6 причин, чому працююча мама — це добре

© mom-mom.ru

Все більше жінок поєднують виховання дітей та побудову кар’єри. Тутка знайшов шість плюсів ситуації, коли більшу частину дорогоцінного часу мама проводить на роботі.

1. У працюючих матерів виростають самостійні діти

Напевно, кожна працююча мама періодично відчуває почуття провини і переживає, що мало часу проводить з власними дітьми. У цього є і несподівана зворотна сторона: коли мама не завжди знаходиться поруч у важкий момент, дитина змушена навчитися думати і приймати рішення самостійно. При цьому важливо розуміти, що відповідальність за твої рішення теж несеш саме ти, тому звинувачувати в своїх помилках теж нікого.

2. Діти працюючих мам вміють чітко формулювати свої думки і цілі

Часом певні підходи і звички починаєш застосовувати не тільки в роботі, але і в поводженні з власними дітьми. Так, людині, яка не знає, чого хоче і з якою метою прийшла, ти пропонуєш спочатку чітко сформулювати посил і кінцеву мету. Подібне працює і з дітьми. В результаті діти вчаться чіткіше формулювати думки і озвучувати свої потреби. А сформулювавши проблему, набагато простіше знайти її рішення.

3. Коли мало часу на спілкування, починаєш більше його цінувати

Люди швидко звикають до хорошого. Коли мама постійно перебуває вдома, вона перестає цінувати кожну годину, проведену з дитиною. Це нормально і цілком природно.

Те ж саме відбувається і з дитиною. Коли часу постійно не вистачає, починаєш особливо відчувати цінність моменту. Працюючі мами неминуче проводять з дітьми не так багато часу, як би вони хотіли, але роблять це якісно і використовують всі можливості спільного проведення часу по максимуму.

4. Працююча мама — добрий особистий приклад для дитини

Дітям завжди потрібен приклад і рольова модель. Чудово, коли таким прикладом і предметом для гордості стає власна мама.

Дитина бачить: щоб досягти успіху в житті, треба багато працювати, і саме робота дозволяє родині отримувати кошти для існування і комфортного життя. Це дуже важливий момент у формуванні особистості та вихованні дитини. До того ж завжди приємно усвідомлювати, що твоя дитина дивиться на тебе з гордістю і хоче бути схожою саме на тебе.

5. Діти працюючих мам з малих років навчаються самовираженню

Коли мама не присутня будинку 24/7, не нав’язує свою думку і не тисне батьківським авторитетом, у дітей з’являється більше можливостей для самовираження. Дитина починає дивитися на себе і своє майбутнє більш усвідомлено, задаючи важливі питання для особистісного становлення, в першу чергу, собі, а не комусь, хто знаходиться поряд.

Нерідко самостійні діти краще розуміють, чого хочуть від життя. При цьому цілі належать самій дитині, а не батькам, які реалізують в дітях свої нереалізовані мрії.

6. Діти працюючих батьків вміють будувати відносини в колективі

Вони змушені більшу частину часу проводити не вдома: група продовженого дня в школі, бабусі-дідусі, гуртки, друзі сім’ї, додаткові заняття. Не так важливо, де саме знаходиться дитина, головне, що вона оточена різними людьми, а не тільки мамою і татом. В результаті діти мають більш розвинені навички комунікації з іншими членами сім’ї, зокрема з братами і сестрами.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close