Як пережити важкі часи: шпаргалка

© gazettedebout.fr

Можливо, вам здається, що світ вже давно кудись котиться, і ваша реакція говорить про те, що напрямок того, куди він котиться, обирали зовсім не ви. Або ж мова йде суто про ваш особистий світ, і суб’єктивно це сприймати не набагато легше: усі світи як світи, існують собі спокійно, от тільки з вашим вічно твориться щось невідоме, і це вже давно і неабияк втомило.

У будь-якому разі, про чий би світ не йшла мова – про ваш особистий або той самий, який кудись котиться прямо у всіх на очах, хочеться лише одного: віри в свою здатність пережити цей час, не давши собі втратити надію на краще. В ідеалі – щоб з’явилися наші нащадки (або ми самі) з майбутнього і урочисто вручили послання, в якому буде сказано: «Протримайся ще цей день/місяць/рік, і тоді все піде на лад». Але є й інший, набагато менш фантастичний спосіб повірити в сили витримати всі випробування.

1. Зізнатися собі чесно в тому, що відчуваєте.

Простіше кажучи, якщо вам погано – не боріться з негативними емоціями, не ховайтесь за фасадом незворушності, а навпаки, відкрийте їх і пустіть на них світло. І перш за все, зрозумійте, що саме доставляє вам занепокоєння, адже від цього буде залежати, що слід робити далі: кожне з переживань – не просто неприємна емоція, а цілий симптом, який скаже вам правду про те, що відбувається всередині. Ретельне приховування негативу може призвести до депресії, відкритість – до позбавлення від нього, або хоча б полегшення.

2. Припиніть неправдиву боротьбу.

Образ людини, який воює з вітряками, може бути комічним лише до тих пір, поки ми не впізнаємо в ньому себе. Адже, це саме те, чим ми займаємося, коли намагаємося ціною внутрішніх ресурсів побороти всі світові катаклізми, проблеми, конфлікти та штормові попередження. Десь у глибині нас спрацьовує невидимий важіль, який створює відчуття, ніби якщо ми поринемо в переживання всім серцем, будемо активно (або не дуже) виявляти невдоволення, битися подумки і словесно, то гнітюча ситуація перестане існувати. Звичайно, якщо подивитися з боку, то легко зрозуміти, що так нічого не вирішується, але для цього і потрібно відсторонитися, і стати спостерігачем. Якщо проблему можна вирішити – про неї не варто турбуватися, якщо не можна – турбуватися безглуздо.

3. Не заспокоюйте себе прикладами з життя інших людей.

Адже, у кожного – свій життєвий досвід. Ми часто згадуємо людей, які мають ще більш значні проблеми (не важливо, вони знаходяться поруч з вами або з зворотного боку планети, в цьому столітті або в минулому), і намагаємося «переконати себе, що ваші занепокоєння на тлі їх абсолютно безглузді. Але подібні приклади, як правило, лише залишать додатковий гіркий осад у вигляді почуття провини, а від головного переживання не позбавлять. Інша справа, якщо ви переглянете ситуацію в цілому і змінете до неї ставлення: може, вона й справді не варто ваших нервів? Але це вже зовсім інша страва на вашій тарілці, якій не потрібні відволікаючі «приправи».

4. «І це пройде».

Так, за легендою, звучав напис на каблучці царя Соломона. Стане все ще гірше, ніж було, чи станеться саме так, як ви очікували – вгадати складно. Проте напевно відомо, що таким, як все є зараз, нескінченно залишатися не може. А, адже, саме ця ілюзія змушує нас жити в кроці від розчарування і депресії: коли здається, що так буде тривати вічно. Але варто відновити спогади різного ступеня давності, як тут же вдасться зрозуміти, що з тих пір, як минуло десять років, п’ять або рік, все стало на порядок іншим. І ви також справлялися з труднощами, просто вже не пам’ятаєте про це. Тепер саме час. Сприймайте це як квест і кожен раз задавайтеся питанням: «навіть якщо зараз від мене мало що залежить, все ж цікаво, чим все обернеться»?

5. Що хорошого, незважаючи ні на що?

«Навіть якщо ви на дні, сонце над головою-все одно висвітлює шлях нагору». При спробі розглянути півтони, позбувшись від ярликів «чорне» і «біле», стане зрозуміло, що в світі немає нічого в чистому вигляді: золото має пробу, паливо – октанове число, а життя – погані і хороші дні, всередині яких є світло і темрява, сумні і світлі миті, засмучення і бонуси від життя.

Коли в ранньому віці ми відчуваємо біль від падіння під час гри, то іноді просто не відчуваємо її: настільки вона непомітна в загальній захопленісті. Коли ми вирушаємо в довгоочікувану подорож, то ігноруємо дрібні неприємності, які можуть супроводжувати нашу пригоду. Все це згадується вже тоді, коли відновлюється загальна картинка, і ми вигукуємо: «як же можна було таке забути?». Точно так само і з негативними переживаннями: поки ми перебуваємо у стані стресу, в світі навколо нас все одно продовжують відбуватися дивні речі. І вибір за нами: бачити їх в той момент, коли вони поруч, або ж дати прослизнути повз нас.

Ніхто не знає, до яких можливостей в майбутньому людство дійде, але якщо постаратися повірити в свої сили вже зараз, то здійсниться щось на зразок самоздійснюваного пророцтва.

Прямо зараз напишіть собі те саме «послання», яке ви би очікували з майбутнього. Таке, при відкритті якого ви б зрозуміли: далі точно все буде добре. І нічого, що ви його отримаєте від самого себе. Просто надайте йому такого вигляд, якого б воно мало, якби й справді було з часу, який настане лише через роки: головне, щоб, тримаючи його в руках, ви дійсно занурювалися в той стан, ніби впевнені в тому, що все, що відбувається зараз, завершиться найкращим чином. І навіть якщо не упевнені: прямо зараз ви просто спокійні, а попереду вас чекає захоплюючий квест.

Фото заголовку gazettedebout.fr
За матеріалами econet.ru

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker