Як виростити дармоїда: 4 поради

scarymommy.com/stages-mom-yelling/

Психолог Яна Філімонова розповідає, як можна виростити завзятого дармоїда, який на жодному місці довго не витримає або зовсім закине цю справу – працювати.

Як виростити дармоїда: 4 поради.

1. Якомога більше навантажуйте дитину

Всі думають, що, записуючи доньку чи сина в десять секцій після школи, батьки виховують майбутнього великого начальника, видатного вченого або успішного підприємця. Але це зовсім не так.

По-перше, надмірна завантаженість у шкільному віці (ще краще починати з дошкільного) виховує кілька дуже важливих для майбутнього безробітного якостей. Це насамперед апатія і безвольність. Тому що втомлена дитина просто не має часу зрозуміти, чого хоче вона сама, до чого хотіла би прагнути і які в неї інтереси. До 10 класу вона перетворюється на робота, в кращому разі — на бунтівного підлітка, який мріє перетворити своє життя на вічне свято непослуху. І частенько йому це вдається.

По-друге, прокрастинація. Коли змучена дитина розуміє, що після занять із плавання й німецької на неї чекає домашнє завдання до пізньої ночі, і так повторюється щодня, лише на вихідних, — вона швидко вчиться використовувати будь-яку вільну хвилинку для того, щоб нічого не робити. Її організм і перевантажена нервова система намагаються хоч якось зберегти батарейки. Вона максимально розтягує справи, адже варто тільки зробити завдання з алгебри, як на черзі з’являться фізика, англійська та доповідь з історії. Куди поспішати? Потім це переросте у звичку. І відпочивати дитина буде не по п’ять і не по десять хвилин. І навіть не по тижню.

2. Частіше говоріть, що дитина ніколи не досягне вашого рівня

Це нескладно, якщо мати чи батько, а тим більше обоє, багато чого досягли. Але навіть якщо це не так — школяр або підліток навряд чи здатний бути на одному рівні з дорослою людиною. Тому частіше порівнюйте успіхи дитини з вашими. Особливо вдало вийде, якщо вона вибере професію, схожу на вашу, а це часто трапляється в сім’ях, де дорослі конкурують з дітьми. Не забувайте кидати фразу: а ось я у твоєму віці… Якщо дитина виграла конкурс, збирається на олімпіаду, отримала «відмінно» за складну роботу — ніби ненароком нагадайте їй ваш власний успіх, який затьмарить її досягнення. Вам потрібно, щоб дитина почувалася вашою невдалою копією, яка ніколи не перевершить оригінал. Це прекрасно знижує мотивацію до чогось прагнути — фактично до нуля.

3. Ніколи не хваліть і не заохочуйте.

Жодної похвали! Щоб виховати вічного безробітного, потрібно з дитинства прищепити йому огиду до праці. Перетворіть роботу на ворога. Не хваліть за високі оцінки, не дякуйте за виконання домашніх обов’язків, а якщо раптом помітите, що донька чи син дістають задоволення, наприклад, від школи — негайно припиніть це неподобство. Що жорсткіше, то краще. Доповідь, кажеш, добре прочитав і всім сподобалося? Ти мені краще скажи, що у тебе там з геометрією. Так і не перездав контрольну? І, звичайно, не забувайте підкріплювати власним прикладом. Регулярно розповідайте, як ви змучені своєю роботою, який гад начальник і з яким задоволенням ви б усе покинули, та не вийде, бо ж доводиться всяких паразитів і дармоїдів годувати.

4. Контролюйте і ще раз контролюйте

Жорсткий і безжалісний контроль — запорука успіху у вихованні людини, яка не здатна побудувати кар’єру.

По-перше, розвиває все ту ж апатію. У вас вийде натхненно трудитися, якщо ви знаєте, що за кожним промахом стежать, кожну помилку помітять, а потім ще перепитають десять разів? Ось і у дитини не вийде. Залякана й напружена, вона зрозуміє, що її фантазія та інтерес до нового нікому не потрібні. Замість цього потрібна мінімальна кількість помилок. Це вбиває будь яке задоволення від праці.

По-друге, звичка до контролю не дає розвинутися такій шкідливій для безробітного якості, як самоконтроль. Навіщо структурувати власний час, перечитувати твір, намагатися самому оцінювати свою роботу, коли за тобою обов’язково перевірять і в будь-якому разі знайдуть до чого причепитися. А найголовніше — тотальний контроль повністю пригнічує впевненість у собі. Тому що, контролюючи кожен крок дитини там, де вона вже могла би впоратися сама, батьки повідомляють їй: «Я тобі не довіряю. Без мене ти пропадеш. Ти ні на що не здатний сам». Це прекрасне висловлювання для безробітного!

Застосовуйте ці чотири прийоми регулярно і успіх гарантований. Ваша дитина як вогню уникатиме будь-яких зусиль, конкуренції, критики, задавить у собі амбіції і стане боятися авторитетних осіб. Вітаємо, ви виховали пречудового дармоїда!

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close