Якщо ви не знаєте, що робити зі своїм життям, прочитайте це

Пам’ятаю, коли я вчилася в університеті, я думала, що мені необхідно вибрати роботу, займаючись якою я буду щаслива наступні 50 років мого життя або навіть більше. Яке ж це складне завдання!

Але реальність така, що не можна знати напевно, що буде приносити вам радість все життя. Ви навіть не можете знати, що зробить вас щасливим через 5 років. Але ви розумієте, що приносить вам задоволення в цей момент. І, якщо ваша нинішня ситуація пригнічує, вам потрібно рухатися далі. Життя в тому і полягає, щоб пробувати різне і усвідомлювати, ким ви не хочете або хочете стати в майбутньому.

Запам’ятайте кілька простих істин:

1. Ніхто не може спланувати своє майбутнє.

Пам’ятайте, ви не знаєте, що вас чекає. Життя сповнене сюрпризів і несподіваних поворотів. Але якщо ви займаєтеся тим, що вам подобається, не важливо, робота це для вас чи захоплення, — це зробить вашу подорож життям набагато веселішою.

2. З дискомфортом можна миритися.

Іноді нас в житті щось не влаштовує. Наприклад, може не вистачати грошей для всього того, що так хочеться спробувати. Якщо вам дійсно чогось хочеться, доведеться терпіти деякі незручності на шляху досягнення мети. Наприклад, я хочу власну собачу упряж, щоб брати участь в перегонах на Алясці. Для цього мені довелося відмовитися від свого затишного чистого будинку в місті й переїхати на Аляску. Ми часто стикаємося з нестачею води та перебоями в електриці й наша хижа набагато менша колишнього будинку. Але ми не концентруємося на дискомфорті, тому що живемо в гарному місці і я на шляху здійснення своєї мрії.

3. Життя мінливе, краще навчитися змінюватися разом з ним.

Всяке трапляється. Колись мені здавалося, що у мене є все, про що можна мріяти: прекрасна робота, прекрасний будинок у лісі. Але мене звільнили, я втратила будинок, мені виповнилося 40 і все це сталося за один тиждень. Потім виявилося, що я вагітна. Той ще тиждень видався. Я провела кілька днів у депресії, лежачи на дивані, але потім у мене визрів план і я вирушила на Аляску. Обставини можна і потрібно використовувати собі на благо. Кожна неприємність — це можливість для чогось більшого.

4. Відтягувати дії — не найкраща стратегія.

Ми не молодшаємо. На жаль, така істина. Якщо ви не почнете використовувати час і здійснювати свої мрії, до кінця життя ви ризикуєте залишитися ні з чим. Якщо ж ви всерйоз мрієте чогось досягти — краще почати діяти. Перші кроки найскладніші, але краще відірватися від інтернету і приступити до роботи. Ви не просунетеся ні на міліметр, тільки роздумуючи, яких висот ви могли б досягти.

5. Питання допоможуть розібратися в собі.

Приділити собі трохи часу — гарна ідея. Можна поставити собі по-справжньому важливі питання. І незначні. Зрозуміти себе. Помедитувати. Скласти список того, що вам цікаво і чим ви могли б займатися, якщо б у вас було достатньо часу і грошей. Мріяти глобально складно, але важливо. Заспокойте свій розум з його вічними «але» і пофантазуйте на цю тему.

6. Не потрібно кидатися у вир з головою.

Якщо є робота або захоплення, в якому ви зацікавлені, спробуйте зайнятися цим на безоплатних засадах, щоб зрозуміти, чи точно це те, чим вам хочеться займатися. Навіть найбільші і найсміливіші мрії не допоможуть вам, якщо ви знехтуєте реальними діями і досвідом. Іноді здається, що нам дуже хочеться чимось займатися, але, спробувавши раз, ми усвідомлюємо, що це можливо і не зовсім те, чим здавалося. Дуже важливо спробувати, перш ніж кардинально змінювати життя на користь сумнівних перспектив.

7. Важливо робити заощадження.

Якщо вам потрібно переїхати або піти на курси, щоб виконати свою мрію, буде доречно для початку підзаробити грошей. Я працювала довгі роки, щоб моє редакторське портфоліо було досить вражаючим для роботи на дому. І тепер у мене є можливість редагувати статті з моєї маленької хатини, отримувати за це гроші і ними оплачувати необхідне обладнання та їжу для собак. Хотілося б мені, щоб собаки і перегони приносили мені дохід? Звичайно. Але поки я ще тільки створюю і треную мою команду, тому це неможливо. У мене немає досвіду в перегонах на собаках, але є репутація письменника. Так я займаюся однією улюбленою роботою, щоб оплачувати іншу.

8. «Так!» новим можливостям.

Шанс змінити життя на краще може лежати у вас під носом, але ви його можете просто не помітити і, відповідно, втратити. Не втрачайте можливостей. Іноді вони з’являються у невідповідний час, але ви не можете впливати на це. Однак у ваших силах відкрити двері — або можливість може піти і постукати до когось ще.

Коли ви намагаєтеся зрозуміти, що робити зі своїм життям, пам’ятайте головне: відсутність дій не є дією сама по собі. Приймати рішення і пробувати — це найважливіше, навіть, якщо у деяких випадках ви будете незадоволені своїми рішеннями. В кінці вашого життя ви не будете жалкувати про те, що ризикували і стикалися з невдачами. Але точно не будете раді тому, що не намагалися взагалі.

Вимкніть ноутбук і почніть жити.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close