Як впоратись з осудом

Споконвіку мудреці говорили нам, що поспішні оцінювальні судження — це дуже погано. Вони знали, що щире розуміння і співчуття по відношенні до усіх без винятку людей — найкраща альтернатива. Але як нам утриматись від осудження інших людей?

Ми підібрали для Вас 4 способи, які допоможуть позбавити своє життя від оцінювальних суджень:

1. Постарайтесь не засуджувати навколишніх — в будь-якій ситуації.

Найгірше, що ми можемо зробити з людиною — це якнайшвидше засудити її за розмову, за зовнішній вигляд, вчинки — за що завгодно — і так ми втрачаємо шанс (часом назавжди) дізнатись, ким вона є насправді та що робить її унікальною. Наше сприйняття не дозволяє нам побачити те хороше, що напевно є у цій людині. А якщо це відбувається з близькими людьми, ми втрачаємо можливість любити їх настільки сильно, як вони того заслуговують.

«Не судіть, та не судимі будете, бо яким судом судите, таким будете судимі, і якою мірою міряєте, такою і вам будуть міряти»

Євангеліє від Луки 6:37

Перестати поспіхом осуджувати означає перестати осуджувати і себе самого. Інколи ми можемо бути найгіршими критиками для себе самих. Коли ми скидаємо з себе важкий тягар зайвих суджень, ми звільняємо в душі місце для любові, в тому числі і до себе. Після того, як ми змінимо негативну та критичну перспективу на позитивну і люблячу, у нас з’явиться більше стимулів досягати змін у тих сферах нашого життя, в яких ми хочемо стати краще.

«День, проведений за засудженням інших — поганий день, і так само поганий день, проведений за засудженням себе»

Будда

Якщо Ви поступово очистите себе від осуду інших людей, то виявите, що тепер вони набагато рідше засуджують вас. Ваше оточення стане набагато позитивнішим, а емоції навколишніх людей не будуть давити на Вас, а підносити вгору. Це не означає, що вони зовсім не будуть засуджувати Вас, але вони будуть намагатися робити це м’якше, щоб не образити.

2.Спробуйте налаштувати себе на позитив.

Перша порада працює дуже добре, але це поступовий процес, і Вам не вдасться отримати результат за один або два дні, як би Вам цього не хотілося. Ви можете за короткий час повправлятись у зміні власної перспективи і точки зору з негативу на позитив. Налаштуйте свій розум на благо навколишніх та своє власне — і в ньому просто не залишиться місця для поганих думок.

Коли черговий раз Вас занадто суворо засудять із несправедливої причини і Ви зануритесь у безодню пригнічення та поганого настрою, постарайтесь думати не про те, що пішло не так, а про власні досягнення. Пам’ятайте — ви пройшли довгий шлях по дорозі життя і вже багато чого досягли.

Ви завжди викладаєтесь на всі 100 % і знаєте це. Ви прекрасно розумієте, що чим вищими будуть Ваші досягнення, тим сильніше заздрісники та песимісти будуть намагатися підрізати вам крила. Саме тому звичка перемикати свою увагу з негативу на позитив, дозволяє черпати сили з внутрішньої впевненості у власних можливостях, дає можливість з легкістю впоратися з будь-яким зовнішнім негативом.

«Найвища духовна практика — це спостереження за собою без тіні осуду»

Самі Кріпалу.

3. Не сприймайте слова навколишніх, як особисту образу.

Якщо хтось Вас критикує вас без всякої на те причини, один із кращих способів впоратися з цим – нагадати собі, що їхня критика ґрунтується на власній обмеженій перспективі. Вони — не Ви, тому і не мають можливості прожити хоча б день замість Вас. А це означає, що їхня думка не повинна Вас зачіпати.

Більше того, якщо хтось Вам заздрить, то навмисно намагається підставити Вас і позбавити впевненості в собі. Від цього він почувається набагато краще.

Нелегко навчитись не ображатися на це, особливо, якщо Ви чуєте це від когось, хто вам не байдужий. Вам може здатись, що Ви просто зобов’язані перейти в наступ і дати кривдникові гідну відсіч, що мовчати є нижчим від вашої гідності. Але насправді, найкращий вибір у цій ситуації — просто відкинути цю ситуацію, як щось зовсім незначне.

Але не забувайте — таку можливість нам може дати неабияка сила волі. Сила, в основі якої лежить повна впевненість в тому, що ви дійсно робите все, на що здатні. І якщо цієї впевненості у Вас немає, подумайте, чи у словах вашого кривдника не було хоч крихти правди? А якщо є — чи він справді хотів образити Вас своїми словами? Інколи доброзичлива критика може допомогти нам вирости і стати кращими.

«Якщо ви будете постійно осуджувати людей, у вас не залишиться часу на те, щоб їх любити»

Мати Тереза

4. Залиште цю ситуацію і цих людей у минулому.

Представимо, що ви випробували всі поради, але вас продовжують критикувати. Ви більше не можете це терпіти. Можливо, настав час покінчити з цією ситуацією назавжди і завершити своє спілкування з цією людиною.

Негативне оточення, яке створюють навколо себе люди, які вам небайдужі, сильно впливає на Ваше відчуття щастя і особистісний ріст. Тому гарненько подумайте, чи потрібні такі люди у вашому житті. Щоб досягти вершин і максимально реалізувати весь потенціал, Ви повинні оточити себе люблячими, позитивними людьми, які дбають про загальний добробут і яким не все одно, досягнете ви успіху чи ні.

«Любов — це відсутність засудження»

Далай Лама

Навколишні завжди будуть судити вас за вашими справами і вчинками, і ваш найкращий захист від цього — завжди пам’ятати про те, хто Ви насправді, чого хочете досягнути і куди Ви прямуєте.

Можливо колись настане час, коли люди не будуть засуджувати інших, щоб принизити. Коли кожен з нас зможе, нарешті, бути собою, летіти вгору, не побоюючись, що йому підріжуть крила в’їдливим зауваженням. Тому давайте хоч трохи допоможемо втіленню в реальність саме такого майбутнього — майбутнього, повного співчуття і свободи для всіх!

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Close