20 порад для мам хлопчиків

© workroom.com.ua

Мами завжди дуже ретельно підходять до питання про виховання дитини. І якщо з вихованням дівчинки у мам практично все виходить інтуїтивно і вони розуміють один одного з півслова і півпогляду, то з хлопчиками часто виникають заковики.

Ось 20 порад для виховання щасливого сина, якими поділилися мами хлопчиків:

1. Дайте можливість зіпсувати ті речі, які він все одно зіпсує.

Якщо ви будете засмучуватися кожен раз, коли ваш хлопчик прийде додому в брудному чи розірваному одязі – ви вступите в безнадійну боротьбу. Не витрачайте енергію на злість перед неминучістю – хлопчики пізнають світ, лазять по деревах і парканах, стрибають в калюжах і рідко можуть всидіти на місці. Це порядок речей. Краще долучіться до веселих ігор!

2. Станьте найголовнішим фанатом свого сина.

Швидше за все, ви не раз збентежите свого сина тим, що почнете виконувати пісні його шкільної рок-групи на сімейному святі або будете показувати його дитячі “голі” фотографії дівчатам, збирати найбезглуздіші (на його, звичайно, погляд) грамоти, нагороди та досягнення, писати в своєму блозі про його шкільні досягнення та проблеми і так далі. Швидше за все, він одного разу скаже вам: «Досить, мама, зупинись». Він буде червоніти, але знати, що є принаймні одна людина, яка завжди вболіває за нього.

3. Читайте сину і разом з ним.

Діти стають читачами на колінах своїх батьків. Дитина має бачити, що ви теж читаєте. Розповідайте йому про те, що ви читаєте. Про свої улюблені книги та героїв. Поясніть сину, чому так важливо читати книги. І читайте разом, а потім обговорюйте прочитане, додумуйте, фантазуйте, малюйте улюблені казки – вчіть своїх дітей бути активними читачами.

4. Танцюйте разом.

Музика, ритм і танець – це універсальна мова, зрозуміла всім. А вільне володіння своїм тілом, необхідний навик для гармонійного розвитку. Танцюйте разом з дитиною, хваліть його незграбні па, робіть музичні паузи при вивченні домашніх занять, влаштовуйте сімейні дискотеки тощо.

5. Показуйте приклади і будьте прикладом.

Розкажіть сину про великих письменників, мандрівників, дослідників, науковців, художників, космонавтів, фотографів, артистів тощо. Про те, як вони жили, і чого їм коштувало досягти успіху. Не тільки про чоловіків, але і про жінок. І про те, що внутрішня краса часто важливіша за зовнішню. Переконайтеся, що перед ним є приклади хороших людей – розумних, сміливих, сильних, талановитих і чесних.

Будьте прикладом такої людини. Ви вже супергерой – це правда, не сумнівайтеся в цьому ні секунди! Але кожен день доводьте своєму маленькому синові, що ви красива, розумна і чесна. Ви – його ідеальна жінка, зразок усім іншим.

6. Навчіть сина хорошим манерам.

Ввічливість та взаємоповага – це важливі риси хороших людей. Навчіть сина говорити “дякую” і “будь ласка”, подавати руку жінкам, пропонувати допомогу, поступатися місцем, поважати літніх людей тощо. Це зробить світ навколо трохи кращим.

7. Подаруйте йому власну казку.

Ваш хлопчик не раз буде відчувати страх або тривогу, біль чи горе або просто мати потребу в вас тоді, коли вас не буде поруч. Подаруйте йому власну безстрашну історію, наприклад, зробіть разом чарівний паперовий меч, що може подолати всі негаразди чи придбайте чарівного ведмедика, який захищає дітей. Дайте синочкові те, до чого він зможе звернутися, коли відчує себе самотнім чи злякається. Син має знати, що він ніколи не буде самотній. Ніколи.

8. Навчіть його любити.

Виховання хлопчика є відповідальним процесом. Він має зростати мужнім, сильним, але в той же час м’яким та люблячим чоловіком. Навчіть сина тому, що іноді треба бути дуже ніжним – до маленьких дітей, тварин, квітів і почуттів інших людей. Заведіть котика чи собачку, покажіть як турбуватись про того, хто цього потребує.

9. Навчіть свого сина висловлювати словами те, що він відчуває.

Малюк може кричати від відчаю, ховатися від збентеження, кусатися від хвилювання і плакати від страху. Поясніть йому, що це емоції, які диктують тілу, як себе вести. Покажіть йому інших людей, які відчувають те ж саме, але висловлюють свої емоції по-іншому. Обговоріть з сином свої власні емоції. Коли він виросте, то буде знати різницю між злістю і збентеженням, розчаруванням і горем, навчиться справлятися зі своїми емоціями і висловлювати їх грамотно, при цьому не соромлячись і не відчуваючи почуття провини.

10. Захопіться його інтересами.

Дізнайтеся всі тонкощі футболу і вивчіть імена футболістів його улюбленої команди, вболівайте за збірну з карате, дивіться разом олімпіаду, співайте пісні улюбленої групи сина, вмійте розрізняти марки автомобілів  або навчіться малювати панд. Будьте активним учасником його життя, а не стороннім спостерігачем.

11. Йдіть на вулицю разом.

Вимкніть телевізор, вимкніть відеоігри, поставте телефон на зарядку і приберіть подалі фотоапарат. Просто вийдіть на вулицю і йдіть за своєю дитиною, дивіться на нього, досліджуйте його реакції, задавайте питання. Це схоже на магію, спробуйте.

12. Дозвольте йому програти.

Як би не хотілося, ваша дитина не зможе бути переможцем завжди. Ви говорите сину: «Ти переможець, тому що намагався», але він зовсім не думає так і відчуває себе розчарованим. І це добре, тому що іноді життя видає такі повороти, від яких ми всіма силами намагаємося вберегти наших дітей. Але ця практика стане в нагоді йому пізніше, коли він програє знову (і знову, і знову, і знову, і знову). Навчіть сина тому, що іноді він виграє, а іноді програє – та це не означає, що треба здаватися.

13. Дайте сину можливість допомагати іншим.

Існує велика різниця між тим, щоб дати можливість допомогти і змусити допомогти. Давати можливість – це запалювати вогник в серці, який одного разу засяє в велике багаття і освітить весь світ. Будьте прикладом самі – допомагайте один одному.

14. Поясніть сину, що досконалість вимагає практики.

Це відноситься не тільки до спорту чи музики, а й до всього в житті. Вчіть, що те, що не вийшло з першого разу, вийде після тренувань. Покажіть, що не треба зупинятись, а лише наполеглива практика дасть потрібний результат. Формуйте правильні звички, які допоможуть вже дорослому чоловікові з легкістю справлятися з усім в житті.

15. Знаходьте відповіді на всі синові “чому”.

Відповідайте одразу або шукайте відповіді разом. Покажіть сину, де можна знайти відповідь (запитати у тата, бабусі, дідуся, гугла, яндекса тощо). Задайте йому зустрічне запитання, щоб він сам почав думати. Якщо колись син буде занадто збентежений, щоб запитати вас про щось – він знатиме, де шукати відповідь.

16. Нехай тато навчить його найголовнішим речам.

Якщо ви дозволите татові приймати участь у процесі виховання дитини з самого початку, пізніше у сина сформується правильна думка: його тато знає все. Ви завжди будете любою мамою, але тато для хлопчика – особлива людина, яка знає відповіді на всі питання.

17. Дайте синові щось, щоб звільнити енергію.

Є безліч речей – барабани, боксерська груша, відкритий простір, гойдалка або, навіть,  собака. Дайте щось, щоб хлопець міг скаженіти і «сходити з розуму», щось, що зможе захопити його до безтями – або він буде використовувати щось ваше, про що можна потім дуже пошкодувати.

18. Побудуйте йому дім в домі.

Киньте на підлогу диванні подушки, підсуньте один до одного стільці, накиньте на них пару ковдр, і ваша вітальня перетвориться в чарівну печеру. Це важливе знання про те, що кожна звична річ має внутрішній потенціал, щоб стати чарівною.

19. Беріть сина з собою.

Не важливо, куди ви збираєтесь, але якщо є така можливість беріть сина з собою: на роботу, на зустрічі з друзями, в подорожі. Кожне нове місце відкриває його серце, змушує мріятити і залишає спогади.

20. Цілуйте і обіймайте свого хлопчика.

Будь-яка мама синочка скаже вам, що маленькі хлопчики дуже люблячі й ніжні. Вони можуть бути суворою, дикою і руйнівною силою протягом усього дня, але є такі моменти, коли вони дуже добрі, ніжні і чутливі. Тому цілуйте і обіймайте свою дитину, коли йому 2 місяці і в 16 років, і особливо, коли він вередує і пустує. Не бійтеся виростити з нього пестуна – хлопчики дуже сильно потребують любові. І переконайтеся, що він знає, що мама може цілувати свого сина, незалежно від того, наскільки він великий і де вони знаходяться.

Будьте для сина його всесвітом! Коли малюк вчиться ходити, він відходить від вас всього на кілька кроків, а потім повертається. Потім трохи далі, і знову біжить до мами. Коли він навчиться малювати, він буде чекати на мамину посмішку й схвалення. Коли навчиться читати, він буде безліч разів читати одну і ту ж книгу вголос, тому що мама буде його захоплено слухати стільки ж разів і навіть більше. Коли син буде грати в футбол – він буде шукати ваше обличчя на трибуні.

Ваш маленький хлопчик підросте і коли захворіє, він подзвонить вам. Коли він дійсно щось зіпсує, він подзвонить вам. Навіть коли він стане дорослим і сильним, він зможе заплакати у вас на плечі, не соромлячись своїх почуттів. Навіть коли він зовсім виросте і в його житті з’явиться нова жінка і новий будинок, ви все ще будете його мамою. Чимось постійним і незмінним, як сонце. Найголовніше, що повинен знати ваш син – це те, що він завжди в маминому серці, а все інше, так би мовити, додасться!

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close