11 вправ для ступні при вальгусній деформації

Вальгусна деформація ступні – дуже неприємна патологічна зміна, яка завдає не лише естетичного дискомфорту, але і больові відчуття. Вальгусна деформація – це хвороба, яка проявляється безпосередньо у викривленні фалангового суглоба великого пальця ноги.

Через таке викривлення деформуються усі інші пальці на ногах. При вальгусній деформації людина не може носити звичайне взуття, оскільки біля основи великого пальця утворюється гуля. При ходьбі вона треться до взуття, спричиняючи купу незручностей та ниючий біль. Вальгусну ступню можна розпізнати за такими симптомами:

  • збільшення кісточки на нозі біля першого пальця;
  • втомлюваність ніг;
  • проблеми з придбанням взуття;
  • біль в суглобах ніг;
  • молоткоподібна деформація пальців на нозі

Носіть якісне і надійне взуття

Викривлення фаланги пальців на ногах може бути спричинене неправильно вибраним взуттям, особливо, це стосується високих підборів та взуття, яке вузьке спереду. Як правило, це ортопедичне захворювання більшою мірою зустрічається у жінок, оскільки саме вони в гонитві за модою жертвують комфортом і купують незручні високі туфлі, ходити в яких просто неможливо.

Крім того, що наслідком ходіння на каблуках є викривлення стопи, ви ризикуєте отримати до того і варикозне розширення вен.

Річ у тому, що навантаження при ходьбі в подібному взутті неправильно розподіляється, що зрештою призводить до деформації пальців. Чималу роль в розвитку захворювання також відіграє генетика: якщо у когось з родичів було це захворювання, велика ймовірність, що ви також успадкуєте його. Причинами деформації стопи можуть бути ендокринні порушення організму і поперечна природжена плоскостопість.
При вальгусному викривленні стопи симптоми часто можна переплутати із подагрою або артритом. Перш, ніж приступити до лікування і профілактики захворювання, треба підтвердити діагноз у доктора-ортопеда. Після ретельного огляду, рентгенографії і плантографії лікар зможе зробити медичний висновок та призначити курс медикаментозної терапії, лікувальної фізкультури або відправить на операцію. Все залежить від ступеня розвитку хвороби і причин її виникнення.

Лікувальна гімнастика при патології ступні

При вальгусній ступні лікувальна гімнастика дуже добре впливає на процес одужання. Вам треба виконувати декілька разів на день наступні вправи:

1. Ляжте на підлогу і робіть знайому з дитинства вправу, імітуючи їзду на велосипеді. При вправі намагайтеся тягнути носочки вперед, коли нога рухатиметься від вас і відтягувати назад, коли нога рухатиметься у зворотному напрямку. Рухатися треба паралельно до підлоги, не потрібно розкидатися ногами в різні боки. Робити цю гімнастику можна приблизно по 10 підходів 2 рази на день.

2. Наступну вправу треба робити вже сидячи. Необхідно опертися руками до підлоги позаду себе і витягнути ноги вперед. По черзі згинайте, а потім розгинайте ноги в гомілковостопних суглобах по 10 разів.

3. У тому ж положенні, що і вищезгадана вправа, розводимо пальчики на ногах, якнайширше, в різні боки. За можливості намагайтеся затриматися в цьому положенні декілька хвилин, а потім поверніть пальці в початкове положення. Виконуйте гімнастику 10-15 разів.

4. Сядьте на підлогу та зіпріться ззаду руками, стискайте і розтискайте пальці в стопах упродовж 5 хвилин.

5. Сядьте на стілець і пересувайте ноги в різні боки тільки за допомогою пальців ніг. Ця вправа називається “гусениця”, її дуже корисно виконувати.

6. Сидячи на стільці, візьміть олівець або ручку, розмістіть її між першим і другим пальцями на ногах. Круговими рухами або рухами в сторони намагайтеся креслити олівцем різні фігури або букви в повітрі.

7. У положенні стоячи, намагайтеся пройтися на пальчиках, піднявши руки вгору, потім пройдіться на п’ятках, руки в боки, потім на зовнішніх і внутрішніх краях стопи.

8. Найкориснішою вправою при цьому захворюванні є тягнення гомілковостопного суглоба у напрямку до себе, у будь-якому зручному положенні. Сидячи, стоячи або лежачи, намагайтеся натягнути великий палець на нозі якомога сильніше на себе. Потім витягніть ноги вперед, сидячи на підлозі і витягнувши пальчики вперед, рухайте великими пальцями по черзі на кожній нозі, потім на двох ногах одночасно.

9. Сидячи на підлозі в позі “лотоса”, або як ще говорять, “по-турецьки”, підводимося, спираємось на зовнішні сторони стоп.

10. Сидячи на кріслі з випрямленими вперед ногами, намагаємося пальцями ніг вхопити шматок тканини. Ще можна перекладати з одного місця на інше дрібні предмети.

11. Набираємо у ванну воду з температурою приблизно 35 градусів і на дно ставимо гумовий килимок з горбинками. Ходити по ньому треба не більше 10 хвилин.

Профілактика вальгусного викривлення стопи

Для правильного формування ступні величезну роль відіграє ходіння босоніж. Ви можете влітку і в теплу пору року ходити по траві, по піску, гравію або гальці.

Лікувальна фізкультура при деформованій ступні іноді дає дивовижний результати і навіть допомагає обійтися без хірургічного втручання.

Ефект від таких вправ буде вже через декілька тижнів, а через пару місяців ви і взагалі не згадаєте про болі в ногах і гомілковостопі.

На додаток до фізкультури при вальгусній ступні дуже корисним буде масаж. Ви можете звернутися до досвідченого фахівця або ж після кожного прийняття ванни зробити собі масаж самостійно!

У домашніх умовах, навіть сидячи перед телевізором, ви можете рухати пальцями або цілою стопою по підлозі якийсь предмет, наприклад, маленький м’ячик з горбиками.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker