10 продуктів, які ні за що не стане їсти експерт з харчової безпеки

Редакція Тутка вивчила кілька досліджень на тему безпеки продуктів харчування, і деякі висновки нас вразили. Виявляється, стільки «здорової» їжі несе в собі загрозу, а ми і не знали.

Звичайно, в ідеалі треба наслідувати приклад експертів і зовсім відмовитися від продуктів з нашого списку, але розум підказує, що можна просто обмежити їх у своєму раціоні і, якщо є можливість, знайти альтернативу.

10. Сирі устриці

Чому не можна: Американський адвокат Білл Марлер понад 20 років працює з справами, пов’язаними з харчовими отруєннями. За цей час чоловік став експертом в цій області і вирішив поділитися з усім світом, чому ні за що в житті не стане їсти сирі морепродукти. Через потепління води в світовому океані сирі молюски стають сприятливим середовищем для розмноження безлічі нових видів бактерій.

Чим можна замінити: Запечені устриці під пікантним соусом на смак не гірше.

9. Свіжовичавлені соки

Чому не можна: Свіжовичавлений сік може стати причиною зараження вірусами, бактеріями і паразитами, і в цьому випадку ризик перевищує користь.

Чим замінити: Якщо хочеться саме напою, то краще віддати перевагу пастеризованим сокам або компотам. Але якщо хочеться, щоб всі-всі вітаміни залишилися на місці, ідеальним варіантом буде з’їсти свіжий плід.

8. М’ясо з кров’ю

Чому не можна: Температура нижче 71 °С не вбиває в м’ясі кишкову паличку, сальмонелу.

Чим замінити: М’ясом ступенем прожарювання medium well та well done.

7. Пророщені зерна

Чому не можна: через все ті ж кишкові палички і сальмонели, які зустрічаються набагато частіше, ніж можна подумати. Також важливо розуміти, що корисні тільки ті зерна, які не були оброблені хімікатами, а це дуже складно перевірити.

Чим замінити: Зернами, які були пророщені за правилами та насінням (лляне, гарбузове, соняшникове), яке приносять не менше користі.

6. Парне молоко

Чому не можна: Умови, в яких видобувається свіже молоко, не можна назвати стерильними, навіть якщо господар ретельно стежить за коровою. Звідси можливість попадання в напій бактерій і вірусів, які можна знищити тільки кип’ятінням.

Чим замінити: Кип’яченим, топленим або пастеризованим молоком.

5. Сира капуста брюссельська

Чому не можна: За останні 20 років Білл Марлер брав участь у 30 справах, пов’язаних з отруєнням сирою брюссельської капустою, і це привід занести її в цей список.

Чим замінити: Щоб уникнути кишкової палички і сальмонельозу, капусту, як і інші продукти, краще гарненько прожарити або запікати при температурі не менше 160 °С.

4. Варена річкова риба і юшка з неї

Чому не можна: Іспанські вчені з Університету Севільї з’ясували, що під час варіння прісноводної риби нейтралізується тільки 18 % небезпечних для життя цианотоксинів. Інші шкідливі речовини з риби потрапляють в бульйон, який стає концентратом токсинів.

Чим замінити: Рибою, приготованою на пару, так як експеримент показав, що при такому способі готуванні знищується 26 % цианотоксинів.

3. Ковбасні вироби

Чому не можна: Американські дослідження підтверджують, що будь-які, навіть найдорожчі і якісні ковбасні вироби містять нітрати і нітрити, які викликають рак. В 1 кг ковбаси на 400 % більше солі і на 50 % більше жиру, ніж у звичайному шматку яловичини.

Чим замінити: В’ялене м’ясо (краще власного виготовлення) відмінно поєднується з хлібом і маслом до чаю — не гірше, ніж ковбаса.

2. Запаковані продукти з 2-ма і більше інгредієнтами

Чому не можна: В якості консервантів виробники використовують бутилгідроксианізол (BHA) і бутилгідрокситолуол (BHT). Високі дози цих речовин викликають гормональні порушення. А результат дослідження наукового експерименту над тваринами показав, що регулярне вживання BHA провокує розвиток ракових пухлин.

Звичайно, це не означає, що 100 % така реакція буде і у людського організму, але навіщо випробовувати долю і ставати піддослідним кроликом?

Чим замінити: Домашніми заготовками і консервами, приготованими самостійно, але, якщо є час, краще готувати свіжу їжу кожен день.

1. Попередньо вимиті і нарізані овочі і фрукти

Чому не можна: Фрукти і овочі, які продаються помитим та порізаними, пройшли через кілька рук, а чим більше людей торкається до їжі, тим більше шансів занести в неї мікроби.

Чим замінити: Краще самостійно придбати на ринку інгредієнти і вдома побалувати себе фруктовим салатом.

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close