8 способів виростити дітей, які будуть незалежні від гаджетів

Сучасні діти ледь не з пелюшок на ти з комп’ютерами, смартфонами і планшетами. Ця тенденція викликає занепокоєння у батьків, педіатрів і психологів, які говорять про можливі негативні наслідки надмірного захоплення гаджетами. Як же убезпечити наших дітей у сучасних реаліях?

Тутка виділив 8 основних принципів здорової взаємодії дітей і цифрових пристроїв.

1. Визначте обмеження в часі, проведення дитиною за цифровими пристроями

Час, який дитина може проводити біля екрана телевізора і цифрових пристроїв, залежить від її віку. Авторитетна в цьому питанні Американська академія педіатрії дає наступні рекомендації:

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

  • Від народження до 18 місяців: ніяких екранів, включаючи телевізор. Виняток становлять лише сеанси відеозв’язку по скайпу з улюбленою бабусею та іншими родичами.
  • Від 2 до 5 років: час, проведений біля екранів у день, — не більше 1 години. У цей час входить все: смартфон, телевізор, планшет і комп’ютер.
  • Для дітей старше 6 років варто встановити певну межу часу, проведеного за цифровими пристроями (більшість фахівців кажуть максимум 2 години в день). При цьому важливо упевнитися, що гаджети не забирають час у сну, фізичної активності та інших видів діяльності, необхідних для здоров’я і розвитку дитини.

2. Не забороняйте — пропонуйте інші варіанти

Забрати смартфон / планшет / ноутбук і сказати «займися чимось» — це вірний шлях до істерики. Потрібно запропонувати альтернативну, цікаву спільну діяльність: спорт, походи, малювання, читання, риболовлю з татом — в залежності від віку та вподобань дитини.

3. Будьте прикладом

Діти копіюють поведінку своїх батьків. Якщо мама з книгою, ймовірність того, що дитина теж захоче книгу, набагато вище, ніж якщо мама проводить час переважно з телефоном.

Перегляньте свої стосунки з гаджетами. Як багато часу ви приділяєте їм? Наскільки часто перевіряєте пошту, оновлення стрічки чи новини? Виділяєте ви собі дні, вільні від інтернету і цифрових пристроїв?

4. Будьте посередником і провідником у спілкуванні дитини з цифровим світом

Покажіть дитині, що інтернет і цифрові пристрої — це не тільки розвага, але і джерело інформації, джерело знань. Спонукайте дітей досліджувати, задавати питання, будьте й самі готові відповідати і ділитися досвідом.

5. Звертайте увагу на якість контенту, яким цікавиться дитина

До 9 років можливість доступу в інтернет і відвідувані дитиною сайти повинні контролюватися батьками. Краще якщо у пріоритеті будуть освітні програми і сайти, які допомагали б дитині тренувати навички уваги, спілкування, запам’ятовування, стимулювали її пізнавальний інтерес.

Бажано використовувати функцію «батьківський контроль», яка обмежує список доступних для дитини сайтів.

6. Позначте зони, які будуть вільні від інтернету і цифрових пристроїв

Виділяйте зони (спальня, дитяча) і час (сімейний обід, вечеря, поїздки на природу), які завжди будуть вільні від інтернету і цифрових пристроїв. Не треба ставити комп’ютер в кімнаті дитини. Дайте їй зрозуміти, що приносити в спальню, дитячу, за обідній стіл планшет або смартфон не можна.

Педіатри також рекомендують уникати взаємодії дитини з цифровими пристроями і екранами протягом 1 години перед сном.

7. Допоможіть підлітку зрозуміти принципи мережевого життя і уникнути можливих помилок

До 12 років — краще ніяких соцмереж. Для підлітків старше 12 років важлива присутність у соціальних мережах, адже це період, коли вони вчаться розуміти себе, розуміти, які вони в очах інших, і шукають схвалення оточуючих.

Важливо в цей момент бути поруч і допомогти підлітку краще зрозуміти принципи мережевого життя. Однак не включайте своїх дітей в число друзів у соцмережах і тим більше не залишайте коментарів на стіні і під знімками — пам’ятайте про право дитини на особистий простір.

8. Попереджайте про ризики

У тому віці, коли ви дозволяєте дитині «гуляти» в мережі без вашого нагляду, їй потрібно розповісти, які там є небезпеки. Важливо пояснити:

  • про те, як реагувати на інтернет-цькування;
  • про налаштування приватності;
  • розкажіть про небезпечні наслідки відкритого доступу до персональної інформації;
  • поговоріть з дитиною про скачування матеріалів та плагіат;
  • розкажіть дитині, що все, що ми публікуємо в інтернеті, потрапляє в публічний доступ і залишається там назавжди і що до всього, що ми там знаходимо, необхідно ставитися критично і з обережністю;
  • дайте зрозуміти дитині, що вона завжди може звернутися до вас у разі проблеми, не боячись, що ви її відчитаєте.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close