Якщо суперник сильніший: 11 стратегій, які використовують спортсмени

© patricio-fernandez.com

У успішних спортсменів і бізнесменів є спільна риса: вони вміють швидко встати на ноги. Коли змінюються умови гри, це не вибиває їх з колії. Здається, вони навіть отримують додаткову енергію і миттєво пристосовуються до нової ситуації. Як їм це вдається?

1. Холоднокровність

Якщо суперник починає перемагати у будь-якого спортсмена достатньо сил, щоб винести це видовище без паніки. У спорті перемагає той, хто зберігає спокій за будь-яких ситуаціях. У нього немає часу скаржитися на умови або несправедливість. Той, у кого справжній спортивний характер, як і раніше залишається в грі, сконцентрований на ній, і часто буває, що до другого раунду все змінюється вже в його користь.

2. Пауза під час пресингу

Коли наростає хвилювання і на нас чинять пресинг, думки починають хаотично пролітати в голові, і ми часто робимо помилки. Візьміть паузу. У тенісі, наприклад, це можна зробити в ті кілька секунд, коли гравці міняються місцями. Пауза дозволить відійти від нав’язливих думок про програш, допоможе сконцентруватися і обміркувати подальші дії.

3. Не міняйте стиль гри

Чемпіони рідко відмовляються від свого стилю гри. Вони знають, що завдяки йому вигравали попередні сутички. Не варто кидатися і радикально щось змінювати на ходу, сумніватися в тому, що раніше приносило вам перемоги. У вашому стилі гри як і раніше є сильні сторони, сконцентруйтеся на них.

4. Міняйте тактику

Від агресивного нападу до пасивної оборони. Уповільніть перегони, щоб потім прискоритися. Підніміть підборіддя, погляньте супернику в очі і посміхніться. Минула лише хвилина, але ви вже знову контролюєте себе і свою гру. Якщо починаєш програвати, у вас є кілька секунд на те, щоб повністю повернути контроль над собою і тим, що відбувається. Панікувати нересурсно.

У більшості спортсменів є 2-3 провідних тактики гри. У гольфі у вас 3 ключки. Є, наприклад, драйвер для самої тонкої і точної гри, і вуд – поважче і коротше. Якщо промахуєтеся тонкою ключкою, змініть її на важку. Якщо перша подача в тенісі не вразила, вкладіть всі сили в другу, але не допускайте думки: «Все, я програв».

5. Шукайте слабкості супротивника

Це здається парадоксом – адже якщо в грі настав переломний момент, значить, супротивник сильніший за вас? Так, зараз у грі він сильніший, але свої думки як і раніше контролюєте ви самі. І думати: «Він сильніший» не можна. Зберігайте спокій і звертайте увагу на слабкості супротивника. Як кажуть в спорті, допомогти супернику програти – значить виграти.

6. Спрямовуйте енергію назовні

Продовжуйте думати про гру і вашу стратегію в нових умовах, навіть якщо реальність не така, якою була в планах. І не концентруйтеся на втомі і своїх помилках.

7. Говоріть про себе позитивно

«У мене хороший темп», «я добре увійшов в поворот». Відзначайте всі моменти, які відбувається в такому ключі.

8. Згадайте ритм, який завжди додає сили

Багато чемпіонів змогли виграти перегони або перемогти в грі після того, як в напружений момент згадали музику, під яку проходили їх тренування. Її ритм допоміг їм зібратися і переломити хід гри. Ця музика – важливий елемент психологічної підготовки до гри.

9. Думайте тільки про те, що ви хочете (не про те, чого не хочете)

«Що з моєю подачею?», «Не хочу програвати», «Я не добіжу». Під час гри таких думок не повинно бути в голові. Можливо, це перша і природна реакція, але вона не принесе перемогу.

10. Пам’ятайте про результат

Це допоможе залишатися повністю в грі та включити інтуїцію. Це важливо, тому що вашу впевненість і енергію відчує суперник. Можливо, він стане нервувати і допустить помилку в грі.

11. Будьте готові до змін в будь-який момент

Змагання у спорті, переговори в бізнесі потребують спокою і високої концентрації. Якщо ви приймете як даність той факт, що зміни відбуваються зі всіма і не завжди вони передбачувані, зможете швидко повернутися в гру зібраним і повністю володіючим стратегією вже в нових умовах.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close