13 фактів про шоколад, які змусять вас полюбити його ще більше

© greattelangaana.com

Я ще не зустрічав людей, які не любили б шоколад. Можливо, у вашому оточенні є такі? Отже, покажіть їм цю статтю, і вони полюблять шоколад не менше, ніж ви.

1. Шоколад є натуральним знеболювальним

Кожен раз, коли черговий шматочок шоколаду потрапляє в наш шлунок, какао, що є в ньому, викликає невелике надходження еліксиру щастя в наш мозок. Це пояснюється виробленням додаткових ендорфінів (природні опіати) і активацією центрів задоволення мозку, що може навіть призвести до зниження реальних больових відчуттів.

2. Танення кусочка шоколаду в роті викликає більш приємні відчуття, ніж поцілунок

У 2007 році дослідники з Університету Сассекса досліджували частоту серцевих скорочень і мозкові хвилі у 20 пар під час поцілунку, а потім під час поїдання ними шоколаду. У всіх випадках шоколад в роті викликав більш інтенсивну реакцію, ніж чужий язик!

3. Шоколад робить вашу шкіру молодшою

Німецькі дослідники припускають, що флавоноїди в шоколаді поглинають ультрафіолетове світло, що може реально допомогти захистити шкіру від старіння і збільшити до неї приплив крові. В кінцевому підсумку це призводить до значного омолодження і покращення вашої шкіри.

4. Це надійне джерело енергії

Шоколад містить кофеїн і теобромін, які підвищують рівень вашої енергії. Чим темніший шоколад, тим більше енергії ви отримаєте. І, на відміну від будь-яких енергетичних напоїв, шоколад не призводить до катастрофічного спаду енергії через кілька годин.

 

5. Шоколад можна навіть нюхати

Ось в цьому дослідженні було доведено, що навіть простий запах шоколаду збільшує тета-хвилі мозку, які викликають розслаблення. Порівнявши дію запахів різної їжі, вчені прийшли до висновку, що тільки флюїди шоколаду мають виражений релаксаційний ефект.

6. Шоколад робить нас розумнішими

Проведене в 2006 році дослідження показало, що вживання продуктів, які мають високий вміст какао, вже через п’ять днів здатне збільшити приплив крові до мозку, поліпшуючи тим самим його роботу. Тому не дивно, що люди, в раціоні яких є шоколад, набагато краще думають і довше зберігають ясність розуму.

7. Шоколад не шкодить вашим зубам

У 2000 році японські вчені встановили, що шоколад є менш шкідливим для здоров’я ваших зубів, ніж багато інших солодких продуктів. Це пояснюється тим, що антибактеріальні властивості какао-бобів компенсують відносно високий рівень цукру.

8. У цивілізації майя какао-боби були валютою

Цінність товарів в той час виражалася в кількості какао-бобів, що можна було отримати за них. Раб коштував 100 бобів, послуги повії оцінювалися в 10 бобів, а за індичку просили 20 бобів. Існували й фальшивомонетники, які виготовляли підроблені боби з пофарбованої глини.

9. Шоколад зберігається вічно (в правильних умовах)

Плитка шоколаду, виявлена на стоянці легендарного адмірала Річарда Берда біля Південного полюса, дуже навіть добре збереглася. Незважаючи на 60 років зберігання, вона цілком придатна до вживання.

10. Шоколад дає нам зір супергероїв

За даними дослідження, опублікованого в журналі Physiology & Behavior, великий шматок темного шоколаду може допомогти нам краще розрізняти малоконтрастні об’єкти. Маються на увазі, наприклад, машини в погану погоду чи пішоходи в темному одязі в вечірній час.

11. Зниження ризику виникнення діабету

Флавоноїди, що містяться в какао, мають антиоксидантні, протизапальні властивості, які можуть знизити ризик розвитку діабету за рахунок підвищення чутливості до інсуліну.

12. Шоколад допомагає скинути вагу

Вчені з Університету Копенгагена виявили, що вживання темного шоколаду викликає почуття ситості і допомагає знизити споживання інших солодких, солоних і жирних продуктів. Таким чином, завдяки шоколаду набагато легше дотримуватися здорового харчування і скинути зайві кілограми!

13. Підвищення лібідо

За даними італійських дослідників, жінки, які регулярно їдять шоколад, мають набагато більш насичене сексуальне життя. У них відзначений більш високий рівень потягу, збудження і задоволення від сексу.

І головне, якщо ви хочете дійсно отримувати користь від шоколаду, то завжди вибирайте темний шоколад, що містить принаймні 70% какао.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close