9 сигналів, які говорять про те, що стосунки час завершувати

Безумовно, кожна людина є самим головним спеціалістом в своєму власному житті, і ніхто не має права за нас вирішувати, зберігати стосунки чи розривати їх. Але часом вибір стоїть між «бути разом» або «бути собою», між «бути жертвою» чи «бути щасливим(ою)».

Тутка знайшла 9 ознак того, що варто завершити руйнівні для вас стосунки.

1. Ви відчуваєте себе нещасливим у стосунках.

Якщо стосунки не приносять радості, якщо ви весь час напружені, вам важко, некомфортно, гірко, прикро, сумно – це перша і найголовніша ознака руйнівних для вас стосунків.

  • Тут важливо бути чесним з собою і відверто визнати: якщо ви опинилися в таких стосунках, значить, вони чогось вам потрібні. Постарайтеся виявити деяку користь, яку вам приносить подібний зв’язок. Наприклад, стосунки рятують від страху самотності, чи ви боїтеся стояти на своїх ногах, і вам вигідно перебувати у фінансовій та емоційній залежності від партнера.

2. Ви не можете бути собою поруч зі своїм партнером.

Бути незграбним або смішним, не чуючи осуду, не грати ніяких ролей, не боятися показати свою вразливість в присутності партнера, відчувати себе з ним практично так само вільно, як коли ви одні, – все це ознаки здорових стосунків. Якщо ж все навпаки, то, можливо, поруч з вами «не ваша» людина.

  • Уклавши себе в рамки однієї ролі, ми обмежуємо доступ до багатств нашої особистості і гальмуємо розвиток стосунків.

3. Спроби тотального контролю з боку вашого партнера.

Партнер наполегливо розпитує вас про те, хто вам телефонував, з ким ви перебуваєте в електронному листуванні, про що ви говорили з друзями, де були, перевіряє друзів в соцмережах і влаштовує допит, хто ці люди, намагається контролювати особисті витрати і вимагає чеки за покупки , хоче, щоб у нього питали дозволу кудись піти або щось зробити.

  • Тотальний контроль і вимога відкритості може маскуватися під турботу, але насправді це форма емоційного насильства і спроба порушити кордони вашого особистого простору.

4. Ви ризикуєте опинитися в ізоляції.

Партнер намагається ізолювати вас від друзів і сім’ї, не дає користуватися телефоном або машиною, не дозволяє шукати роботу.

  • Це є ознакою емоційного насильства і спробою поставити вас в ситуацію психологічної та економічної залежності від себе.

5. Вас постійно ревнують.

Ваш партнер – жахливий власник і патологічний ревнивець, він може на рівному місці влаштувати скандал на грунті ревнощів, контролює ваші дзвінки, соцмережі, спілкування.

  • Така поведінка – це не любов, це форма емоційного насильства і спроба підпорядкувати вас собі.

6. Ви регулярно зустрічаєтеся із знеціненням своєї особистості, своїх досягнень.

Вам доводиться чути, що в вас немає нічого особливого, що у вас пересічна зовнішність, а ваші соціальні досягнення нічого не значать. Вам прямо кажуть чи натякають: «Та кому, крім мене, ти ще будеш потрібен (-на) ?!» І часом ви вже навіть починаєте думати, що ваш партнер правий, а ви пересічна, тьмяна і безнадійна особистість.

  • Судячи з усього, ваш партнер недостатньо впевнений у собі, намагається за ваш рахунок підняти самооцінку і, маніпулюючи вами, прив’язати до себе.

7. Про спільне майбутнє думати складно чи навіть неможливо.

Важлива особливість здорових стосунків – впевненість у партнері, почуття стабільності та спільні плани на майбутнє. У дисфункціональних стосунках все інакше: вас пов’язують не плани на майбутнє і не спільне сьогодення, а хіба що минуле – ви намагаєтеся знайти виправдання тому, що ви як і раніше разом, в теплих спогадах.

  • Якщо вам складно, а часом навіть страшно думати про спільне майбутнє – це явна ознака того, що ваші стосунки отруюють вам життя.

8. Вам намагаються нав’язати почуття провини.

Ви постійно опиняєтеся в ситуації, коли вас звинувачують в тому, що щось пішло не так, або ви повинні виправдовуватися.

  • Ваш партнер схильний уникати відповідальності за те, що відбувається, за ваші стосунки і є майстерним маніпулятором, намагаючись отримати бажане і вводити вас в почуття провини.

9. Спалахи некерованого гніву.

Навіть сама врівноважена людина може іноді виходити з себе, але це не повинно ставати звичайним явищем у стосунках. Якщо ваш партнер легко впадає в гнів, особливо, коли рівень агресивності не відповідає ситуації, то це потенційно небезпечно.

  • Неприборканий гнів є попередженням можливого насильства – емоційного, економічного і фізичного.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close