11 ознак того, що ви дозріли для батьківства

Якщо тест на вагітність вже нагадує бурундука, оцінка мами – і татаготовності не зовсім актуальна. А ось бездітним парам вона не завадить. Особливо коли думки застрягли між «ще рано» і «начебто пора».

Тутка поспішає заспокоїти: передбачити все навряд чи вдасться, але майбутньому малюкові дуже пощастить, якщо…

1. Поповнення сім’ї — обопільне рішення

Здорові відносини передбачають чесність і взаємну повагу. У цьому списку немає ігнорування бажань партнера. Не можна «призначати» один одного інкубатором або постачальником біоматеріалу. Про дітей краще поговорити заздалегідь, щоб потім уникнути конфліктів.

2. Дитина народиться не для вирішення сімейних проблем

Іноді малюки дійсно «склеюють тріщини» у шлюбі. Подружжя переводить увагу на дитину — і конфлікти зникають. А є інший сценарій: різкі зміни і клопоти добивають відносини. Не варто покладати на дитину обов’язки миротворця. Нехай вона народиться в дружній родині.

3. Хочете мати дитину, а не еталонний зразок людини

Можливо, у вас є ідеали краси і мрії про майбутні таланти дитини. Проблема в тому, що ненароджений малюк не в силах підлаштуватися під якісь стандарти. Що робити? Пробачити йому цей «промах», зрозуміти і полюбити.

4. Адекватно оцінюєте свої сили

Безтурботні зразкові батьки — рідкісний вид, що живе десь в заповідниках. Це не означає, що для вас все безнадійно. Просто потрібно зняти рожеві окуляри, змиритися зі своєї неідеальністю і готуватися до роботи над помилками.

5. Не підганяєте своє життя під якісь стандарти

На веб-просторах повно критеріїв «правильності»: до якого віку краще народити, як виглядає повноцінна сім’я… Ой, досить. Ніхто краще вас самих не відчує, що відповідний момент настав.

6. Тверезо оцінюєте обсяг можливиго клопоту

Багато пар представляють спілкування з дитиною як низку забав. Звичайно, розваг буде багато, але й клопоти не змусять себе чекати. Варто подумати, який ефект вони справлять на незміцнілу батьківську психіку, і морально підготуватися.

7. Діти для вас не тільки джерело радості

Діти знають толк в гармонії, тому стежать за балансом милоти. Захоплені батьки перетворилися в сироп — значить, пора додати гостроти емоціям. Рожевощокий ангелочок буде досліджувати світ з делікатністю Халка. Змиріться.

8. «Вагітність» і «трагедія» не здаються синонімами

Не обов’язково стрибати з парашутом, щоб подолати страх висоти. Так само і з вагітністю: багато тривоги можна заздалегідь прибрати гуманними способами.

9. Приділяєте увагу фінансовим питанням

Потреби ростуть швидше доходів, так що наздогнати свої бажання неможливо. Втім, хоча б мінімальна фінансова подушка повинна бути. Майбутня дитина має право на повноцінне харчування і затишок.

10. Готові серйозно розвиватися як батьки

Дитина — складний механізм. Режим плачу і примх може бути активований в будь-який момент, а чарівний перемикач не передбачено. Доведеться самим шукати потрібні важелі і кнопки.

11. Бажання стати батьками — осмислене і ніким не нав’язане

Ох вже ці страшилки про самотню старость та склянку води… Народження дитини — добровільний крок. Потрібно враховувати СВОЇ бажання і можливості, а не «цінні» поради оточуючих.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close