5 поганих і 5 хороших способів завершити стосунки

Коли стосунки закінчуються, партнери відчувають таку емоційну біль, що часом, здається, неможливим зменшити страждання. Але є способи розлучитися по-доброму і без взаємних образ, вважає психолог Сьюзан Краусс Уітборн.

Є такий феномен «контакту і відстеження партнера після завершення роману». Виявилося, що після поганого розставання колишні закохані пильно стежать за життям один одного, регулярно контактують і спілкуються, цим самим, заважаючи будувати нові стосунки. Отже, як не можна закінчувати стосунки? І як закінчити їх з найменшими стражданнями?

У більшості випадків при розставанні страждають обидві сторони. Ініціатора розриву може мучити почуття провини. Той, кого залишають, відчуває образу або відчай, навіть якщо в цьому не зізнається. Багато хто задається питаннями: «Що я зробив не так? А що, якби я вів (вела) себе по-іншому?» Постійне прокручування в голові різних ситуацій заганяє у глухий кут і не допомагає швидше пережити те, що трапилося.

Стрес від майбутнього розставання часто заважає знайти правильний вихід з ситуації. Багато хто хоче все зробити швидко і оголошує про своє рішення раптово, без будь-якої підготовки. Вони буквально хочуть зірвати “пластир” з рани. Раптом, так вона швидше заживе? Насправді, це призводить лише до утворення шрамів, які будуть перешкоджати обом партнерам відважитися на нові стосунки.

Деякі люди просто зникають раз і назавжди без всяких пояснень. Такий спосіб, здається, правильним, якщо партнерів не пов’язують шлюбні або фінансові зобов’язання. Однак, і він може викликати проблеми з довірою в майбутньому.

Розумно поговорити з партнером і визнати, що ваші стосунки вичерпані або підходять до логічного кінця

Розкажіть, що змушує вас почувати себе нещасним і, що змінилося у вашому житті в порівнянні з «цукерково-букетним» періодом. Це допоможе і вам, і вашому партнерові в наступних стосунках уникнути неприємних помилок. Але намагайтеся не звалювати провину за розрив ні на себе, ні на партнера.

Професор Шарлін Белу з Університету Нью-Брансвік провела цікаве дослідження про вплив хворобливого розриву на подальше життя. Вона попросила 271 студента (дві третини – дівчата, третина – хлопці) описати найнеприємніше розставання і нинішні стосунки з цією людиною. Результати дослідження дозволили сформулювати поради для тих, хто вирішив розлучитися з партнером.

5 ПОГАНИХ СПОСОБІВ ЗАКІНЧИТИ СТОСУНКИ. ЧОГО НЕ СЛІД РОБИТИ?

1. Зникати. Погана думка – піти по-англійськи, не прощаючись і нічого не пояснюючи. Такий розрив залишає відчуття невизначеності. Поважайте почуття людини, яку любили, хоча б із вдячності за все пережите разом.

2. Брати провину на себе. Дві особи вибудовують свої стосунки. Тому нерозумно і неправильно за все звинувачувати себе. По-перше, це звучить неправдиво, як ніби ви просто хочете швидше з усім покінчити. По-друге, партнер не проведе роботу над помилками і не змінить своєї поведінки в наступному романі.

3. Звинувачувати в усьому свого партнера. Якщо ви наговорите на прощання купу гидоти, то породите у людини безліч комплексів. Не варто також скаржитися на колишнього обранця спільним знайомим. Це ставить і їх, і вас в незручне становище. Не примушуйте їх займати чийсь бік.

4. Переслідувати. Як видно з дослідження Університету Нью-Брансвік, вторгнення у життя колишнього партнера після завершення стосунків тільки заважає йти далі. Так, що намагайтеся не заходити на його сторінку в соцмережах і не дізнаватися у спільних друзів новини. І пам’ятайте, що дзвінки ночами після пари келихів, щоб «поговорити по душах», ще нікого не зробили щасливішими. Постійно з’являтися у житті колишнього партнера, але при цьому не хотіти бути з ним, вкрай егоїстично.

5. Фантазувати за темою: «а що, якби я не…» Неправильно думати, що якщо би ви повели себе по-іншому в тій чи іншій ситуації, ви зараз були б разом. Одна помилка не так часто призводить до розриву. Виняток – хіба що ситуації зради.

5 ДІЙ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ РОЗЛУЧИТИСЯ ПО-ДОБРОМУ

1. Підготуйте грунт. Досвід роботи психоаналітиків доводить, що елемент сюрпризу робить розрив більш болісним. І вам, і вашому партнерові буде потрібен час, щоб підготуватися до змін.

2. Розділіть провину навпіл. Розкажіть, що в поведінці партнера призвело до такого фіналу, але не забудьте згадати і про свої помилки.

3. Зберігайте гідність. Не виносьте сміття з хати і не розповідайте всім підряд про жахливі звички колишнього партнера та інші особисті моменти.

4. Встановіть межі спілкування. Домовтеся, чи хочете ви залишитися друзями, ходити один до одного на дні народження або допомагати в якихось побутових питаннях. Якщо у вас є спільне майно,  то вам точно доведеться контактувати, щоб його розділити.

5. Налаштуйтеся на краще. Ніщо в житті не проходить безслідно. Подумайте, який урок ви можете винести з того, що сталося, і подякуйте партнеру за всі радісні моменти, які у вас були.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close