Як позбутися від потреби усім подобатися?

Тривога, що виникає від думки, що ви не сподобаєтеся незнайомим людям, може сильно ускладнювати життя. Психологи розповідають, як позбавитися від цієї руйнівної потреби.

Уявіть себе чорнильною плямою

Згадайте відомий психологічний тест Роршаха, під час якого потрібно подивитися на зображення чорнильної плями і описати, що ви бачите. А потім спробуйте уявити себе такою ж плямою на папері. Те, що інша людина бачить, більше говорить про неї саму, ніж про чорнильну пляму — тобто, про вас. Риси, які викликають симпатію у однієї людини, іншого, навпаки, дратують.

Те, як інші сприймуть вас, багато в чому залежить від того, як багато загальних з вами рис вони бачать у собі. За даними дослідників, нам більше подобаються люди, які за характером схожі на нас самих. Під час експерименту, особливо, це було помітно серед людей з небажаними рисами. Чим більше нервовим або запальним був учасник, тим з більшою ймовірністю він позитивно оцінював людей з такими ж рисами.

Не забувайте: ви можете контролювати тільки свою поведінку, але не характер чи переваги співрозмовника.

Подумайте про невідомі вам фактори

Крім вашої особистості, на сприйняття людей, які вас оточують впливає ще безліч факторів. У всіх свої справи, свої проблеми, свій настрій. У когось, можливо, важкий день на роботі, сварка з близькими, чи просто величезний список справ. Всі ці невідомі вам фактори вплинуть на те, як співрозмовник відповість вам, але вони ніяк не пов’язані особисто з вами. Іноді корисно нагадати собі про свою незначимість.

Визначте свої помилки мислення

Ми часто стаємо жертвами когнітивних перетворень. Приписуємо тим, хто нас оточує негативні думки про себе, приймаємо всі їх слова та реакції на свій рахунок, уявляємо найгірший варіант розвитку подій. Це відбувається несвідомо.

Постарайтеся зрозуміти, яким спотвореннм схильні ви. Які припущення ви зазвичай будуєте про себе і про інших? Що часто приймаєте за даність? Наскільки справедливо міркуєте? Звертайте увагу, які думки виникають у вас до, під час і після розмови. Будьте чесні з собою, намагаючись зрозуміти, що могло перетворити ваше сприйняття.

Відрізняйте негативну оцінку від нейтральної

Невизначеність викликає у нас дискомфорт. Коли людина не посилає ні відверто дружніх, ні відверто ворожих сигналів, нам складно визначити її ставлення. Тому безліч абсолютно нейтральних розмов ми інтерпретуємо як негативні. У таких ситуаціях нам доводиться покладатися на своє уявлення про світ.

Якщо у вашому баченні світу побутує думка, що люди завжди вас відкидають, ви станете постійно це помічати.

Побачивши когось, хто просто займається своєю справою, ви подумаєте, що він уникає вас. Це проявляється підвищена чутливість до зневажливого відношення. Вона більш характерна не для зустрічей з незнайомими людьми, а для спілкування з тими, з ким ви давно знайомі або тільки зав’язуєте відносини.

Пам’ятайте, що обставини проти вас

Уявіть, що вам довелося б спілкуватися з усіма 7 мільярдами населення Землі. Скільки відсотків з цих людей знайшли б вас приємною людиною? Явно не всі 100%. Це гарне нагадування про те, що за життя ви неминуче зустрінетеся з людьми, яким ви не сподобаєтеся.

Наприклад, ви б сподобалися десь 70% населення. Тоді решті 30% ви б не сподобались, а це близько 2 мільярдів чоловік. І вони можуть зустрітися вам в будь-якому місці.

Нагадуйте собі, що обставини проти вас: комусь ви в будь-якому випадку не сподобаєтеся. Залишається тільки прийняти це і рухатися далі.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close