12 несподіваних речей, які шкодять мозку

Так само, як і інші органи нашого тіла, наш власний мозок може страждати від різних факторів, причому часом навіть не зовсім очевидних.

Тутка розповість вам про повсякденні звички, які здатні завдати значної шкоди мозку. А тих, хто дочитає статтю до кінця, чекає несподіваний вислів однієї геніальної людини.

1. Відсутність спілкування

Дослідження , проведені в Мічиганському університеті, показали, що навіть 10 хвилин спілкування в день підвищують розумові здібності. Для цього зовсім не обов’язково виходити на вулицю і розмовляти з першим зустрічним – розмова по телефону з другом або родичем теж стимулює роботу мозку.

2. Занадто багато цукру

Згідно з дослідженнями вчених , велика кількість цукру негативно позначається на нейротрофічних факторів мозку, або BDNF, який відповідає за вироблення нейронів. Зокрема, BDNF дуже важливий для формування довготривалої пам’яті і навчання.

3. Відсутність зарядки для мозку

За даними вчених, пік максимальної «продуктивності» мозку досягається в 16-25 років, після чого повільно йде на спад. Однак велике дослідження показало, що регулярні тренування мозку допомагають значно поліпшити його діяльність, причому навіть у тих людей, у яких з’явилися перші ознаки старечого недоумства.

4. Не снідати

Згідно з проведеними дослідженнями , діти, які снідають регулярно, набагато краще встигають у школі, особливо в точних науках. Відсутність сніданку викликає зниження рівня глюкози в крові, що, в свою чергу, негативно впливає на роботу мозку.

5. Фастфуд

Велика кількість фастфуду в раціоні і постійне переїдання негативно впливають на контакти між клітинами мозку, а значить, на навчання та формування короткотривалої і довготривалої пам’яті. Крім того, вживання фастфуду може стати і однією з причин депресії.

6. Морозиво

7. Мобільний телефон

8. Ховатися з головою під час сну

9. Нестача води

10. Алкоголь

11. Куріння

12. Відсутність фізичної активності

13. Сувора дієта

Бонус

Підказка: Мозок цієї людини важив всього 1 230 грамів, що приблизно на 10% менше, ніж мозок середньостатистичної людини, вага якого становить приблизно 1 400 грамів.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close