3 речі, які дитина дізнається ще в утробі

Каракатиця вміє впізнавати здобич, ще не вибравшись з яйця, а тільки-но вилуплене пташеня вже знає «звуковий пароль» для взаємодії з батьками. І це ще не все. Виявляється, люди теж починають вчитися задовго до народження.

Тутка знайомить вас з  думками вчених про те, як і чого навчається дитина в утробі матері.

1. Відчувати смак

© gpointstudio

Чи можна полюбити смак їжі ще до народження? Це питання зацікавило професора Пітера Хеппера з Королівського університету Белфаста.

Разом зі своїми колегами він провів дослідження з участю 33 дітей, чиї матері на пізніх термінах вагітності або часто їли часник, або взагалі не вживали його. Часник був обраний не випадково. Річ в тому, що його сік здатний затримуватися в організмі протягом декількох годин після вживання. А дитина може відчути смак, ковтаючи амніотичну рідину. Це, як правило, відбувається починаючи з 10-го тижня розвитку. До того ж смак може передаватися безпосередньо з крові матері в кров немовляти, минаючи травну систему.

Виявилося, що діти, матері яких під час вагітності надавали перевагу стравам з часнику, із задоволенням їли картоплю з часником, навіть коли їм було 8-9 років.
Вплинули на формування смаку дитини і страви з менш яскраво вираженим смаком, наприклад, морквяний сік. Вчені спостерігали розвиток немовлят, чиї матері на останніх місяцях вагітності пили морквяний сік або тільки воду. Проаналізувавши потім міміку 5 – і 6-місячних немовлят при прийомі морквяного соку і води, вчені зробили висновок, що малюки могли полюбити моркву ще в утробі матері.

«Коли дитину прикладають до грудей, вона відчуває той же смак, до якого звикла за останні 30 або навіть більше тижнів до появи на світ, — каже Хеппер. — Якщо смак інший, можуть виникнути проблеми». Так працює механізм впізнавання батьків. Причому, не тільки у людей, але і у тварин.

2. Чути звук

© imagepointfr

Колектив фінських вчених провів експеримент, в рамках якого одна група жінок на пізніх термінах вагітності майже щодня слухала мелодію дитячої колискової «Мерехти, мерехти, моя зірочка» (Twinkle Twinkle Little Star). Друга група цю мелодію не слухала.
«Під час експерименту діти спали, — каже Мінна Хуотілайнен з Гельсінського університету, яка очолювала дослідження. — Щоб визначити їхню реакцію, ми використовували енцефалограму, тобто записували безперервний сигнал, що надходить з різних частин мозку».

Мозок дітей, тих, хто слухав мелодію ще до свого народження, видавав сильніші імпульси порівняно з дітьми, яким вона не програвалася раніше. Більше того, ці діти розпізнавали, коли відтворювалася мелодія з помилками, і реагували на це, в той час як другій групі дітей було все одно, є зміни в мотиві чи ні. Це дозволяє зробити висновок, що вони вивчили і запам’ятали мелодію, ще перебуваючи в утробі матері.

3. Розпізнавати мову

© Ipatov

Психолог з Нью-Йоркського університету Атена Вулуманос порівняла реакцію новонароджених на людську мову і на інші звуки. Експерименти показали, що новонароджені віддають перевагу людській мові, а не іншим звукам.

Більше того, новонароджені впізнають звуки рідної мови і з великим задоволенням слухають їх. «Діти англомовних батьків активніше смоктали пустушку при звуках англійської мови в порівнянні з французькою, — каже Вулуманос. — А діти франкомовних батьків докладали більше зусиль, коли чули французьку мову, яку експериментатори чергували з російською».

Також виявилося, що діти здатні впізнавати звуки рідної мови не тільки з уст матері, але і тоді , коли говорять інші люди.

Дослідження виявилося дуже корисним, так як вчені довели, наскільки важливо приділяти особливу увагу звуковому оточенню малюків, що народилися раніше визначеного терміну. Якщо в приміщеннях пологового будинку буде багато механічного шуму, діти запам’ятають ці звуки замість звуків мови. В подальшому це може призвести до проблем з вивченням мови, вважають вони.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close