11 фактів про наше тіло, які виявилися міфами

Міф № 1. Вітаміни роблять нас здоровими

Вітаміни — таблетки, які зробить нас здоровими. Насправді це не так. Вітаміни регулюють тільки процеси в організмі, і приймати їх потрібно з обережністю, так як в більшості випадків надлишок вітамінів завдає більше шкоди, ніж їх недолік.

Міф № 2. Кров без кисню синя

Кров без кисню, що йде по венах до серця, зовсім не блакитна, вона темно-червона. У шкільних підручниках її малюють синім кольором для контрасту. А ось вени, що просвічують через шкіру, здаються синіми з-за заломлення світла.

Міф № 3. Коричневий цукор корисніше, ніж білий

Насправді білий і коричневий цукор — це одне і те ж. Справа в одному компоненті — мелясі, — який і надає продукту темнуватий колір. Вважається, що коричневий цукор корисніше тільки тому, що він не такий солодкий, оскільки в його складі більше води.

Міф № 4. Алкоголь вбиває клітини мозку

Велика кількість алкоголю впливає на обмінні процеси в організмі, у тому числі на дефіцит кисню, і пошкоджує зв’язки між клітинами мозку, але ніяк не чіпає їх самих.

Міф № 5. Від цукру діти стають гіперактивними

Солодке не робить дітей гіперактивними, це не більше ніж міф. Цукор — це калорії, а калорії є енергія. Тому, коли деякі діти з’їдають багато солодощів, енергія так і б’є. Але головне, не варто забувати, що велика кількість цукру шкідливо для зубів.

Міф № 6. Нервові клітини не відновлюються

Відома істина, що нервові клітини не відновлюються, — неправда. Насправді відмирання нервових клітин — процес постійний і природний. Оновлення їх відбувається в різних ділянках мозку. При стресах посилено витрачаються» не самі нервові клітини, а ті речовини, які забезпечують їх роботу і взаємодію між собою.

Міф № 7. Ліва півкуля — креативність, а права — логіка

Це правда, що за одні функції відповідає ліва півкуля, а за інші — права. Але вчені так і не знайшли людей, у яких одна частина розвинена більше іншої. Справа в тому, що за креативність відповідають кілька ділянок мозку, які розташовані як у лівій, так і у правій півкулях.

Міф № 8. Спати потрібно 8 годин на добу

Всі знають норму: здоровий повноцінний сон триває 8 годин. Однак різним людям потрібна різна кількість сну, і його надлишок або недолік може погано позначитися на здоров’ї. Наприклад, деяким достатньо 6 годин, щоб відчувати себе чудово, а інші не можуть виспатися і за 9 годин.

Міф № 9. Антибіотики вбивають віруси

Насправді антибіотики вбивають бактерії. А той же грип викликається вірусами, які не реагують на антибіотики. Це як забинтувати руку, щоб позбутися головного болю.

Міф № 10. Шоколад = чорні крапки

Вчені провели експеримент: вони годували десятки людей батончиками, які містять в 10 разів більше шоколаду, ніж звичайні. Та коли підрахували чорні крапки і порівняли до/після, не виявили жодної різниці. Згодні, звучить дуже несподівано і неймовірно, ми самі здивувалися. Але це правда.

Міф № 11. Цукор викликає звикання

У 2009 році була написана книга на основі експерименту, в якому лабораторних мишей годували високими дозами цукру протягом декількох діб. Після такої дієти миші просто не могли жити без солодкого. Однак при повторі експерименту на людях цього ефекту помічено не було. Та й ніхто не став би їсти цукор у великих дозах без вживання іншої їжі.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close