про фізичну активність, серцево-судинні захворювання і загальний рівень смертності. У дослідженні брали участь більше 130 тисяч людей 35-70 років з 17 країн з різним рівнем життя.

Виявилося, що люди, фізично активні протягом як мінімум 150 хвилин в тиждень, здоровіші тих, хто проводить в русі менше часу. Рухливі люди менше схильні до інфарктів, інсультів і інших серцево-судинних захворювань, а також мають більш низькі показники смертності від інших причин.

Всього 2,5 години фізичної активності на тиждень знижують ризик передчасної смерті на 28%, а ймовірність захворювань серця — на 20%.

Що ще важливіше: вид фізичної активності не має значення. Провідний автор дослідження Скотт Лір (Scott Lear) вважає, що за здоров’я не обов’язково платити. Будь-яка активність, чи то робота по дому, чи фізична праця чи піші прогулянки, ефективно знижує ризик передчасної смерті та захворювань серця.

Чому шкідливо сидіти

Незважаючи на безліч досліджень, які доводять необхідність фізичної активності, сучасна людина рухається все менше і менше. Люди частіше їздять на машинах, більше часу проводять перед екранами, менше ходять.

А між тим кількість хронічних захворювань, пов’язаних з малорухливим способом життя і зайвою вагою, зростає швидкими темпами.

Згідно з даними медичного журналу Нової Англії, в 2015 році зайва вага вплинула на смерть чотирьох мільйонів чоловік по всьому світу (а це 7% всіх смертей). Більшість цих людей померли від серцево-судинних захворювань, діабету, хвороб нирок і раку.

Як більше рухатися, не виділяючи часу на спорт

Часто люди кажуть, що займатися спортом їм заважає брак часу або грошей. Однак, щоб рухатися трохи більше 20 хвилин в день, не обов’язково виділяти час, купувати бігові кросівки чи абонемент в спортзал.

Ось декілька порад від професора Торонтського університету Майка Еванса (Mike Evans):

  • Плануйте ділові зустрічі у вигляді прогулянок.
  • Якщо дістаєтеся до роботи на громадському транспорті, виходьте на зупинку раніше.
  • Під час перерви на обід ходіть, замість того щоб сидіти в іншому місці.
  • Перестаньте їздити в магазин на машині, ходіть пішки.
  • Якщо їдете на машині, паркуйтесь подалі від місця призначення.
  • Не використовуйте ліфт, піднімайтеся по сходах.

За словами Скотта Ліра, у найбільш активних і здорових учасників дослідження рух був частиною повсякденного життя: вони багато ходили, рухалися на роботі, виконували справи по дому.

І до речі, фізична активність допомагає справлятися зі стресом.

Фізична активність добре бореться зі стресом. Я повертаюся з роботи на велосипеді, і це відмінно допомагає позбутися стресу, накопиченого за день. Я приїжджаю додому набагато свіжішим, ніж якщо б сидів у машині, намагаючись впоратися з вуличним рухом.

Скотт Лір

Одна зупинка, пройдена пішки, два підйоми по сходах, вечірня прогулянка замість кінотеатру або кафе — ви практично не помітите змін у своєму житті і в той же час зменшити ризик різних захворювань і передчасної смерті.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close