Жити після 50-ти нас ніхто не вчив

aif.ru

Чим відрізняється життя після 50 від усього попереднього життя? Та тим, що тому, як жити після 50, нас ніхто ніколи не вчив!

У дитинстві нас готують до дитинства, в дитинстві – юності, в юності – до молодості, а в молодості ми проводимо десятки годин, готуючи себе до майбутніх випробувань зрілості. І тільки межу в 50 років ми перетинаємо, не маючи ні найменшого уявлення про те, як, чим і заради чого жити далі.

Тут немає нічого дивного. Звідки таким знанням взятися, якщо ще для покоління наших батьків в 50 років офіційно починалася старість, і жити далі взагалі не було треба, а належало починати потроху вмирати.

Ми рідко усвідомлюємо, що та життєва програма, якої ми неухильно дотримуємося, подорожуючи по життю, насправді закладена в нас попередніми поколіннями. Саме попередніми поколіннями створені ті книги, фільми, система освіти, які в дитинстві і молодості формують нашу свідомість.

Але у попередніх поколінь не було жодних уявлень про життя після 50 з тієї простої причини, що після 50 років життя не було в принципі. Бо немає їх і в програмі життя, яка дісталася нам від них у спадок.

По всіх статистиках для тих, кому сьогодні 50-55 або близько того, старість почнеться не раніше 80 років. Це дуже, дуже приємно, звичайно. Нам просто взяли і подарували аж 25 років (!) додаткового активного й насиченого життя. Проблема в тому, що як користуватися цим подарунком, не навчили. І в результаті, переходячи межу в 50 і погоджуючись по незнанню на передчасну старість, ми ризикуємо втратити добрих 25-30 років, які без перебільшення могли б бути кращими в нашому житті.

Після 50 років у житті настає чудовий момент, коли є час, здоров’я, сили, свобода від соціальних зобов’язань, досвід, і до початку старості, за сучасними мірками, ще чверть століття!

Не втрачайте цього часу дарма. Потім будете дуже шкодувати!

Якщо вам за 50, то для вас сьогодні можливо абсолютно все: нові захоплення, нові радості і враження, нова кар’єра, нова любов, нові подорожі. Причому якість цих життєвих вражень набагато перевищує все, що було доступно в зеленій, невмілій юності або обтяженій зобов’язаннями зрілості. Ура! Жити та жити!

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close