Що потрібно знати про туристичні агентства і як не потрапити на шахраїв

У багатьох людей банально не вистачає часу, щоб самостійно спланувати подорож. В такому випадку більшість користується послугами турагентств.

Часом надія на ефективну роботу турагентств не виправдовуються. Іноді їх працівники роблять помилки через власну халатність, а часом клієнти стикаються з шахраями. Зрозуміло, все це сильно псує враження від відпустки.

У цьому матеріалі ми розповімо, що потрібно знати про роботу туристичних агентств.

У чому різниця між туроператорами і турагентствами

Деякі люди сприймають ці назви як синоніми, але різниця тут є.

Туроператор – це компанія, яка займається виробництвом» подорожі. Вона аналізує ситуацію з готелями, транспортом, розвагами та іншими цікавими для туристів аспектами. Після цього туроператор перевіряє постачальників послуг, підписує з ними контракти, домовляється про знижки, здійснює передоплату і т. д. В результаті формується готовий продукт – туристичний тур.

Працюючи з популярними туристичними напрямками, туроператори намагаються сформувати комплекс послуг, включаючи домовленості з готелями і авіакомпаніями.

Як правило, вартість туру включає переліт, страховку, номер в готелі, харчування, екскурсії, розваги і переміщення по місту. Замість того щоб витрачати масу часу і зусиль на самостійне планування подорожі, турист просто купує готовий тур і їде відпочивати.

Даний набір для подорожей носить назву пакетний тур. Оператори можуть продавати їх самі або з допомогою посередників – турагентств.

Туристичне агентство можна назвати магазином подорожей. Ці компанії купують готові тури в операторів і перепродують їх туристам.

Головна місія агентства – допомогти людині придбати оптимальний для нього тур. Для початку клієнт звертається в турагентство з проханням допомогти йому вибрати напрямок для відпочинку. Агентство демонструє готові пропозиції і пояснює, що включають ці тури.

Якщо який-небудь з варіантів приглянувся туристу, агентство бронює для нього вибраний тур оператора. Після підтвердження броні клієнту необхідно оплатити вартість туру в агентстві. Потім компанія викуповує тур оператора.

Після отримання грошей туроператор надсилає путівку в агентство. Далі вона виявляється в руках туриста, і щасливому власникові туру залишається тільки зібрати валізи і відправитися на відпочинок.

Варто також відзначити, що перед бронюванням і оплатою туру клієнт і турагентство підписують договір про надання туристичних послуг.

Як агентства обманюють туристів

Приміром, до менеджера людина звертається з проханням знайти для нього тур. Співробітник нічого не знає про умови, які включені в тур, але обіцяє клієнту, що все буде на найвищому рівні. Таким чином він говорить неправду.

Для клієнта це може перетворитися на велике розчарування. Коли ти їдеш в готель, розрекламований як першокласний, але насправді бачиш брудні номери без кондиціонерів, – це не радує.

Тому клієнтам слід самостійно вивчити опис готелів та екскурсій на сайтах туроператорів і почитати відгуки.

Кваліфіковані менеджери завжди в курсі можливих проблем з готелями, вони не будуть нічого приховувати. Для них головне завдання – не продати одноразовий тур, а заслужити довіру клієнта, який захоче повернутися знову.

Таємниці пошуку вигідного туру

Слід завжди попередньо бронювати тури. Виберіть місце, яке потрібно відвідати, і зверніться в турагентство за 4-6 місяців до відпустки. В цей час у вас будуть високі шанси заощадити на квитках і проживання. Коли ж ви замовляєте тур за місяць чи кілька тижнів до відпочинку, то можливостей для вибору вже фактично немає. Наприклад, щоб потрапити в хороший японський готель під час сезону цвітіння сакури, слід забронювати тур за 6-7 місяців до вильоту.

Заощадити на проживанні можна також, якщо ви будете відпочивати на початку або в кінці сезону. Готелям потрібно заповнювати номера до та після того, як пройде основний потік туристів. Для цього вони надають операторам знижки.

Слід вивчати пропозиції по акції «Раннє бронювання». На початку продажів оператори потребують швидкого залучення коштів, щоб отримати гроші на оплату чартерних рейсів і номерів у готелях. Вони привертають увагу туристів знижками і спеціальними пропозиціями.

Чартер – це попередньо заброньований літак. Оператори та агентства продають тури саме під цей рейс. Їх мета – зібрати максимальну кількість пасажирів і компенсувати витрати на оренду лайнера. Часом квитки на чартерні рейси коштують дешевше, але існує загроза перенесення дати вильоту.

Якщо ви хочете скористатися послугою раннього бронювання на літній сезон, то замовити такий тур можна десь з січня по квітень. На зимовий сезон потрібно бронювати тури з липня по жовтень.

Не забувайте стежити за відмовними і гарячими турами. Цей варіант підходить тим, хто готовий поїхати у відпустку майже миттєво. Якщо туристу що-небудь завадило відправитися на відпочинок, він намагається перепродати тур зі знижкою, щоб компенсувати частину витрат. Оператори в свою чергу знижують ціни на чартерні квитки за кілька днів до вильоту, якщо розуміють, що не можуть зібрати повний борт.

Як працюють аферисти

На жаль, серед турагентств також бувають аферисти, а серед туроператорів – люди з браком професіоналізму. Ось як виглядають найпоширеніші схеми шахрайства.

1. Робота без договору з туроператором

Агентство має підписати договір з кожним оператором, з яким співпрацює. Без цього його послуги є незаконними. Часто шахраї в таких випадках продають фіктивні тури. Після розпродажу вони закривають офіс і зникають з грошима ошуканих клієнтів.

Тому завжди просіть менеджера агентства продемонструвати вам договір з оператором.

2. Скасування броні

Для того щоб викупити бронь у оператора, туристу потрібно оплатити тур в агентстві. Після отримання оплати від агентства оператор відправляє туристський ваучер і маршрутні квитанції. Без цих документів клієнт не зможе поїхати у відпустку.

Як правило, оператор надсилає ваучер та квитанції протягом пари днів з моменту оплати туру. Якщо агентство постійно говорить, що ось-ось відправить гроші, то ймовірно, що воно не має наміру підтверджувати бронь.

Щоб уберегтися від проблем, зв’яжіться з оператором на наступний день після оплати і запитайте, чи він отримав гроші від агентства. Якщо цього не сталося, слід попросити агентство надати вам документи, що підтверджують факт оплати туру.

3. Помилкові акції

Агентства живуть за рахунок перепродажу турів. Вони купують їх у оператора і перепродують приблизно на 5-10% дорожче. Деякі аферисти навпаки пропонують тури з екстремально низькими цінами. Після того як достатня кількість людей поведеться на їх пропозицію, вони просто зникають з грошима клієнтів. Тому завжди слід попередньо дізнатися середні ціни за певним напрямом.

4. Оплата без договору

Договір про надання туристичних послуг є підставою для часткової або повної оплати поїздки. Якщо агентство бере гроші без договору, то працює в «тіні». Так що якщо менеджер просить відразу перерахувати кошти, краще зверніться в інше агентство.

5. Відмова надати платіжні документи

Після оплати агентству його співробітник повинен надати клієнтові платіжний документ. Якщо ви його не отримаєте, то не зможете повернути свої гроші навіть у судовому порядку. Тому якщо ви заплатили за тур і не отримали відповідних документів, то сильно ризикуєте стати жертвою аферистів.

Підсумки

  • Різниця між туроператорами і турагентствами полягає в тому, що перші створюють продукт, а другі його продають.
  • Туроператор забезпечує якість турів і точність інформації. Турагентство має пояснити клієнту, за що саме він платить.
  • Пакетний тур обійдеться дешевше, ніж самостійно спланована поїздка за популярними туристичними маршрутами.
  • Щоб заощадити гроші, необхідно бронювати тур за кілька місяців до відпочинку. Також можна знизити витрати, якщо зняти номер у готелі на початку або в кінці сезону.
  • Перед оплатою вивчіть договір і програму туру. Після не забудьте взяти платіжні документи.
  • Якщо агентство не надало ваучер і маршрутні квитанції, переконайтеся, що оператор отримав від нього гроші.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close