Так помирають пари

© pregnancy.org.ua

Сьогодні мова піде про те, що можна назвати феноменом «я випадково» або «так саме вийшло».

Впевнений, не тільки мені, але і багатьом колегам частенько доводиться чути в процесі роботи від людей саме такі фрази: «я випадково» або «так саме вийшло» (і будь-які аналоги цих фраз).

Можна довго розмірковувати про те, чи бувають взагалі випадковості чи у всього є свій сенс, питання зараз не про це, не про філософські категорії, а про цілком собі прості і життєві. Мова піде про типові ситуації, які люди повторюють у своєму житті з неабиякою періодичністю, але при цьому, продовжуючи говорити, що «воно саме, я не хотів».

“Я випадково”

Коли людина у стосунках робить щось, що потім вона характеризує, як «випадково», «я не хотів», «воно саме вийшло» – це є проявом ухиляння від відповідальності за свої дії і їх наслідки, який спрямований на перекладання своїх «промахів» на якісь зовнішні непереборні сили, які нібито вище можливостей людини.

І така стратегія поведінки, тобто – списування своєї відповідальності на когось/щось ззовні – є саме тим варіантом, який веде до вмирання і руйнування стосунків.

В принципі, в основі феномену «я випадково», окрім очевидної дитячої позиції, лежить ще і відсутність елементарних навичок самоконтролю намірів, імпульсів, бажань.

Так, коли є патологія, наприклад психічне захворювання або фізична травма мозку – тоді зрозуміло, людина, як мінімум, не повністю дієздатна. Але коли здоровий поводить себе (виправдовує себе) як хворий, то це серйозний привід для партнера такої людини замислитися над сенсом перебування з нею разом.

Адже, як правило, хоча статистки я не маю, поведінка «я випадково» і «воно саме» носить не епізодичний або разовий, а саме – систематичний, стратегічний характер, тобто, по суті, є вибором (припускаю, що іноді з малою часткою усвідомленості, але все ж є вибором).

Зазначу, що лише тварини не ускладнюють собі життя контролем і стримуванням своєї поведінки. А тому я вважаю, що кожен, хто користується поведінкою «я випадково», як стратегією у стосунках – має рівень не людини, а тварини.

Перерахую деякі приклади того, що доводилося чути з формулюванням «я випадково» і «воно саме вийшло», напевно багато що здасться знайомим.

Для зручності написання, і щоб не плутатися, в прикладах фрази від імені чоловіка, але всі ці «випадковості» стосуються і жінок в рівній мірі (за аналогією).

 • я випадково зрадив дружині – саме по собі хіт на всі часи, але доводилося чути ще такі уточнення:
 • я випадково зрадив дружині з її кращою подругою/мамою/сестрою або;
 • я випадково зрадив дружині з представником своєї статі;
 • я випадково побив дружину + фантастичне додавання (і це реально не анекдот):
 • я знову випадково побив дружину;
 • я випадково програв всі гроші в автоматах;
 • я випадково купив замість їжі (оплати іпотеки, кредиту за машину) – купу нового одягу;
 • я випадково взяв кредит;
 • я випадково забув забрати дитину з садка (особливо, коли в десятий раз);
 • я випадково просидів за комп’ютерними іграми всі вихідні;
 • я випадково напився з друзями (колегами).

Список цей можна ще продовжувати і продовжувати… Ось так це все «саме виходить», «випадково», при тому, що кожен з цих пунктів вимагає планування, і між думкою і дією в реальності проходить не одна година, що дозволяє всяку справжню випадковість виключити як фактор з цього рівняння.

В якості рекомендації тим, у кого стосунки з такими ось «випадковими особами»: задумайтеся над своїми бажаннями, цілями та планами на майбутнє, тому що носії гена «випадковості» не змінюються, тим більше не стануть змінюватися для вас, і фразу «я випадково змінився на краще» ви навряд чи від такої людини колись почуєте. Стосунки з цими людьми… приречені.

В якості рекомендації самим «випадковим особам», ну, раптом хтось із них прочитає це: усвідомте свою поведінку і не як факт наявності у себе особливості, а як деградаційну стратегію, яку потрібно виправляти поки ваш партнер не вчинив згідно моїх перших рекомендацій і не захотів завершити з вами стосунки. Хочете стати і бути людиною – ставайте і будьте. Тваринам бути просто, але тоді… не чекайте до себе людського ставлення.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close