12 сигналів того, що домашнього улюбленця треба терміново показати ветеринару

На жаль, наші улюбленці не можуть поскаржитися на погане самопочуття. Тому відповідальний господар повинен знати основні симптоми захворювань тварин.

Тутка з’ясував, які ознаки вказують на те, що потрібно обов’язково вести кота чи собаку до ветлікаря, замість того, щоб шукати відповіді в мережі Інтернет.

1. Відмова від їжі

Якщо ваш вихованець протягом тривалого часу (більше доби) відмовляється від їжі – це серйозний привід взяти його до ветклініки, особливо, якщо симптом супроводжується іншими, наприклад млявістю або блювотою, відмовою від води.

 • Відсутність апетиту може вказувати на одне з захворювань: інфекцію, пухлину, захворювання порожнини рота або органів шлунково-кишкового тракту, наявність паразитів. Лікар збере анамнез і призначить необхідні аналізи для того, щоб точно встановити причину.

2. Надмірна спрага

Важливо пам’ятати, що собаки і кішки, яких годують сухим кормом, п’ють більше, ніж ті тварини, раціон яких складає вологий корм.

 • Дуже важливо стежити за тим, скільки п’є ваш улюбленець, так як недостача пиття призводить до зневоднення, а надмірне споживання рідини може вказувати на такі хвороби, як цукровий діабет або хвороби нирок.
 • Загалом середня норма споживання води для собаки – 20-70 мл/кг маси в день, для кішки – 60-120 мл, не врахуючи рідини в кормі.

3. Тварина ховається

Всі тварини різні за характером. Але ,якщо ваша завжди товариська тваринка, раптом стала віддавати перевагу самотності, ховаючись в затишних куточках, варто бити тривогу.

 • Бажання сховатися свідчить про погане самопочуття, особливо, якщо при цьому спостерігається відмова від їжі, проблеми з лотком або інші симптоми.
 • Ще одна причина – сильний стрес.
 • Якщо кішка прагне сховатися високо, можливо , її атакують блохи.

4. Раптова агресія

Ваша завжди ласкава і доброзичлива тварина раптом різко стало проявляти агресію? Не варто карати вихованця, спершу розберіться в причинах.

 • Однією з них може стати біль, особливо, якщо агресія виникає при спробі доторкнутися.
 • Стоматологічні проблеми, артрит, травми та інфекції – ось неповний список того, що може викликати біль і агресію у кота, собаки.

5. Часті сечовипускання

Якщо відвідування лотка кішкою почастішали або змінився колір сечі, не варто ігнорувати цей момент. Особливо, якщо вихованець часто бігає на горщик, але безрезультатно. Це ж стосується і собак.

 • Варто пам’ятати , що цуценята і літні собаки частіше ходять в туалет.
 • Але за таким симптомом можуть ховатися і проблеми зі здоров’ям: нетримання сечі, діабет, інфекції сечовивідних шляхів, захворювання нирок.

6. Тварина надмірно вилизується

 • Надмірне вилизування у кішок може сигналізувати про проблеми. Одна з причин – область вилизування свербить або болить зсередини. Також це може бути алергія або блохи. Не завжди проблема фізичного плану: кішки можуть агресивно вилизуватися через стрес або занепокоєння.
 • Якщо ваш пес інтенсивно вилизує лапки між пальців, в області хвоста або між стегнами – це може свідчити про алергію. Якщо собака лиже незвичайні предмети (підлога, стіни) або часто облизує губи – це може бути ознакою шлунково-кишкового розладу.

7. Очі вихованця не в порядку

 • Почервоніння очей, виділення, випадання третьої повіки – вірні ознаки, що пора йти до ветеринара, адже це головні симптоми вірусів і бактеріальних інфекцій. Наприклад, прозорі виділення з очей у кішки говорять про вірус, жовті або зелені – про інфекції.
 • Почервоніння очей може  говорити про травму, алергії, хвороби рогівки, серйозних системних захворюваннях.

8. Тварина спить довше звичайного

 • Домашні кішки можуть спати 13 – 16 годин на день. Вони можуть спати ще довше тому, що їм банально нудно. Ще одна підстава для занадто довгого сну – стрес. Причина може, також критися в перитоніті, лейкозі, хворобі Лайма і навіть котячому вірусі імунодефіциту. Щоб не переживати, краще звернутися до лікаря.
 • У собак надмірний сон може вказувати на проблеми зі щитовидкою, діабет, інфекції, стрес.

9. Зміна виду вовни

 • У хворої кішки не вистачає сил для вилизування і підтримуванні шубки в пристойному стані. Наприклад, однією з причин може бути артрит.
 • Якщо ваш кіт або собака дуже сильно линяє, то це теж привід для занепокоєння. Тварина може страждати від шкірних захворювань, поганого харчування, нестачі вітамінів, алергій і навіть пухлини.

10. Проблеми з диханням

Якщо у тварини спостерігаються проблеми з диханням, але ніякого фізичного навантаження вона не мала, потрібно негайно показати його ветеринару!

 • Такий стан може бути небезпечним, і причин тому безліч , наприклад, рідина в грудній порожнині або проблеми з серцем.

11. Зміна кольору ясен

Нормальний колір ясен у кішок і собак – рожевий (деякі народжуються з чорними яснами). Якщо колір змінюється, варто показати улюбленця ветеринару.

 • Білі ясна говорять про втрату крові, червоні – про високу температуру, інфекції, токсичні речовини, хвороби зубів. Фіолетові або сині вказують на нестачу кисню, а жовті – на проблеми з печінкою.

12. Тварина наполегливо дивиться на стіну

Звичайно, вони можуть бачити там те, що непідвладне людському погляду. Але, на жаль, часто причини такої поведінки набагато серйозніші: синдром когнітивної дисфункції, судоми, запаморочення , які можуть бути симптомом травм голови, пухлин, енцефаліту, отруєнь, інсульту і не тільки.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close