Як ставитися до людей, які вас дратують? З вдячністю!

© vitamarg.com

Немає нічого гірше, ніж спілкування з людиною, яка вас відверто дратує. Можливо, це колега, дозволяє собі отруйні ремарки, ваша вперта теща чи навіть рідний брат, з яким у вас стосунки любові і ненависті протягом багатьох років. Між іншим, багато духовних наставників вважають, що в нашому житті з’являються такі ситуації, щоб навчити нас чогось важливого. Так, що у вас є шанс перетворити присутність дратівливих людей в щось корисне для вас же самих.

1. Вони ваші вчителі

Подумайте про людину, яка шалено вас дратує. Чому ви можете в неї навчитися? Визначення власних кордонів? Вміння постояти за себе? Просто подумайте. Ви не зобов’язані всім догоджати і подобатися. І, цілком можливо, ваш неприємний знайомий або друг, таким чином, вчить вас, як вам змінитися самому.

2. Вони показують, що вам потрібно в собі «вилікувати»

Коли хтось вас дратує (новий співробітник, новий знайомий, хто завгодно), ця людина фактично підкреслює те, що в собі потрібно «вилікувати». Іншими словами, нам часто не подобається в інших ті якості, які фактично присутні і в нашому характері. Запитайте себе: чому ця людина мене так зачепила? Що всередині вас реагує на це? Коли ми усвідомлюємо свої страхи і тригери, це не тільки знижує нашу сприйнятливість, але і робить нас більш товстошкірими, щоб реагувати на неприємні зовнішні фактори. Тепер нас вже складно чимось зачепити, образити або засмутити.

3. Контраст надає вам послугу

Розібравшись у собі, що вас дратує в конкретній людині, вам стане легше зрозуміти, як вести себе не потрібно, і що дійсно ранить і зачіпає інших людей. Ви станете кращою версією самого себе і позбудетеся від власних недоліків, навчившись бути м’якшим, тактовнішим і спокійнішим. Саме такий контраст дасть вам повну картину того, як ставитися до людей-подразників, і як на них реагувати (якщо взагалі реагувати). Людина-подразник фактично покаже вам інший напрямок взаємодії з тими, які вас оточують, найефективніший і найякісніший.

4. Ви не можете врятувати всіх

Це жахливо засмучує, коли ви хочете допомогти комусь, а вашу допомогу не сприймають, не чують або не цінують. Вас дратує друг,  який постійно ниє про свою жахливу роботу, але абсолютно не бажає звідти звільнятися. Або ваш начальник, який ніколи не стане на захист підлеглих, але перед вищестоячими босами веде себе підлесливо. Або родич, якій постійно жаліється на зайву вагу, але ні за що не погоджується перейти на здоровий раціон харчування. Не давайте їм непрохані поради. Люди, які дратують, які застрягли в циклі жертви, зайвий раз підкреслюють той факт, що все, що ми можемо контролювати, – це ми самі. Подумайте про власну енергію і нерви, які ви можете зберегти і зберегти для себе.

Виробіть відсторонене ставлення до таких людей: з часом вони почнуть вас веселити. Ну і, звичайно ж, не забувайте дякувати життю за їх присутність – тому, що вони можуть бути вашими «життєвими завданнями». Вони вам дані, щоб вивчити уроки і зробити свою власну роботу над помилками.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

реклама

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

facebook
Close

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: