Як бути переконливим у спілкуванні з начальством: 7 працюючих порад

Одного разу в житті кожного фахівця настає час, коли доводиться спілкуватися по роботі з «начальством»: замовниками, топ-менеджерами або власниками бізнесу. Іноді це дається важко. Може навіть здатися, що тебе не розуміють або не сприймають всерйоз.

Ось кілька порад, які допоможуть виглядати переконливо і домагатися бажаного.

1. Не протиставляйте фахівців і неспеціалістів

Ми всі просто люди і, судячи з усього, працюємо або збираємося працювати над одним проектом. Говоріть про нього суті.

2. Не ходіть до керівника з проблемою

Приносити проблему треба завжди разом з рішенням. Якщо ви приходите з рішенням — ви говорите мовою слухача. Далі рішення вже можна обговорювати, можна навіть його перепридумати — це, принаймні, цікаво. Якщо ж ви приходите з проблемою без рішення — ви просто дратуєте.

3. Готуйтеся до зустрічі

Взагалі, до всіх зустрічей добре б готуватися, але якщо зустрічатися передбачається з високим начальством, то не можна не зробити «домашнє завдання»: добре орієнтуватися в темі розмови і бути готовим відповісти на будь-яке питання. Навіть якщо очікується, що зустріч займе всього 5 хвилин. Більшість питань, які вам можуть задати, нескладно передбачити заздалегідь. І придумати гарні відповіді.

4. Відразу озвучте мету зустрічі

Сподіваюся, всім очевидно, що мета повинна бути чітко сформульована. Якщо у вас презентація — з першого слайда повинно бути зрозуміло, чого ви хочете. Не треба жодних ліричних відступів, заощаджуйте час всім і переходите відразу до справи.

5. Підкріплюйте свої твердження фактами

Думки і оціночні судження краще залишити при собі. Тим більше не варто скаржитися або говорити погано про колег або конкурентів.

«Дизайн нашого сайту — повне лайно. Я зробив нову версію і хочу її показати» — навіть якщо це чиста правда, вибачте, але вас не можна сприймати всерйоз.

«Конверсія в замовленні на нашому сайті — 1%. Ми придумали, як її поліпшити, і перші A/B-тести нової версії показали 5%», — ось це розмова ділової людини. Якщо фактів немає, значить, можливо, вам рано йти на зустріч.

6. Якщо відчуваєте, що вашу пропозицію можуть відхилити, дайте більший вибір

Наприклад, не просто пропонуйте одну нову версію сайту, а покажіть три варіанти. І скажіть, який вважаєте кращим і чому. Вибрати завжди легше, ніж погодитися на єдиний варіант.

7. Допоможіть прийняти запропоноване вами рішення

Наприклад, опишіть наслідки впровадження та наслідки зволікання з впровадженням. Людині повинно бути легко і комфортно сказати «так», допоможіть її з цим.

Правило. З високим начальством говоримо за такою схемою: мета зустрічі — проблема — факти — варіанти вирішення — чому це спрацює.

Якщо такий підхід застосовувати не тільки в розмовах з топ-менеджерами, а взагалі завжди, можна в якийсь момент стати топ-менеджером самому.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close