10 продуктів, які очистять ваші артерії: ознаки закупорки та способи вирішення проблеми

© myportal.gr

Чи знаєте ви, що гіпертонія і високий рівень холестерину є двома основними факторами, що впливають на засмічення артерій?

Артерії – це судини, які переносять киснево-щільну кров від серця до всіх органів тіла. Здорова артерія сильна, еластична і гнучка. Прогресивне засмічення артерій – це стан, відомий як атеросклероз, і є основною причиною серцево-судинних захворювань, включаючи серцеві напади, інсульти і захворювання периферичних судин.

Симптоми закупорених артерій.

Симптоми цього стану залежать від типу впливу артерій.

Каротидні артерії: закупорка артерій в головному мозку – це захворювання, відоме як хвороба сонної артерії, яка проявляється в таких симптомах, як розпливчастий зір, проблеми з вимовою, незрозумілі падіння, запаморочення, сильні головні болі, замішання, раптова слабкість, проблеми з диханням і втрата координації.

Коронарні артерії: Ішемічна хвороба серця є результатом закупорених артерій в серці, що робить серцевий м’яз нездатним отримати достатню кількість крові. Це проявляється такими симптомами, як біль у грудях, стиснення в щелепи, шиї, руках, плечах і спині, задишка і пришвидшене серцебиття.

Ниркова артерія: хронічна хвороба нирок розвивається з забитих ниркових артерій. Ранні симптоми рідкісні, але прогресивні симптоми зазвичай включають втрату апетиту, проблеми з концентрацією, оніміння, набряк в ногах або руках, втома і нудоту.

Периферичні артерії: Периферична артеріальна хвороба розвивається з накопичення бляшок в області таза, ніг і рук. Якщо вони заблоковані або звужені, ці артерії ведуть оніміння і біль.

Що змушує ваші артерії засмічуватись?

Атеросклероз визначається як затвердіння або потовщення артерій. Що дозволяє крові нормально текти, це тонкий шар ендотеліальних клітин. Але є кілька факторів, які можуть пошкодити ці клітини, включаючи вільні радикали, підвищені рівні гoмоцистеїну, клітини тромбоцитів і дефіцит вітаміну С.

Бляшка буде накопичуватися, коли певні речовини не зможуть вийти з атеросклеротичного ураження. Ці жири включають токсичні метали, клітинні відходи, холестерин, кальцій і жир.

Хоча реальна причина забитих артерій залишається незрозумілою, дані свідчать про те, що атеросклероз являє собою складний стан, який може початися в дитинстві і розвиватися з віком. Відомо, що такі фактори, як діабет типу I, діабет типу II, резистентність до інсуліну, куріння і гіпертонія, шкідливі для артерій.

10 натуральних продуктів для очищення артерій.

Ось кілька добре вивчених продуктів, які можуть повністю очистити ваші артерії:

Куркума

Ця популярна пряність містить куркумін, інгредієнт з потужними кардіозахисними властивостями. Вважається, що екстракт куркуми допомагає знизити рівень холестерину ЛПНЩ і накопичення бляшок в артеріях.

Згідно з дослідженням 2011 року, опублікованому в журналі Molecular Nutrition & Food Research, куркума знижує рівень холестерину і пригнічує ранні атеросклеротичні ураження навіть краще, ніж ловастатин.

Часник

Було науково доведено, що часник допомагає запобігти серцевим захворюванням, уповільнює атеросклероз і знижує рівень артеріального тиску. Як показано в дослідженні 1999 року, опублікованому в журналі Atherosclerosis, часник досить ефективний в запобіганні накопичення бляшок в артеріях.

Ще одне дослідження в 1999 році показало, що часник знижує ризик серцевого нападу та інсульту більш ніж на 50%. В кінцевому підсумку в огляді 1997 року, опублікованому в журналі «Nutrition», було виявлено, що часник відмінно працює, коли мова йде про запобігання і лікування атеросклерозу.

Імбир

Імбир відомий своїми потужними антиоксидантними і протизапальними властивостями. Він містить гінгерол і шооаоли, обидва з яких є потужними серцево-захисними сполуками. Дослідження 2000 року, опубліковане в Journal of Nutrition, показало, що екстракт імбиру має здатність знижувати рівень холестерину і тригліцеридів у крові, атеросклеротичні області поразки аорти, агрегацію ЛПНЩ.

Каєнський перець

Каєнський перець містить капсаїцин, речовину, яка, природно, знижує рівень холестерину ЛПНЩ. Це також може знизити ризик серцевого нападу та інсульту, а також поліпшити крoвообіг.

Лимон

Не тільки знижує рівень холестерину, але також запобігає окислювальному ураженню і зберігає здоров’я артерій. Цей цитрусовий плід багатий вітаміном С, який, як було показано, знижує загальний холестерин, пригнічує агрегацію тромбоцитів, зменшує запалення і підсилює артерії.

Кориця

Кориця зменшує різні фактори ризику, пов’язані з атеросклерозом і серцевими захворюваннями. Згідно з дослідженням 2003 року, опублікованому в журналі Diabetes Care, грам, три грами або шість грамів кориці в день можуть знизити рівень холестерину ЛПНЩ, загальний холестерин, тригліцериди і глюкозу у діабетиків.

Лляне насіння

Насіння льону помогає очищати артерії завдяки високому вмісту волокон. Воно також містить омега-3-кислоту, яка допомагає зменшити як кров’яний тиск, так і запалення. У дослідженні 1997 року лляне насіння зменшило розвиток атеросклерозу аорти на 46% у кроликів.

Ферментована капуста

Згідно з дослідженням 2007 року, кімчі (пробіотичний рецепт з ферментованої капусти і гарячого перцю) містить сполуки, які попереджають розвиток атеросклерозу аорти у кролів з високим вмістом холестерину. Крім того, було показано, що ферментована капуста руйнує хімічні речовини, такі як інсектицид хлорпирифос і бісфенол А.

Насіння кунжуту

Регулярне споживання насіння кунжуту допомагає запобігти прогресуванню атеросклерозу. Згідно з дослідженням 2006 року, опублікованому в Журналі лікарської їжі, жировий вміст в кунжутній олії допомагає пригнічувати утворення атеросклерозу, рівні холестерину ЛПНЩ, холестерину в крові і тригліцеридів у мишей.

Гранатовий сік

Гранат сповнений бромистоводневою кислотою, яка допомагає очищати артерії природним шляхом і боротися з атеросклерозом. Він містить багато корисних для здоров’я поживних речовин, таких як селен і магній. Згідно з дослідженням 2009 року, вживання 240 мл гранатового соку в день протягом 18 місяців значно сповільнило прогресування захворювання сонної артерії.

Інші природні засоби для закупорених артерій.

Продукти: Кокосова олія, спаржа, насіння чіа, брокколі, насіння пажитника, авокадо;

Дієтичні добавки: вітамін B6, фолієва кислота і антиоксиданти, такі як вітамін C, вітамін E, екстракт виноградних кісточок, екстракт соснової кори і лютеїн

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close