8 популярних іграшок, які можуть нашкодити дитині

Граючи, дитина розвивається, пізнає навколишній світ. Але існують і такі дитячі товари, від яких може бути більше шкоди, ніж користі.

Тутка розповість про 8 іграшок, які варто використовувати з обережністю, і поділиться порадами, як вибрати безпечний виріб для малюка.

8. Вироби з пропелером

© depositphotos

Гвинтокрили та інші іграшки з пропелером призначені для підлітків. Діти молодшого віку ще не володіють достатніми навичками поводження з такими предметами і легко можуть підставити під лопаті працюючого пропелера палець.

 • Порада. Вибирайте вироби, у яких пропелер виготовлений з м’якого, податливого пластику. Краї пропелера повинні бути гладкими, без нерівностей і зазубрин.

7. Набір для гри в лікаря

© depositphotos

Дитина обов’язково захоче випробувати інструменти з набору на самому собі або інших дітях. Під час проведення «оздоровчої» процедури дрібні предмети можуть застрягти в носі або дихальних шляхах. Крім того, такі ігри підігрівають дитячий інтерес до справжніх шприців, ножиць, пігулок.

 • Порада. Краще використовувати набори, які не містять дрібних деталей, шприців та інструментів, призначених для перевірки носа, рота.

6. Надувне коло і нарукавники

© depositphotos

Коло і нарукавники не забезпечують дитині повної безпеки на воді, так як вона легко може вислизнути з них або перевернутися. Крім того, деякі вироби такого типу містять ізофорон, фенол і циклогексанон. Ці токсичні речовини можуть викликати тривале подразнення шкіри та інші проблеми, з урахуванням того, що перші дві речовини є канцерогенами.

 • Порада. Розмір кола і нарукавників повинен відповідати параметрам (вазі, зросту) дитини. Використовувати їх необхідно тільки під батьківським наглядом і не більш ніж півгодини.

5. Іграшки з батарейками

© depositphotos

Плоскі та круглі кнопкові батарейки нагадують цукерку, яку дитина захоче спробувати. Розмір і форма таких батарейок дозволяє без перешкод проковтнути їх, а літієвий вміст може спровокувати сильне отруєння та опіки.

 • Порада. Батарейки та інші акумулятори повинні бути надійно захищені пластиковими панелями з закручуючими болтами.

4. Стріляюча іграшкова зброя

© depositphotos

Діти часто не дотримуються відстані, з якої рекомендується робити постріли, та інших норм безпеки, використовуючи іграшкову зброю. В результаті вироби, які стріляють будь-яким типом снаряда, навіть водним струменем або аерозольній піною, стають причиною травм обличчя, особливо очей.

 • Порада. Купуйте іграшки, які йдуть в комплекті з захисними окулярами, або купуйте окуляри окремо.

3. Магнітний конструктор

© depositphotos

Популярний конструктор з магнітних кульок часто зустрічається у продажу з маркуванням «+3», в той час як іграшка призначена для підлітків старше 14 років. Намагаючись розібрати конструктор зубами, діти ковтають часто не один, а кілька кульок. Потрапляючи всередину, деталі неокуба з сильним магнітним притяжінням з’єднуються між собою, стягуючи стінки кишечника.

 • Порада. Менш небезпечні конструктори, в яких магніти приховані в панелях з міцного пластику.

2. Повітряні кулі

© depositphotos

Під час ігор або надування кульки виріб може луснути, сильно налякавши або навіть оглушивши дитину гучним звуком. Злякавшись, малюк може мимоволі вдихнути фрагменти луснувшої кульки і вдавитися ними. Тому будь-які заходи з надувними кульками рекомендуються дітям старше 8 років.

 • Порада. Не купуйте вироби, які спочатку сильно зімнуті та / чи мають різкий запах. Якщо зім’яти в руці кульку низької якості, вона видає паперове шарудіння, довго відновлює первинну форму.

Під час обертання деталь спінера може відокремитися і нанести зовнішні травми. Відомі також випадки, коли діти ковтали фрагменти виробів. Крім того, іграшка заважає дитині зосередитися, що може стати причиною проблем із навчанням. Так, у багатьох американських штатах використання спінеров у школах заборонено на законодавчому рівні.

 • Порада. Замініть спіннер дитячим тренажером для пальців, який не тільки займе непосиду, але й розвине дрібну моторику.

Як вибрати безпечну іграшку

Допомогти з вибором можуть авторитетні організації. Так, асоціація «Світ проти іграшок, що заподіюють шкоду» (W. A. T. C. H.) щорічно публікує список Kelly Rose Joniec/facebook. Багато корисного є в «Kelly Rose Joniec/facebook» від Європейського альянсу дитячої безпеки (ECSA).

При покупці іграшки дотримуйтеся наступних рекомендацій:

 • Розмір. Довжина будь-якої іграшки повинна бути не менше 6 сантиметрів, ширина — не менше 3 сантиметрів. Якщо виріб круглий, його діаметр повинен бути не менше 5 сантиметрів.
 • Колір. Уникайте іграшок з яскравим розфарбуванням. Особливо не рекомендуються вироби яскраво-жовтого кольору з-за високої ймовірності присутності свинцю у складі.
 • Форма, матеріал. У іграшки не повинно бути гострих країв, великих щілин або отворів, де може застрягти палець дитини. Вибирайте по можливості вироби з текстилю або дерева, які не вкриті фарбою або лаком.

Фото заголовку Kelly Rose Joniec/facebook
За матеріалами adme.ru

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close