Як висловити думку і не скотитися в хамство?

© ponaroshku.ru

Про яку повагу можна говорити, коли кожен хто проходить повз вважає нормальним влазити у ваш простір зі своїми «дорогоцінними» думками або крити вас триповерховим матом, відстоюючи свою «правду»? Ми живемо в унікальній країні, де вважається нормальними ображати за те, що ви когось не влаштовуєте.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Але давайте подивимося в обличчя фактам: немає гіркої правди, є абсолютна нетактовність, немає людей, які відмовилися б від допомоги, є безцеремонне прагнення оточуючих влізти в твою душу і напаскудити. Як навчитися спілкуватися, не скочуючись у хамство? Перед вами 5 способів висловити думку делікатно.

Екологічне спілкування: як не скотитися в хамство?

1. «Я завжди кажу правду! Не моя проблема, що вона ріже вам очі»

По-перше, озвучити правду можна по-різному: кинути її в обличчя, як мокру ганчірку, або подати красиво. По-друге, якщо людина вас не просить, значить, залиште свою думку при собі, інакше ризикуєте боляче поранити її. «Ти жирна свиня, а твій чоловік спить з подругою». Така постановка речення тягне на образу, якою би правдою не була. «Ти розбив вазу, тому що криворукий нездара!» — теж звучить некоректно. Вистачить оціночних суджень, хочете говорити відверто? Почніть з себе і своїх недоліків. За що ви так розлючені на світ, чому відлякуєте від себе людей, що приховуєте за сарказмом?

2. «Ви не праві, зараз я це доведу!»

Проблема в тому, що у людини одне розуміння ситуації, а у вас інше, але ви вбили собі в голову, що ваша думка істинна, тоді як опонент помиляється. І це нерозумно! Ви можете по-іншому дивитися на світ, мати інші смаки, досвід, погляди на життя, але чужа думка має точно таке ж право на існування, як і ваша. Скільки існує людей, стільки і світоглядів. Можете не погоджуватися, заперечувати чужі вам цінності, але це не применшує іншого бачення. Ваш погляд відрізняється від опонента? Дозвольте існувати іншій думку, не тикайте людині, що вона не права. Ви дивитеся на речі з різних систем координат!

3. «Ви живете не так. Дивіться, як треба…»

Припиніть жити в ілюзії, ніби без вашої дорогоцінної думки люди не проживуть. Ви не бог, щоб вершити чужі долі, не ворожка, щоб розкидатися порожніми порадами, ви і собою дати раду не завжди можете. Якщо людині потрібна ваша допомога або наставництво, вона сама вас про це попросить. Не поспішайте навішувати на все ярлики, розкидатися оціночними судженнями і лізти туди, куди не кликали, – ризик напоротися на агресію. Або допомагайте справою, заздалегідь обговоривши все, або показуйте майстер-клас на особистому прикладі. А ганяти воду в ступі і без вас зможуть…

4. «Мене це не стосується, але я все одно висловлюся!»

Ще одна комічна ситуація – коли людина розливається солов’єм там, де її не просили. Наприклад, прочитала книгу, яка не сподобалася, прочитала статтю, яка викликала бурю негативних емоцій, переглянула ток-шоу, яке справило на неї враження. Як веде себе типова людина? Йде виливати своє невдоволення на оточуючих: пише скарги, негативні коментарі, вихлюпує отруту на всіх, хто потрапляє під руку. Вона думає, що всім є діло до її почуттів і думок. Але перш, ніж застосовувати словоблудство, подумайте ось про що: ця стаття вас особисто якось стосується, а матеріал розрахований, щоб розкрутити на емоції всіх небайдужих? Чому ця ситуація викликала у вас такий протест, що саме так зачепило? Нарешті, навіщо продовжувати підтримувати в собі вогонь ненависті, годувати душу негативом, якщо можна просто звернути на те, що приносить задоволення?

5. «Не збираюся приглушувати свої почуття!»

Тільки не треба плутати емоційний пресинг з поняттям «оголити почуття». Коли ви маніпулюєте людиною, лякаєте її агресією, б’єте посуд, в істериці драпаєте обличчя — це не про почуття. Коли кричите «ідіот», «заткни пельку, а то подам на розлучення» — це теж інша пісня, не заміняйте поняття. Хочете показати почуття? Можете позначити свої емоції словесно: «мені боляче, бо ти зрадив мою довіру», «я зла на тебе, потрібен час трохи охолонути», «дуже не вистачає уваги та підтримки». Це куди більш дієво, ніж самоствердження за рахунок іншого.

І запам’ятайте, можна нескінченно сперечатися, бути незгідним з чужою точкою зору або висловлювати невдоволення, зберігаючи повагу до опонента, залишаючись з ним в рівних ролях. Як тільки ви поставите себе в позицію «авторитету» – ось тут і чекайте біди. Не скочуватися в хамство, поважайте вибір і особистий простір один одного.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close