10 подарунків для мозку, які він потребує кожен день

Плани, терміни, клієнти, нові завдання… Вся ця катавасія в повсякденному житті звалюється на наш мозок. І щоб витримати шалений темп, потрібно вчасно про нього подбати. Як це зробити? Використовувати хоча б один з 10 способів нагородити наш мозок за важку працю.

1. Подрімати в середині дня

Всі ми чули про користь післяобіднього сну. І в цьому є сенс. Такого роду перезавантаження не тільки відновлює фізичні сили, але й активізує діяльність мозку, покращує пам’ять і підвищує настрій. Всього лише 10-15 хвилин сну здатні назавжди змінити ваші робочі і побутові будні. Адже після них ви приступите до завдань з новими силами та ідеями.

2. Дозволити собі трохи творчості перед сном

Видався важкий день? Намалюйте щось перед тим, як лягати спати. Це допоможе не тільки розвантажити мозок після робочого дня і розслабитися, але і активізує його творчу діяльність.

3. Сказати ні багатозадачності

Якщо ви хочете максимальної продуктивності, навантажуйте свій мозок лише одним поточним завданням. Тільки в такому режимі він здатний працювати найбільш ефективно. Як цього досягти в сучасному темпі? Відповідь проста: складайте робочий план і приступайте до завдань послідовно. В результаті ви встигнете набагато більше, а втомитеся менше.

4. Жити активно

Кардіовправи — ось що потрібно для вашого мозку! Біг, ходьба, плавання допомагають не тільки підтягти тіло, але і «підкачати» мозок, поліпшивши розумову діяльність. Лише 15-30 хвилин занять щоденно (підійдуть навіть піші прогулянки) послужать справжнім еліксиром для втомленого мозку.

5. Не відмовлятися від ручки і паперу

Завдяки комп’ютерам, планшетам, смартфонам та іншим гаджетам більшість з нас все рідше і рідше бере в руки олівець і папір. А даремно! Дослідження доводять, що використання паперового блокнота і ручки активізує роботу мозку, покращуючи ефективність його діяльності.

6. Пам’ятати про вітаміни

Щодня навантажуючи мозок новими завданнями, не варто забувати про поповнення запасів поживних речовин, в першу чергу вітамінів. Налаштуйте свій раціон і забезпечте регулярне надходження в організм вітамінів групи В, вітаміну С, D, E, P. Вони прискорять добову активність мозку, поліпшать короткотермінову та довготермінову пам’ять і підвищать кмітливість.

7. Вивчити іншу мову

Один з кращих способів винагородити мозок за всю працю. Вивчення нової мови — відмінна зарядка для мозку, яка відкриває його приховані ресурси і можливості. Для цього не потрібно далеко ходити, можна взяти на озброєння безкоштовні матеріали по одній з великої кількості іноземних мов.

8. Грати в слова

Крім того, що це заняття принесе вам задоволення і підніме настрій, гра в слова дуже корисна для мозкової діяльності. Дослідження показують, що словесні ігри, наприклад, «Ерудит», підвищують IQ і потужність роботи мозку.

9. Помедитувати

Медитація — один з кращих форматів відпочинку, як фізичного, так і розумового. Вона заспокоює, знімає напругу і, згідно з дослідженнями, сприятливо впливає на всі відділи мозку. Щоденні медитації помітно поліпшать стан тіла і духу.

10. Бути оптимістом

Позитивне мислення необхідно вашому мозку для повного щастя і ефективної розумової роботи. Оптимістичний настрій сприяє новим відкриттям, ідеям і можливостям, допомагає вдосконалюватися і відмінно мотивує розвиватися далі.

Можливо, більшість порад здадуться вам банальними, але задумайтесь на хвилину, що з цього щодня робите саме ви?

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close