11 міфів про фітнес, які шкодять здоров’ю

Заняття спортом – безкінечне джерело різних міфів. Хибні уявлення про фітнес призводять до того, що Ми ставимо перед собою недосяжні цілі, до яких йдемо невірними шляхами.

Ми в Тутка вирішили з’ясувати, яким порадам можна довіряти, а яким ні.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Міф №1: ранок – найкращий час для тренування.

Це не зовсім так. Кращі години для тренувань настають тоді, коли Ви до них готові. Немає значення, що Ви вибираєте – вечірнє тренування в спортзалі або ранкову пробіжку, головне – послідовність. Дослідження показали, що суттєвої різниці в результатах ранкових чи вечірніх тренувань немає.

Міф № 2: кращим тренуванням для мозку є пазли, ігри і кросворди

Кросворди, загадки і ребуси – зовсім не єдиний спосіб «прокачати мозок». Фізичні вправи однаково корисні для тіла і для розуму. Навантаження, які змушують кров швидше циркулювати є кращими, ніж години, витрачені на розгадування кросвордів. Спорт піднімає настрій, покращує пам’ять і захищає від старечого недоумства.

Міф № 3: можна декілька тижнів пропустити тренування – Ви не втратите за цей час форму

Це неправда. У більшості людей вже після тижневої перерви в тренуваннях істотно падає м’язовий тонус. Тому, досягнувши результату, розслаблятися все одно не можна.

Міф № 4: марафон або нічого. Біг на довгі дистанції – ідеальний спосіб стати спортсменом

Це неправда. У людей, які обирають короткі дистанції, ті ж самі показники здоров’я серця, що і у марафонців. До того ж легкі навантаження – біг підтюпцем або навіть ходьба – є кращими для організму. Серцевий м’яз, судинна система і внутрішні органи адаптуються до навантажень, а користь від спорту тільки зростає.

Міф № 5: спортивні напої – краще, чим можна відновити нестачу під час тренувань

На жаль, це неправда. Спортивні напої – не більше як цукор і вода. Замість енергетиків експерти рекомендують пити чисту воду, а витрачені сили відновлювати за допомогою білкової їжі вже після тренування

Міф №6: бігова доріжка краще, ніж парк

Пробіжка на свіжому повітрі і на біговій доріжці – зовсім не одне і те ж, навіть, якщо ви пробігли однакову дистанцію. Оскільки біг проти вітру і на нерівній місцевості задіює цілу групу важливих м’язів, він вимагає значних зусиль і спалює на 10% більше калорій, ніж біг на доріжці.

Міф № 7: від посилених тренувань дуже хочеться їсти

Якщо після тренувань приходить звірячий апетит, значить, щось пішло не так. Насправді фізичні навантаження значно зменшують відчуття голоду. Це відбувається на гормональному рівні: вироблення греліну, гормону голоду, знижується, зате гормон насичення лептин виробляється в подвійному обсязі.

Міф №8: протеїнові батончики – хороша заміна вівсянки

Ще один міф. Протеїновий батончик – оброблена їжа, яка вимагає менше калорій для перетравлення, тому і користь зменшується. Батончики – це перекус, а не заміна вівсянки або будь-якої іншої каші.

Міф № 9: кальцій міститься тільки в молочних продуктах

Міф про те, що в молочних продуктах найбільше кальцію, дуже старий. Однак існують продукти – чемпіони за вмістом кальцію. Броколі, кунжут і шпинат легко заміняють жирні молочні продукти.

Міф №10: йога допомагає при болях у спині

Йога – це не панацея при болях в спині. Якщо дискомфорт пов’язаний із м’язами, то справді розтягнення та деякі асани можуть бути дуже корисними: вони зміцнюють м’язовий корсет і біль відступає. Але якщо у вас є серйозніші проблеми, наприклад, грижі йога може тільки зашкодити. У цьому випадку перед початком будь-яких тренувань порадьтеся з лікарем.

Міф № 11: біг пошкоджує коліна та щиколотки

Це нічим не підтверджений міф. Згідно з останніми дослідженнями, біг не шкодить, а навпаки захищає від хвороб кістково-м’язової системи.

А ви займаєтесь спортом? Розкажіть про свої таємниці досягнення ідеальної форми.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Close