12 речей, які очі можуть розповісти про ваше здоров’я

Кожен з нас іноді відчуває неприємні відчуття в очах. Багатьом достатньо буде відпочинку та гарного сну для відновлення зору, але є ознаки, які не можна ігнорувати.

Тутка зібрав 12 симптомів, які є приводом для консультації з лікарем.

1. Білі плями на рогівці ока

© depositphotos

Це досить поширене явище серед людей, які носять контактні лінзи, і може бути ознакою інфекції рогівки. Навіть невеликі травми очей, спричинені носінням контактних лінз, можуть призвести до такої інфекції, а згодом і до виразки рогівки. Особливому ризику піддаються люди, які носять лінзи із закінченим терміном придатності або одноразові контактні лінзи протягом довгого часу (в тому числі на ніч).

2. Біле кільце навколо райдужної оболонки ока

© depositphotos

Найчастіше це ознака старіння, яка не є приводом для занепокоєння, але, якщо до пенсійного віку далеко, то біле кільце навколо райдужної оболонки може говорити про високий рівень холестерину і тригліцеридів, а це часто означає підвищений ризик серцевого нападу або інсульту.

3. Червоні очі

© depositphotos

Причиною червоних очей можуть стати недостатня кількість сну, тривала робота, вплив вітру або сонця. Якщо очі стають червоними без особливих причин, то з високою ймовірністю можна говорити про такі захворювання, як підвищений внутрішньоочний тиск (глаукома), високий внутрішньочерепний тиск, цукровий діабет.

4. Сухість очей

© depositphotos

Сухість очей викликає дискомфорт і свербіж, а тертя очей пошкоджує ніжну шкіру навколо них. Це призводить до обвисання повік і появи зморшок, а також посилює вплив повітря, через що сухість очей тільки збільшується. Найпоширеніша причина свербіння очей — сезонна алергія.

Якщо надмірна сухість очей супроводжується підвищенням чутливості до світла, це може вказувати на синдром Шегрена — рідкісний розлад імунної системи.

5. Безбарвні плями перед очима

© depositphotos

Такі «мушки» особливо добре помітні на тлі чистого неба, сліпучого снігу чи добре освітленій білій стіні. Періодично їх помічає кожен з нас, але різке збільшення кількості таких цяток повинно насторожити: це може бути ознакою розриву або відшарування сітківки ока.

6. Опухлі і червоні очі

© depositphotos

Це наслідок втоми і нестачі сну, які часто приймають за ознаку інфекції.

Також такий симптом може з’явитися у любителів очних крапель з відбілювальним ефектом. Тривале використання очних крапель може принести більше шкоди, ніж користі.

7. Жовтувата пляма біля райдужної оболонки ока

© depositphotos

Деякі люди помічають у себе жовтувату ділянку або шишку на білку ока, яка називається пінгвекула. Це ознака старіння кон’юнктиви і зустрічається в основному в літніх людей.

Крім цього, розвиток хвороби провокують ультрафіолетові промені, тому найчастіше пінгвекули з’являються у людей, які проводять багато часу на сонці і це можна порівняти з мозолем на шкірі. Такі утворення також виникають при систематичному подразненні від вітру, пилу і диму. Пінгвекула — невинне новоутворення, яке не чинить негативного впливу на зір.

8. Мимовільні сльози

© depositphotos

Звучить парадоксально, але мимовільні сльози можуть бути ознакою сухого ока. Таким чином, око намагається компенсувати недолік вологи. Це явище поширене серед тих, хто проводить багато часу за комп’ютером або біля телевізора.

Раптово стає важко закрити одне око і контролювати сльозотечу з нього? Це симптом паралічу нерва, який контролює м’язи обличчя. Може бути ускладненням після перенесеної вірусної інфекції.

9. Маленька темна точка на тлі мерехтливих хвилястих ліній

© depositphotos

Ці симптоми можуть вказувати на порушення кровообігу в головному мозку. Але, як правило, точки, які з’являються і зникають з поля зору говорять про помутніння (деструкцію) склоподібного тіла. Найпоширеніша причина — загальне старіння організму. Однак, у групу ризику потрапляють люди з порушеним обміном речовин — хворі на цукровий діабет, з судинними розладами і любителі дієт.

10. Періодично пропадає зображення в полі зору

© depositphotos

Якщо час від часу пропадає зображення на окремих ділянках поля зору, то це ознака очної мігрені. Вона може супроводжуватися головним болем через порушення кровообігу в головному мозку. Очна мігрень нешкідлива. Точного пояснення її виникнення немає, не існує і методів лікування.

11. Помутніння зору

© depositphotos

Помутніння зору буває не тільки з-за короткзорості. Це може бути ознакою діабету. Якщо при затуманеному зорі з’являються відблиски й ореоли навколо джерел світла, то це може бути ознакою катаракти. Катаракта — це часткове або повне помутніння кришталика ока.

12. Жовті білки очей

© depositphotos

Найчастіше причина криється в зниженні функціональності печінки і жовчовивідних шляхів. Жовтуватість може стати основним симптомом такої патології, як гепатит.

Фото заголовку depositphotos
За матеріалами womansday, timesofindia, healthline, medlineplus, American Academy of Ophthalmology

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close