10 речей, які щодня необхідні мозку для розвитку

© kp.ua

Щоб дробре почуватись, не перевтомлюватись та виконувати поставлені завдання вчасно, потрібно пам’ятати про відпочинок для мозку. Йдеться не лише про пасивний відпочинок. Активні ігри, навчання, медитація — це саме те, чого потребує мозок кожної людини.

Плани, терміни, клієнти, нові завдання… Уся ця метушня повсякденного життя звалюється на наш мозок. І щоб витримати божевільний темп, потрібно вчасно про нього потурбуватися. Як це зробити? Використати хоча б один із 10 способів віддячити мозкові за тяжку працю.

1. Подрімати посеред дня

Усі ми чули про користь післяобіднього сну. І цьому є пояснення. Таке перезавантаження не лише відновлює фізичні сили, але й активізує діяльність мозку, покращує пам’ять і поліпшує настрій. Лише 10-15 хвилин сну здатні назавжди змінити ваші робочі будні. Адже після цього ви братиметеся за завдання з новими ідеями й наснагою.

2. Дозволити собі трохи творчості перед сном

Був тяжкий день? Помалюйте щось перш ніж лягати спати. Це допоможе не лише розвантажити мозок після робочого дня та розслабитися, але й активізує його творчу діяльність.

3. Сказати “ні” багатозадачності

Якщо прагнете максимальної продуктивності, навантажуйте мозок лише одним завданням протягом певного часу. Лише в такому режимі він здатен працювати найбільш ефективно. Як цього досягти з сучасним темпом життя? Відповідь проста: складайте робочий план і беріться за завдання послідовно. Врешті-решт, ви встигнете набагато більше, а стомитеся менше.

4. Жити активно

Кардіовправи — ось що необхідно вашому мозку. Біг, ходьба, плавання допомагають не лише підтягнути тіло, але й “підкачати” мозок, покращивши розумову діяльність. Лише 15-30 хвилин щоденних занять (підійдуть навіть піші прогулянки) слугуватимуть справжнім еліксиром для стомленого мозку.

5. Не відмовлятися від ручки й паперу

Завдяки комп’ютерам, планшетам, смартфонам та іншим ґаджетам більшість із нас усе рідше й рідше беруть до рук ручку і папір. А даремно! Дослідження показують, що використання звичайного блокноту й ручки активізують роботу мозку, покращуючи ефективність його діяльності.

6. Пам’ятати про вітаміни

Навантажуючи мозок новими завданнями щодня, не варто забувати про поповнення запасів поживних речовин, в першу чергу вітамінів. Скорегуйте свій раціон та забезпечте регулярне споживання вітамінів групи B, вітамінів C, D, E, P. Вони пришвидшать добову активність мозку, покращать коротко- й довготривалу пам’ять, підвищать кмітливість.

7. Вивчити іншу мову

Один із найкращих способів нагородити мозок за його працю. Вивчення нової мови — чудова зарядка для мозку, що відкриває його приховані ресурси й можливості. Для цього не потрібно далеко ходити, можна скористатися безкоштовними ресурсами в мережі Інтернет.

8. Грати у слова

Окрім того, що це заняття принесе вам задоволення й підніме настрій, гра у слова дуже корисна для розумової діяльності. Дослідження показують, що такі ігри, наприклад “Ерудит”, підвищують IQ та потужність роботи мозку.

9. Зайнятися медитацією

Медитація — один із найкращих форматів відпочинку, як фізичного, так і розумового. Вона заспокоює, знімає напругу і, відповідно до результатів досліджень, сприятливо впливає на всі частини мозку. Щоденні медитації відчутно покращують стан тіла й духу.

10. Бути оптимістом

Позитивне мислення необхідне вашому мозку для повного щастя й ефективної розумової активності. Оптимістичний настрій сприяє новим відкриттям, ідеям і можливостям, допомагає ставати кращими версіями себе та чудово мотивує розвиватися далі.

Можливо, більшість порад здадуться вам зужитими, однак задумайтеся, що з усього цього ви робите кожного дня?

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close