Як сподобатися будь-якій людині: секрети від спецагента ФБР

© raznogo.com

Професор психології Джек Шафер (Jack Schafer) довгі роки працював спеціальним агентом ФБР. У багатьох секретних операціях йому доводилося застосовувати чарівність з клацання. Джек говорить, що є золоте правило, користуючись яким можна позитивно налаштувати до себе будь-яку людину. І звучить воно так: «Примусьте співрозмовника сподобатися самому собі». Як це зробити, читайте у цій статті.

Здійсніть помилку

Коли Джек Шафер починає вести курс лекцій у нового потоку, він як би ненароком робить помилку у вимові якогось слова і дозволяє студентам виправити себе. «Я роблю вигляд, що збентежений, дякую їм за уважність і виправляю помилку», – говорить Джек.

Цей прийом він використовує, щоб досягти трьох цілей.

  • По-перше, коли студенти виправляють помилку викладача, це дозволяє їм відчувати себе трішки впевненіше.
  • По-друге, вони починають більш вільно спілкуватися з наставником.
  • По-третє, вони дозволяють помилятися собі.

Цей же прийом можна використовувати, щоб привернути до себе будь-яку людину. Помиляйтеся, показуйте свою неідеальність, дозволяйте людям виправити себе. І вони будуть прихильні до вас.

Зробіть комплімент від третьої особи

Іноді прямі компліменти звучать дуже нав’язливо. Багато людей не готові їх приймати або відчувають дискомфорт. У таких випадках краще використовувати комплімент від третьої особи.
Наприклад, ви хочете попросити що-небудь у бухгалтера Єфросинії Степанівни і для цього підходите до неї з такою фразою: «Єфросинія Степанівна, я тут розмовляв з начальником відділу кадрів, і він сказав, що, на його думку, ви кращий працівник нашої компанії! ».

Не обов’язково, звичайно, хвалити якісь професійні якості, можна й особисті. Наприклад, так: «Єфросинія Степанівна, начальник відділу кадрів сказав, що на минуле 23 лютого ви спекли такі млинці! Він досі згадує, які вони були смачні ».

Не забудьте висловити співчуття

Звичайно, людей набагато сильніше цікавить їх власна особистість, ніж будь-яка інша. І це цілком нормально.

 Ви заведете більше друзів за два місяці, якщо будете проявляти непідробний інтерес до людей, ніж за два роки спроб зацікавити їх собою.

Дейл Карнегі

Ще люди люблять співчутливі висловлювання. Що мається на увазі під «співчутливими»? Кожній людині приємно знати, що її уважно слухають і поділяють з нею її емоції. Звичайно, якщо людина починає розповідати про те, що у неї був важкий день, не варто падати ниць і говорити: «Який жах, ах ти бідна лапонька!» Особливо, якщо це ваш начальник.

Цілком підійде звичайне висловлювання типу «У вас сьогодні був непростий день. З ким не буває”. Або, наприклад, можна резюмувати так: «Ви хочете сказати, що сьогодні ви абсолютно задоволені тим, як у вас ідуть справи. Це здорово ».

Ми повинні переконати співрозмовника, що ми поділяємо його почуття і розуміємо його. При цьому, якщо ви намагаєтеся підтримати людину, не треба точно відтворювати його слова. Співрозмовник може насторожитися: його мозок сприйме повторення як аномалію.

Забезпечте самопохвалу

Як ми вже говорили, між звичайним компліментом і лестощами дуже тонка грань, тому краще зробити так, щоб співрозмовник сам себе похвалив. Наприклад, хтось розповідає вам таку історію: «Для того, щоб закрити цей проект я працював майже 60 годин на тиждень». Тут можна сказати: «Так, напевно, треба володіти залізною волею і відповідальністю, щоб працювати майже 60 годин на тиждень». Майже гарантовано – співрозмовник відповість щось типу «Так, мені довелося постаратися, щоб здати цей проект вчасно. Я, звичайно, відмінно попрацював. Тут нічого не скажеш ».

Уміння зробити так, щоб людина сама себе похвалила, – це фігура вищого пілотажу. Практикуйте її, робіть людям приємне. І ви обов’язково сподобаєтеся.

Просіть про послугу

Знамениті слова Бенджаміна Франкліна: «Той, хто одного разу зробив вам добро, охочіше знову допоможе вам, ніж той, кому ви допомогли самі». Цей феномен відомий як ефект Бенджаміна Франкліна. Людина, яка надає люб’язність іншій людині, виростає у власних очах. Тобто, якщо ви хочете сподобатися людині, то краще не робити ласку їй, а попросити про послугу її саму. Звичайно, не варто зловживати проханнями про допомогу.

Як правильно зауважив вищезгаданий Франклін: «Гості, як риба, починають погано пахнути на третій день». Те ж саме стосується людей, які занадто часто просять про послугу!

Всі ці поради, безумовно, не заклик до лицемірства. Ми всього лише хочемо допомогти одним людям робити приємне іншим людям. Іноді в своїх цілях. 🙂

За матеріалами raznogo.com

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker