Магія маминих рук

© sergievskaya.com

Мамині руки володіють чарівною силою. Коли вони мене обіймають – я в будиночку. Так було завжди, з того самого моменту, як в пологовому будинку мій крихітний кулак рефлекторно схопив її палець. Часом мені здається, я до цього дня за нього тримаюся.

У дитинстві мамині руки гладили мене по голові, малювали сіточку йодом на синцях і дрібний горошок зеленкою при вітрянці, а потім обов’язково втішне сердечко на плечі. Годували мене з ложечки і жартівливо погрожували, коли бешкедувала, а ще робили кучеряву принцесу в спідничці з кульбаби і театр тіней в світлі старої настільної лампи.

Вони вміють все, ці руки: знімати біль, витирати сльози і полегшувати нестерпне життя підлітка, пекти пироги для кращих подруг студентки і гріти вночі чайник під час сесії. Вони опустили фату на моє обличчя і вклали долоню дочки в руку людини, якому довіряють. Потім раптово в них виявилися надздібності до ремонту – і так п’ять разів, на кожній з наших найманих квартир. Ці руки точно знають, як непомітно підкинути гроші, в яких завжди є потреба, але яких ніколи не попросять. Вони піднімали мене після пологів і втягували в бандаж, а потім годинами носили важкого онука, поки я намагалася в’їхати в новий ритм життя і збивала чолом косяки від недосипу.

Мамині руки підтримують загальний кругообіг добра і любові. Ми дбайливо зберігаємо все, що з них отримуємо, щоб передати своїм дітям, а через них – онукам. Це зв’язок поколінь і гарант безпеки. Теплі, впевнені і трохи шорсткі, вони стала серед змінних в рівнянні нашого життя.

Спускаючись з ганку, автоматично простягаю розкриту долоню вниз і трохи назад. Всі мами знають цей рух. Одразу ж ручка сина чіпляється за вказівний палець. Давай, малюк, тримайся, я тебе поведу. Ти тільки не відпускай. Тільки не відпускай.

Фото заголовку
За матеріалами

 

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close