10 міфів про волосся, які заважають нам відростити здорові локони

Ми приділяємо здоров’ю волосся багато уваги і, відповідно, витрачаємо чимало коштів на те, щоб зробити свою шевелюру більш густою, пухкою і блискучою. Але розібратися, які засоби для догляду варто купувати і яким слідувати порадам, буває дуже непросто.

Тутка з’ясував, яким з популярних твердженням про догляд за волоссям не варто вірити.

Міф № 1. Випадання волосся понад норми — це завжди погано

Щодня у нас з голови повинно випадати близько 150-200 волосся. А двічі на рік, зазвичай навесні і восени, у більшості волосся починається стадія телогену (так звана фаза спокою), коли вони вже не ростуть і просто лежать на нашій голові «мертвим вантажем». Тому вони масово починають випадати, але в спорожнілих цибулинах тут же з’являються нові волосинки в стадії анагена — фазі швидкого зростання.

Але, якщо випадання волосся турбує вас частіше, ніж двічі на рік довше, ніж місяць, варто звернутися до лікаря.

Міф № 2. Є засоби, які прискорюють ріст волосся

Навіть найпотужнішими гормональними препаратами не можна примусити клітини ділитися з більшою швидкістю, тому ніякі косметичні засоби не зможуть змусити волосся рости швидше. Швидкість росту закладена в них генетично, і частіше всього вона складає близько 1 см в місяць.

Міф № 3. Шампунь і кондиціонер потрібно наносити по всій довжині

Насправді шампунь — це засіб для очищення не волосся, а шкіри голови, тому його потрібно наносити саме на корені. Для очищення довжини достатньо буде піни і залишків засобу, які потраплять на волосся при змиванні шампуню.

З кондиціонером же все навпаки: наносіть його тільки на довжину, а кореням волосся, які є більш здорові і швидше жиріють, зволожувальний ефект кондиціонера не потрібен.

Міф № 4. Від фена волосся псується

Насправді фен, як і різноманітні плойки і щипці, негативно впливає тільки на «голе волосся» — тобто те, яке не захищене жодними стайлинговими засобами. Якщо для укладання ви використовуєте спеціальні косметичні продукти, наприклад пінку або, ще краще, термозахист, можете не хвилюватися за здоров’я волосся.

Міф № 5. Якщо дитину підстригти до року, то її волосся стане густішим

Дійсно, волоски малюка, які розвивинулися ще в утробі мами, більше схожі на пушок і часто позбавлені пігменту. А якщо їх зголити, то у дитини почнне рости вже «доросле» волосся, за структурою таке ж, як у нас. Звідси і ілюзія, що воно стає краще. Однак, насправді більш густе і щільне волосся у малюка і так почне рости, незалежно від того, поголите ви його чи ні.

Міф № 6. Кератинове випрямлення корисно для волосся

Формула складу для кератинового випрямлення, зрозуміло, сильно удосконалилася за ті кілька років, що ця процедура існує. Спочатку там і зовсім був формальдегід, що використовується патологоанатомами. Зараз у складі суміші для кератинового випрямлення присутні ті ж речовини, що використовували наші мами при хімічній завивці, і вони руйнують структуру волосся. Так, що кератинове випрямлення — це не доглядальна, а косметична процедура, яка дарує волоссю не здоров’я, а зовнішню привабливість.

Міф № 7. У білявок, волосся менше, ніж у брюнеток

Насправді вчені з’ясували, що у блондинок волосся навіть більше, ніж у брюнеток і рудих дівчат, але воно набагато тонше. З-за цього натуральні блондинки рідко можуть похвалитися густою і об’ємної шевелюрою, в той час як, наприклад, волосся рудих дівчат завжди викликає зітхання заздрості. При цьому рудоволосі жінки володіють найменшою кількістю волосся, але воно грубе і міцне, що дарує їм такий здоровий вигляд.

Міф № 8. Постійне носіння хвостика або пучка провокує випадання волосся

Якщо тільки ви не стягуєте волосся на голові дуже сильно (до болю), зачіска не викличе їх випадання. Більш того, акуратний вільний пучок вбереже ваше волосся від можливих пошкоджень.

Міф № 9. Лупа заразна

Лупа — ознака зайвої роботи сальних залоз, з-за чого на шкірі голови з’являється надлишкова кількість відшарувань частинок шкіри. Тому «підхопити» від людини лупу, примірявши її кепку або позичивши гребінець, не можна. Але це не говорить про те, що правил особистої гігієни можна і не дотримуватися.

Міф № 10. Чоловіче волосся відрізняєть від жіночого

Анатомічна структура чоловічого і жіночого волосся ідентична, ось тільки поводимося з волоссям ми по-різному протягом усього життя. Жіноче волосся стає тонким в результаті постійних укладань, фарбувань, відрощувань, експериментів з салонними процедурами. Чоловіки ж більш консервативні в питаннях догляду та стрижкою, тому їх волосся часто залишається більше щільним і здоровим.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close