5 речей, які можуть зашкодити здоров’ю дитини

Тутка зібрав 5 речей, які приносять більше шкоди, ніж користі, і можуть призвести до непоправних наслідків.

Ходунки та стрибунки

© depositphotos   © Adrian Gonzales/flickr

Доведено, що шкода від них переважує очікуваний позитивний ефект і вже призвела до їх заборони в Канаді:

 • дитячий травматизм (понад 8 000 випадків на рік тільки в США);
 • нерівномірне зміцнення м’язів, деформація стоп і ніг;
 • викривлення хребта з-за великого навантаження (хребет у дітей до року ще не повністю сформований і не має потрібних вигинів);
 • відстрочені самостійні рухові навички — немає стимулу до самостійного ходіння, не розвиваються почуття рівноваги і інстинкт самозбереження.

Щоб мінімізувати шкоду, використовуйте ці пристосування під наглядом дорослих не більше 2 разів на день по 15 хвилин і тільки після того, як дитина навчилася вставати на ноги. Також не зайвою буде консультація ортопеда на виявлення протипоказань.

Фруктові соки і молоко

© depositphotos   © pixabay

Фруктові пастеризовані соки містять в собі мало вітамінів і велику кількість цукру, що призводить до проблем із зубами і ожиріння.

 • Педіатри рекомендують свіжовичавлені соки дітям старше одного року і в обмеженій кількості. Пастеризовані соки краще замінити на свіжі фрукти.

Незбиране коров’яче молоко містить мало заліза і набагато більшу кількість поживних речовин, ніж потрібно дитині. Все це призводить до навантаження на нирки, може провокувати розвиток анемії, алергії і дисбактеріоз.

 • Коров’яче молоко можна давати дітям старше одного року та не більше 500 мл у день. Замініть молоко на продукти з високим вмістом кальцію (кисломолочні продукти, зелені овочі і фрукти) і вітаміну D (яйця, яловича печінка).

Яскраві іграшки

© antefixus21/flickr   © wintersoul1/flickr

У дошкільному віці через іграшки діти пізнають світ і отримують соціальні установки. Іграшки з незвичайними квітами, електронними звуками і детальним проробленням деталей гальмують в дітей розвиток творчого мислення та негативно впливають на формування особистості: можливі появи спалахів агресії і безпричинних страхів, депресії в підлітковому віці.

 • Вибирайте іграшки спокійних кольорів і бажано з натуральних матеріалів — дерева і тканини. Пам’ятайте, що гра — це в першу чергу навчання, а не розвага, тому іграшки повинні бути наближені до реального життя.
 • Чим менша дитина, тим гірше у неї розвинена терморегуляція, тому вона швидше охолоджується і перегрівається. Перегрівання призводить до неврозів і небезпечне тепловим ударом.
 • Занадто теплий одяг не дає організму виробити правильні захисні реакції на зміну погоди, що призводить до простудних захворювань та слабкого імунітету.

Одяг має бути з натуральних, дихаючих тканин, і його має бути на один шар більше, ніж у дорослих. Дитині комфортно, якщо у неї теплі й сухі груди і живіт, рожеві і теплі ручки і ніжки.

Електронні гаджети

© rosefirerising/flickr   © Consumers Energy/flickr
 • Синє світло, що дають сучасні LED-екрани, впливає на сітківку, що може призвести до дегенерації жовтої плями. З часом це загрожує сліпотою і катарактою.
 • При захопленні планшетами та смартфонами дитина не отримує достатньо стимулів від реального світу, немає розвитку сенсорики і дрібної моторики, відсутнє живе спілкування. Все це призводить до недостатнього розвитку лобової частки мозку, яка в тому числі відповідає за мову, індивідуальність, спілкування, прийняття рішень.

Обмежте використання пристроїв 1 годиною на день в денний час. Використовуйте планшети і сматрфона тільки для розвиваючих програм для дітей старше 2 років. Під час роботи з гаджетами дитина повинен спілкуватися з однолітками чи дорослими.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close