Вчені НАСА: ми всі народжуємося творчими особистостями, а система освіти вбиває їх у нас

© lespromotionszone.com

Доктор Джордж Ланд зняв лекцію, в якій розповів своїй аудиторії про шокуючі результати тесту на творчість, розробленого для НАСА. Тест згодом використовувався для тестування школярів.

НАСА зв’язалося з д-ром Джорджем Ландом і Бет Джарманом, щоб розробити високоспеціалізований тест, який дасть їм можливість ефективної оцінки творчого потенціалу вчених та інженерів НАСА. Тест виявився успішним для цілей НАСА, але у вчених залишилося кілька питань: де зароджується творчість? Народжуються з цим люди чи це їх досвід?

ТУТКА в TELEGRAM – не пропусти найцікавіше

Потім учені дали тест 1600 дітям віком від 4 до 5 років. Те, що вони виявили, шокувало їх. Вони дали їм тест, який розглядає можливість придумувати нові, різні інноваційні ідеї для рішень проблем. Який відсоток цих дітей, на вашу думку, потрапив у геніальну категорію з абсолютною уявою? 98 відсотків!

Вчені були так здивовані, що вирішили зробити це тривалим дослідженням і протестували дітей через п’ять років, у віці десяти років.

Результат? Лише 30 відсотків дітей тепер потрапили в геніальну категорію. Пізніше діти були протестовані в 15 років, цей показник впав до 12 відсотків!

А як щодо нас, дорослих? Скільки з нас все ще знаходяться в контакті з нашим творчим генієм після багатьох років навчання?

І для тих, хто ставить під сумнів узгодженість цих результатів або думає, що вони можуть бути рідкісними випадками — результати були відтворені більше мільйона разів, повідомляє Гевін Насіменто, чия стаття перша попередила про це дивовижне дослідження і його  висновки  просто шокують, а саме тим , що шкільна система, наша освіта, позбавляє нас нашого творчого генія.

Причини для цього дуже прості: школа, як ми це називаємо, є інститутом, який історично був створений для того, щоб в кінцевому результаті служити потребам правлячого класу, а не простих людей.

Для того, щоб так звана еліта зберегла свій розкішний спосіб життя — де вони вносять найменший внесок, але користуються найбільшим успіхом — вони розуміють, що дітей потрібно «опускати» і промивати мізки, щоб прийняти їх хижу систему штучного дефіциту, нескінченної експлуатації і безперервної війни», — пише Насіменто.

Що тепер? Чи ми можемо відновити наш творчий потенціал?

Планета «Земля» говорить, що ми можемо бути цими 98 відсотками, якщо захочемо. З того, що вони знайшли в дослідженні з дітьми і від того, як працює розум, існують два типи мислення.

Один називається дивергентний — це уява, яка використовується для створення нових можливостей. Інший називається конвергентний — коли ви приймаєте рішення, ви перевіряєте, ви критикуєте, ви оцінюєте.

Таким чином, дивергентне мислення працює як прискорення, а конвергентне мислення гальмує всі наші зусилля.

Коли хтось просить вас придумати нові ідеї, а ви придумуєте їх з того, що в основному вчили в школі, це видно. «Ми пробували це раніше», «Це дурна ідея», «Це не спрацює», і так далі.

В цьому суть і це те, що ми повинні припинити робити:

Якщо ми діємо під страхом, ми використовуємо меншу частину мозку, але коли ми використовуємо творче мислення, мозок просто спалахує.

Яке рішення?

Нам потрібно знову знайти в собі цю п’ятирічну дитину. Ця здібність, якою ми, як п’ятирічні оволоділи нікуди не йде. Це те, що ви робите кожен день, коли мрієте.

Як ви можете знайти цю п’ятирічну дитину?

Візьміть столову виделку, увімкніть п’ятирічну дитину і придумайте 25 або 30 ідей про те, як покращити її.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

реклама

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

facebook
Close

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: