12 навичок, яких не навчать в школі

Наша освіта далеко від ідеальної. Але ви можете підготувати свою дитину до життя і зробити так, щоб ні один вчитель не зміг зламати її і придушити в ній бажання вчитися і задавати питання.

1. Вміння задавати питання

Постійне «чому», «навіщо» і «як» — природний стан дітей. Вони розуміють, що все в цьому світі відбувається не просто так, що є причина і наслідок. Відповідно до міри дорослішання ця риса, від якої батьки божеволіють, коли їх чаду чотири роки кудись зникає.

Якщо дитина знає, що на своє запитання вона отримає відмовку, або грубу відповідь, а іноді й погану оцінку, так як «погано слухала», тоді вона перестає запитувати. І це погано. Щоб отримати нові знання, треба ставити питання. А правильні питання іноді можуть бути і половиною відповіді.

Навчайте своїх дітей не боятися ставити питання. Вони мають на це повне право. І не потрібно забувати про те, що допомагати шукати на них відповіді, — робота не тільки вчителя, але і ваша.

2. Вміння вирішувати проблеми

Людина, яка вміє розскладати складні задачі на прості, а потім вирішує їх, може виконати практично будь-яку роботу.

Не кидайтеся на допомогу за першим криком дитини. Звичайно, набагато простіше і швидше вирішити завдання за неї, а далі займатися своїми справами, ніж сидіти і пояснювати кожну дію. Але так дитина звикне, що будь-яку проблему за неї зможуть вирішити або батьки, або ще хтось. І з віком це не пройде.

3. Вміння завершувати розпочате

Будь-яка дія, яку ви робите, може бути маленьким проектом. Складання звіту, розробка ТЗ, підготовка ілюстрацій — все це речі, які потрібно не тільки розпочати, але й закінчити.

Чітко поясніть дитині, якщо вона за щось взялася, вона повинна це завершити.

Дозволяйте їй спостерігати за вашою роботою. З часом дитина почне створювати власні проекти.

4. Пошук справи життя

Якщо ви запитаєте в учнів випускних класів, чим вони хочуть займатися, то отримаєте дуже сумні відповіді. Більшість іде навчатися, бо так сказали і вирішили батьки. Дуже рідко підліток розуміє, що йому дійсно подобається, а не те, що зараз модно, престижно чи прибутково.

Освіта, нав’язана батьками, аби все одна яка, лише б вища, зазвичай, пропадає даремно разом з вкладеними грошима і часом.

Якщо дитині подобається щось робити, вона будь-яке непрестижне заняття зможе перетворити в дійсно варту справу. Не кажучи вже про самореалізацію і відчуття гармонії з собою, і зовнішнім світом.

5. Співчуття

Якщо ви не навчите дитину співчуттю, то виростите егоїста, жорстокого і повністю зацикленого на собі. Така людина не зможе побудувати сім’ю або знайти друзів. Ніхто не захоче допомагати йому.

Дуже важливо подарувати дитині розуміння того, що іноді дарувати подарунки набагато приємніше, ніж отримувати. А якщо допомагати іншим людям безкорисливо, можна отримати у відповідь набагато більше.

Без розуміння того, що ми самі стаємо щасливішими, роблячи інших щасливими, людина не зможе прожити повноцінне життя.

Ми самі відчуваємо, що все, що ми робимо — це крапля в океані. Але океан буде меншим без цієї краплі.

Мати Тереза

6. Толерантність

Всі ми різні, у кожного свої пріоритети і цінності. Ви не зрозумієте іншу людину, якщо не зможете подивитися на світ її очима.

Ваша дитина не зможе нормально взаємодіяти з людьми, якщо при вигляді людини іншої раси, сексуальної орієнтації, віросповідання, соціального статусу вона буде впадати в ступор. Вона не зможе знайти з навколишнім світом спільну мову і залишиться закомплексованою і замкнутою людиною з дурними забобонами.

Потрібно дати зрозуміти дитині, що бути іншим — це нормально. Щоб взаємодіяти, ми повинні навчитися розуміти один одного.

7. Уміння насолоджуватися самотністю

З народження дитина оточена турботою і увагою батьків. Коли мами і тата не має поруч, вона починає сумувати і нудьгувати. Дитина не розуміє, як можна бути щасливою наодинці сама з собою. Для веселощів їй завжди потрібна компанія — друзі і сім’я. Якщо дитина не знаходить їх, то може пристраститися до інших речей, які не дають нудьгувати і почувати себе самотньо (шопінг, пристрасть до їжі, інтернет-залежність).

Дитина повинна навчитися бути наодинці сама з собою, грати, знаходити цікаві заняття, розмірковувати і при цьому відчувати себе щасливою.

Хоча б зрідка влаштовуйте вечори, коли дитина надана сама собі. Так у кожного в родині з’явиться більше вільного часу.

8. Незалежність

Якщо ви незалежні, то можете приймати рішення, ґрунтуючись виключно на своїх думках і причинах. Ніхто не зможе вказувати вам, що робити чи забороняти щось. Ви самі можете зрозуміти це і вибрати правильне рішення.

Дозвольте дитині наполягати на своєму, приймати самостійні рішення і вчитися на своїх помилках. Тільки вільна людина може бути щасливою.

9. Вміння підлаштовуватися під зміни

Світ ніколи не був статичним. А зараз зміни відбуваються дуже швидко. Вміння підлаштовуватися під них, бачити хоча б на крок вперед може виявитися ключовим навиком.

Вибираючи освіту, не можна бути впевненим на 100%, що до часу закінчення університету ваша професія не виявиться застарілою. Потрібно вміти бути гнучким, тримати руку на пульсі, не боятися змін і бути до них готовим. А ще важливо вчитися, багато читати і не боятися починати щось нове в будь-якому віці.

10. Вміння знаходити потрібну інформацію та фільтрувати

В школі у багатьох з цим виникають проблеми. Але виділяти головне серед величезного потоку інформації — дуже важливий навик.

11. Об’єктивне оцінювання знань

Також потрібно вміти оцінювати отримані знання. Ви повинні навчити свою дитину ставити правильні запитання і шукати відповіді, навіть, якщо вони вже відомі.

12. Позбавлення від стадного почуття

У певному віці у дитини виникає природне бажання бути схожим на когось. Але з часом вона дорослішає і це проходить. Але, на жаль, не у всіх. Робити щось тільки тому, що всі так роблять  дуже нерозумно.

Жахливо, постійно озиратися на когось. Так ви живете не своїм життям, а життям колективу. Так, певних соціальних норм потрібно дотримуватися, але повністю підлаштовувати своє життя під ритм натовпу нерозумно.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close